• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Namaz Muhasebesi

   Fiyat:
   30,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,3) :
   17,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Namaz Muhasebesi
   Yazar          Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat  128 sayfa, 13,5x21 - Roman Boy
   Yayın Yılı     2019


    
   Tahlil Yayınları Namaz Muhasebesi kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Namaz Muhasebesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.


      Ön Söz

   Namazın önemi için ne söylense yeridir. Namaz; dinin direği, Müslüman'ın kurtuluşudur. Namaz, İslam'ın halkalarından en son çözülecek olandır. Namaz da gittikten sonra İslam gitmiş demek­tir. Bunun içindir ki bu Ümmet, tarih sahnesinde var olduğundan beri bulunduğu her yerde namaza dair bir işaretle bulunmuştur. Ezanı hayatı bilmiş, namazı olmazsa olmazlardan saymıştır. Ço­cuk eğitiminden, aile yuvası kurmaya kadar pek çok alanda na­mazı referans olarak kullanmıştır. Namaz kılanı iyi kabul etmiş, namazsızlığı uğursuzluk olarak görmüştür.

   Bugün geldiğimiz noktada ise namaz, yaşadığımız toplumlara silinmeyecek şekilde damgasını vurmuş durumdadır. Namazın hakkını verenlerin oranı ne olursa olsun namaz mekânı olan ca­miler, Müslümanların yaşadığı toplumların alametifarikası hâline gelmiştir. Yeni medeniyet anlayışlarının ve teknolojinin çıldıran yükselişi, camilerin heybetini ve etkisini yok edememiştir. Tam aksine camiler, şehirlerin göbeğinde simge olarak kalmıştır. Buna, halkı Müslüman olmayan ülkelerdeki camileri bile ilave etmemiz mümkündür. Bu durumla iftihar etmek hakkımızdır. Namazın her şeye rağmen sembol olarak ayakta kalması bizim için büyük bir nimettir.
   Müslüman açısından namazın hayati önem taşıyan penceresin­den baktığımızda ise onca gelişmeye rağmen namazın iki açıdan 
   aynı oranda yükselemediğini söylememiz mümkündür. Bunlar­dan biri namazın fıkhı, diğeri de namazın huşusudur.
   Namazın, Allah'ın huzurunda olma kıvamında ve kendi fıkhına riayet edilerek kılınması şarttır. Aksi takdirde namaz, kötülükler­den meneden bir ibadet olma işlevini icra edemeyebilir. Başımı­za gelen de budur.

   Namazı fıkhına göre ve huşu içinde eda ettiğimizde namaz, hadi­si şerifteki ifadesiyle kapımızın önünden akıp giden bir dere gibi olacaktır. Beş kere o dereyi kullanan bir insan da hangi toplumda yaşarsa yaşasın kirlerden arınma imkânını kaybetmeyecektir.

   Namazın tamamen eritilmesi, o derenin âdeta kurutulması gi­bidir. Namazın fıkhına riayet edilmemesi, on iki farzın tekrar edilmesinin "fıkıh" olarak yeterli görülmesi ve huşudan uzaklaşılması o derenin bulandırılmasıdır. Deremizin bulandırılmasına karşı hassas olmamız şarttır.
   Namaz, tekrarlanan bir ibadet olmanın ötesine taşınıp arındıran bir ibadet olarak eda edilme seviyesine çıkarılmalıdır.

   Bir camiye yerleştirilen ses cihazının, orada namaz kılanlar için sesi ne kadar yükselteceğini hesap ettiğimiz kadar o cihazın namazımıza huşu açısından ne katacağını ve namazımızdan ne alacağını da hesap edebilmeliyiz. Deremizin bulanmaması açı­sından bu gözle de bakmaya alışmamız gerekmektedir. Bunu sa­dece bir örnek olarak zikretmiş olalım. Yoksa meselemiz, cami­lerdeki ses cihazlarının durumunu tahlil etme meselesi değildir.

   Namaz, İslam'ın son halkası olduğu kadar bizim de can simidimizdir. Günde beş kere önümüze konmuş bu fırsatı değerlendir­memiz gerekmektedir.
   Allah Teâlâ'dan namaz konusunda bize yardım etmesini niyaz ederiz.

   Nureddin YILDIZ
   1432-2011 / Bayrampaşa


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056185281
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056185281

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.