Müslüman Kardeşlerimize Öğütler ÇELİK

Fiyat:
390,00 TL
İndirimli Fiyat (%43,6) :
220,00 TL
Kazancınız 170,00 TL
Havale / EFT:
215,60 TL
61,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
Yazar             Ragıp Güzel ( Emekli müftü )
Yayınevi         Çelik Yayınları    
Kağıt  Cilt       2.Hamur kağıt, Ciltli
Sayfa  Ebat    571 sayfa, 17.5x24.5 cm


 
Çelik Yayınları Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabını incelemektesiniz.   
Ragıp Güzel Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2İlim ve kudret, gerçek olgunluk vasıflarındandır. Mal ve makam ise böyle değildir. Nice makam sahipleri ve nice zenginler vardır ki olgunluğa erişememiş, çocukluktan kendilerini kurtaramamışlardır. İlim ve kudreti insandan koparıp almak mümkün değildir. Mal ve makam ise bir anda elden çıkabilir. İnsan maldan da makamdan da mahrum kalabilir. Bunun için ilim insanı, insan da ancak malını korumaya çalışmaktadır.

'Ümmetimde iki sınıf vardır ki, onlar iyi olurlarsa bütün insanlar iyi olur. Kötü olurlarsa bütün insanlar kötü olurlar. Onlar, âmirlerle, âlimlerdir.'


ÖNSÖZ

"Tek dostum kitaplarım.
Tek düşmanım câhil dostlarım" diyen tarihçi Diderot okumanın ve öğrenmenin insan için ne derece önemli olduğunu ifade etmiştir.
Şimdi kitaplar çok. Yayınlanan sayısız eserler var. Her konuda, her yaşa hitâbeden binlerce kitabı bulmak mümkün. Her dilde her ebatta yayınlanmış kitaplar dostlarını beklemektedir. Emerson'un dediği gibi:

"Doğa ve kitaplar, onları görebilen gözlere aittir."

Kitapları görebilenler, dost olarak yanından eksik etmeyenler okumanın tadına eren talihli insanlardır. Çünkü okumak ve öğrenmek hayata yön veren bir meziyettir.

1955 yıllarında ben iyi bir dinleyici idim. On yaşlarında iken rahmetli babamın gaz lâmbası ışığında okuduğu kitapları zevkle dinlerdim, o yıllarda oyalayıcı, vakit öldürücü televizyon programları da yoktu. Bazı meraklı âilelerde olduğu gibi bizim evde hemen her akşam kitap okunurdu. O günün şartlarında Mızraklı İlmihal, Peygamberler Tarihi, Kerem ile Aslı ve Nasreddin Hoca hikâyeleri evin büyüğü tarafından okunur çocuklar da dinlerdi.

İşte on yaşımdan itibaren başladığım dinleme alışkanlığımı okuma takip etti. Ve bir gün okumadığım veya yazamadığım zaman huzurum kaçmaktadır.

Osmanlı saraylarında padişahın ve ileri gelenlerin huzurunda 
kitaplar okunurdu. Bunlara "Huzur dersleri" denirdi. Hem öğrenme ve hem de sohbet havası içinde geçen bu derslerden gençler ve çocuklar güzel eğitim alırlardı.
 
Neden evlerimiz bizim sarayımız olmasın?

Niçin bizler çocuklarımıza o güzel âdeti aşılamayalım?
Her çeşit eserler mevcut iken, her konuda yazılan kitaplar var iken böyle bir nimetten istifade etmemek çok büyük bir kayıptır.

Elinizde bulunan " Müslüman Kardeşlerimize Öğütler " böyle bir alışkanlık için istifade edilecek güzel bir fırsattır. Her insanın anlıyabileceği şekilde hazırladığım bu eser, kitaplığınızda durdukça okumaya ve sohbete vesile olacaktır.

Bu eser meydana gelinceye kadar nasıl gayretler gösterildiği, ne emekler sarfedildiği dikkate alınacak olursa okuyucuların ne derece talihli oldukları ortaya çıkar. Yılların birikimi, yüzlerce kitapların didik didik edilerek araştırmalar yapılması, en iyiyi ve en güzeline ulaşmak için çalışılması, bu satırları okuyan gözlerin boş yere yorulmaması içindir.

Doyurucu bir eser meydana getirebilmek için hiç bir fedâkârlıktan kaçınmamak bir yazar için en önde gelen vazifedir. Bunda başarılı olunmanın ifâdesini bizler,

-"Allah râzı olsun. Faydalanıyoruz" sözlerinden daha iyi anlamaktayız. Önemli olan da bu değil mi?

İnsanlara faydalı olarak anılmak güzel bir ünvandır. Allah, rızâsına uygun olarak yapılan her işin karşılığını vermektedir. Bu karşılık, yazarına verildiği gibi okuyucusuna da belki daha fazla olacaktır.

Konuları, dar bir çerçevede kalmamak için geniş olarak ele aldım. İstedim ki bu eserler hem ilim erbâbına hem de halkımıza hitap etsin. Faydalanma alanı geniş olsun diye. sadece klâsik usûle bağlı kalmayarak, doğudan ve batıdan güzel sözlere de yer verdim. Hele kutsiyyetinden iftihar ettiğim ehl-i tarik ülemâsının menkıbelerini zevk ve heyecanla aktardım. İnanıyorum ki, mâneviyât irfanından,
 
tarikat deryasından bahsedilmeyen eserler çok hatif kalmakta, gönüllere hitâbı zorlaşmaktadır. Mânâ erlerinin, gönül sultanlarının o derin anlamlı sözleri, kalplere en güzel işlemektedir.

Toplumun büyük bir alanına hitap edecek şekilde hazırladığım bu eser, kürsülerde vaazlara, evlerde sohbetlere ve konferanslara da kaynak teşkil edecektir.

Faydalı olabildiysem bu benim için güzel bir vesile-i duâdır. Şâirimizin dediği gibi:

"Minnet Hüdâ'ya devlet-i dünya fena bulur
Bâki kalır sâhife-i âlemde adımız."

Ragıp GÜZEL
Küçücek
06.06.2001
 
 

İçindekiler

Âlimler Ve Âmirler
Azim Ve Sebat  
Dini Eğlenceye Alanlar
Fikir Danışmak  
Günahtan Kaçmak     
Hakka Teslimiyet        
Haset        
Haya
Irkçılık       
İnanmak   
Kibir          
Kolaylık    
Muhabbet 
Müsamaha
Öfke
Ölüm Gelecektir
Para Hırsı          
Peygamberimizden Öğrendik       
Sabırlı Olmak     
Sadâkat    
Seçkin Kullar     
Tebliğ       
Vatan Sevgisi    
Zulme Karşı Olmak     
   
Çelik Yayınevi Ragıp Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabı nı incele diniz. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9799756457190
MarkaÇelik Yayınevi
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.