Mütevatir Hadisler Işığında Beklenen Mehdi

Fiyat:
120,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Beklenen Mehdi Kitap Açıklaması

Elinizdeki eser, hadis-i şeriflerde geleceği bildirilen Mehdi aleyhisselam'dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdi aleyhisselam kıyamete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslam nizamını yeniden dünyaya hakim kılacak ve kıyametten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saadet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığının öğreneceğiz ve safiyane inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz. Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslamcıların "ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor," "Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler," "Bu mesele İslam'a sonradan sokulmuştur" "aslı yoktur" "tembel Müslümanların avuntusu" gibi sözlerine kanmayacağız. Bu kitapla ehl-i sünnet alimlerin bu husustaki sahih itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheblerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şianın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.

Hasılı bu eserde Mehdi aleyhisselam hakkındaki rivayetleri, Sahabe-i kiram'ın kavillerini, büyük İslam alimlerinin görüşlerini ilmi delilleriyle görecek ve Mehdi aleyhisselam hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehl-i sünnet ve'l-cemaat ulemanın bakış açısını Ömer Faruk Akkaya Hocamızın bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.


Sayfa Sayısı:            272
Dili:                          Türkçe
Yayınevi:                  Şamil Yayıncılık
Kitap Adı:                Beklenen Mehdi
Yazar:                      Ömer Faruk Akkaya
Yayınevi:                 Şamil Yayıncılık
İlk Baskı Yılı:           2016
Barkod:                   9789759068707

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789759068707
MarkaŞamil Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789759068707
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.