Müslümanın İnanç Esasları Mehmet Bulut Erkam

Fiyat:
170,00 TL
Havale / EFT:
164,90 TL
Aynı Gün Kargo
ISBN No               9789944837422
Sayfa Sayısı         296 Sayfa
Baskı Tarihi         2020
Ebat                     15 x 21.5 cm
Ağırlık                  330 gr
Kağıt Türü           Kitap Kağıdı
Cilt Özellikleri    İntegral Kapak


Müslümanın İnanç Esasları
Mehmet Bulut
Erkam Yayınları


Yüce Rabbimize hamd ve senâ, O'nun yüce elçisi Hz. Muhammed (s.a.v.)'e salât ve selâm ederiz.
Yüce Rabbimizin biz âciz kullarına ihsân ettiği sayısız nimetleri arasında doğru bir inancın ve samîmî kulluğun önemli bir yeri vardır. Bir müslümanın en önemli görevi; samîmî ve hakîkî bir inanca sahip olması ve inancının gerektirdiği şekilde Rabbimize karşı kulluk görevlerini yapmasıdır. Bir insan için, bu fânî dünyadan, küfür veya itâatsizliği sebebiyle cehennemi hak ederek gitmesi kadar büyük bir kayıp düşünülemez.

Bir müslüman, önce dinini, inancını, sonra mümin olarak yapacağı görevleri, uzak duracağı hususları öğrenmeli ve buna göre hayatına çeki düzen vermelidir.

Rabbimize hamdolsun yaşadığımız bu çağda dînî bilgilerin her alanında çok değerli telif ve tercüme eserler mevcuttur. Bunların her birisinin ayrı bir özelliği ve güzelliği vardır.

Bununla beraber her seviyede insanın muhtaç olduğu, inançla ilgili bilgilerin derli toplu yer aldığı bir kitabın yazılmasına ihtiyaç vardır. Ben de daha önce yazmış olduğum Delilleriyle İslâm Akâidi adlı eserimden özetlenerek meydana getirdiğim bu eserimde herkesin faydalanabileceği inanç esaslarıyla ilgili bilgileri toplamaya çalıştım. Buradaki mevzularla ilgili daha geniş malumât isteyenler o kitabıma mürâcaat edebilirler.

Bu eser, Ehl-i Sünnet'in inançla ilgili görüşlerini özetle yansıtan bir eserdir. Ehl-i Sünnet'in inançla ilgili görüşlerini, âyet ve hadisler ışığında yansıtan bu kitabın, dînî bilgisi ve öğrenim seviyesi ne olursa olsun, herkese faydalı olacağı inancını taşıyorum.

Bu kitabın sonuna koyduğum ekte Mâtürîdî Mezhebinin en eski ve temel akâid risâleleri olan İmâm Ebû Hanîfe (ö. 150/767)'nin el-Fıkhu'l-ekber adlı risâlesi, Ebû Ca'fer Ahmed et-Tahâvî (ö.321/933)'nin Akîdetü't-Tahâvîsi, Hakîm Semerkandî (ö. 342/953)'nin es-Sevâdu'l-a'zamı ve Necmeddin Ömer Nesefî (ö. 537/1142)'nin Akâidu'n-Nesefî adlı risâlelerini bir araya getirerek tercümelerini koydum.

Böyle bir eseri meydana getirmeye beni muvaffak kılan Rabbimize sayısız hamd ü senâlar ediyor, Rasûlullah (s.a.v.) Efendimize salât ve selâm ediyorum. Bu kitabın neşredilmesini sağlayan Erkam Yayınevi sahibi Abdullah Sert Beyefendi'ye şükranlarımı sunarım. Eserin incelenmesi, basım ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu eserden pek çok kişinin istifâde etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederim.

Tevfîk ve inâyet ancak Allah Teâlâ'dandır.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944837422
MarkaErkam Yayınları
Stok DurumuVar
9789944837422
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.