Nasıl İyi Bir Kul Olunur İmam Gazali

Fiyat:
220,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,1) :
145,00 TL
Kazancınız 75,00 TL
Havale / EFT:
140,65 TL
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
Kitap           Nasıl İyi Bir Kul Olunur
Yazar          İmam Gazali
Tercüme     Ali Eren

Yayınevi      Kitap Kalbi Yayıncılık
Kağıt Cilt     Şamua kağıt - Kalın Ciltli
Sayfa Ebat  496 Sayfa - 13.5x19.5 cm.Kitap Kalbi Yayıncılık Nasıl İyi Bir Kul Olunur kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


Nasıl İyi Bir Kul Olunur
İmam Gazali


BU KİTAP HAKKINDA

Elinizde bulunan kitap; büyük âlim, Zeynü'dîn / dinin süsü / zineti Ebû Hamîd Muhammed oğlu Muhammed oğlu, Tus'lu Huccetü'l-İslam, Şeyh Muhammed Gazâlî'ye aittir...
Her müslümana, kendisine lâzım olacak kadar ilim öğrenmek farzdır. Hal ilmi denilen bu farz ilme İlmihal diyoruz.

Düzgün itikad, namaz, oruç, hac, zekât, abdest ve gusül gibi ibâdetler, şükür, ihlâs, (samimi şekilde, sırf Allah için ibâdet etmek) gibi iyi huylar ile ucüb (kendini beğenmek) ve riyâ (gösteriş) gibi kötü haller arasındaki farklar, düzgün kitaplardan okunur veya mânevi salâhiyet sahibi Allah dostu âlimlerin mübârek ağızlarından dinlenilerek öğrenilirse faydası çok olur.

Bir Allah dostu olan İmam Gazâlî Hazretleri, ilmine güvenilir büyük bir âlimdir. Bu büyük zat, tercümesini sunduğumuz Hidâyetin (Doğru yolun) Başlangıcı mânâsına gelen Bidâyetü'l-Hidâye isimli bu eserinde, bütün Müslümanları tek şahıs gibi kabul ederek bizleri yukarıdaki meseleleri öğrenmeye teşvik etmektedir.

Allah (celle celâlühû) onun ruhunu mukaddes kılsın ve kabrini nurlandırsın. Âmîn...

Bidâyetü'l-Hidâye'nin başında İmam Gazâlî Haz­retleri hakkında biraz bilgi vermeyi uygun bulduk. İste­dik ki okuyucularımız bu kitaba başlamadan önce yazarı hakkında kısa da olsa bilgi sahibi olsunlar. Çünkü oku­yucu bu bilgileri edinince, okumaya başlayacağı eserin nasıl bir zatın kaleminden çıktığını daha iyi anlayacak ve eserini de daha dikkatli okuyacaktır...

Allâme Şeyh Muhammed b. Ömer El-Câvî ra-himehullah, (vefatı Hicrî 1315) Bidâyetü'l-Hidâye'ye Merâkı'l Ubûdiyye adıyla açıklayıcı bir şerh yazmış. Elinizdeki eser de sadece Bidâyetü'l-Hidâye'nin tercü­mesi olmayıp, bu tercümeye yer yer Merâkı'l Ubûdiyye'ten de ilaveler yapılmıştır. Kitapta çift parantez içinde göreceğiniz yerler Merâkı'l Ubûdiyye'den yapılan tercümelerdir.

Hem Bidâyetü'l-Hidâye'nin hem Merâkı'l Ubûdiyye'nin bir arada bulunduğu bu eserde, önce bir GİRİŞ yapılmakta sonra bir müslümanın nasıl hareket etmesi gerektiği sırasıyla anlatılmaktadır.
Önce ilimden / bilgiden başlanmakta sonra sırasıyla uykudan uyanınca nasıl hareket edileceği, giyiniş, tuvalet, abdest, namaz ve diğer vazifelerin usûl ve âdâbı, gün sonunda uykuya geçiş, haftalık vazife olarak Cuma namazı, yıllık vazife olarak oruç gibi ibâdetlerin âdâbı anlatılmaktadır.

Bunlar yapılması gereken vazifelerdir.
Bir de kaçınılması gereken şeyler vardır. Bundan sonra da onlara geçilmekte ve madde madde anlatıl­maktadır.

En son da insanlara karşı vazifelerimizin ne olduğu, iyi ve kötü kimselere karşı tavrımızın nasıl olacağı da o büyük âlimin derin ve üstün üslubuyla, hayranlık vere­cek bir şekilde izah edilmektedir...
Kısaca, İmam Gazâlî Hazretleri bu eserinde kulluk yolunu anlatmakta ve bir insanın nasıl iyi bir kul olabi­leceğinin tariflerini vermektedir. Onun için, biz de âcizâne yapmış olduğumuz bu tercümeye, Nasıl İyi Bir Kul Olunur? ismini verdik.

Yaptığımız tercümenin eksiksiz ve kusursuz oldu­ğunu iddia edemeyiz. Eksiğiyle kusuruyla hoş karşılaya­cağınızı umarak ve hayır dualarınızı bekleyerek takdim ediyoruz...

Kitaba başlamadan önce İmam Gazali Hazretleri'ni tanıtan aşağıdaki malumâtı vermeyi uygun bulduk. Arzederiz...


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059815758
MarkaKitap Kalbi Yayıncılık
Stok DurumuVar
9786059815758
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.