Muvazzah İlm-i Kelam Dersleri

Fiyat:
545,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,6) :
340,00 TL
Kazancınız 205,00 TL
Havale / EFT:
329,80 TL
95,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Bu eser ilk Osmanlıca olarak H. 1339 M. 1920 senesinde basılmıştır. Sonra Cumhuriyet döneminde birçok kez latinize edilerek farklı yayınevleri tarafından basılmıştır.Biz bu çalışmamızda Osmanlıca orijinal nüsha ve cumhuriyet döneminde latinize edilerek basılmış iki adet güvenilir nüshayi karşılaştırarak hazırladık. Osmanlıca orijinal nüshayı asıl kabul edip diğer nüshalar arasındaki farklılıkları tespit etmeye çalıştık. Manayı değiştirebilecek hataları okuyucuyla paylaştık, basit, manaya tesiri olmayan hataları ise belirtmedik.Latinize nüshaların metni Osmanlıca basılan ilk nüshaya göre biraz tasarruf edilmiş olduğunu gördük.
Ömer Nasuhi Bilmen (r.h.) Efendi’nin hayatta iken basılan latinize nüshaları dikkate alarak Osmanlıca nüshayı da biraz tadil ettik ve her iki metni tesviye ettik, yani metinleri birbirlerinin aynı yaptık Bu değişiklikler zannedildiği gibi çok büyük tasarruflar değil, bazı uzun izafet cümlelerinin biraz kolaylaştırılması şeklindedir.Kitapta geçen ayet ve hadislerin kaynakları gösterilmiş, mümkün olduğu kadar ilk kaynaklardan hadislerin kaynakları verilmiştir.


STOK KODU:        9786054709908
BOYUT:                 17 X 24 CM
SAYFA SAYISI:      912
BASIM YERİ:         İSTANBUL
BASKI:                   1
BASIM TARİHİ:      MAYIS 2022
KAPAK TÜRÜ:       CİLTLİ SIVAMA KAPAK
KAĞIT TÜRÜ:        70 GR IVORY
DİLİ:                      OSMANLICA-TÜRKÇE
Bu eser ilk Osmanlıca olarak H. 1339 M. 1920 senesinde basılmıştır. Sonra Cumhuriyet döneminde birçok kez latinize edilerek farklı yayınevleri tarafından basılmıştır.Biz bu çalışmamızda Osmanlıca orijinal nüsha ve cumhuriyet döneminde latinize edilerek basılmış iki adet güvenilir nüshayi karşılaştırarak hazırladık. Osmanlıca orijinal nüshayı asıl kabul edip diğer nüshalar arasındaki farklılıkları tespit etmeye çalıştık. Manayı değiştirebilecek hataları okuyucuyla paylaştık, basit, manaya tesiri olmayan hataları ise belirtmedik.Latinize nüshaların metni Osmanlıca basılan ilk nüshaya göre biraz tasarruf edilmiş olduğunu gördük. Ömer Nasuhi Bilmen (r.h.) Efendi’nin hayatta iken basılan latinize nüshaları dikkate alarak Osmanlıca nüshayı da biraz tadil ettik ve her iki metni tesviye ettik, yani metinleri birbirlerinin aynı yaptık Bu değişiklikler zannedildiği gibi çok büyük tasarruflar değil, bazı uzun izafet cümlelerinin biraz kolaylaştırılması şeklindedir.Kitapta geçen ayet ve hadislerin kaynakları gösterilmiş, mümkün olduğu kadar ilk kaynaklardan hadislerin kaynakları verilmiştir.

STOK KODU:        9786054709908
BOYUT:                 17 X 24 CM
SAYFA SAYISI:      912
BASIM YERİ:         İSTANBUL
BASKI:                   1
BASIM TARİHİ:      MAYIS 2022
KAPAK TÜRÜ:       CİLTLİ SIVAMA KAPAK
KAĞIT TÜRÜ:        70 GR IVORY
DİLİ:                       OSMANLICA-TÜRKÇE

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054709908
MarkaMuallim Neşriyat
Stok DurumuVar
9786054709908
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.