Nimeti İslam Mufassal İlmihal, Şamua SALAH BİLİCİ

Fiyat:
450,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,4) :
295,00 TL
Kazancınız 155,00 TL
82,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

  Kitap             Nimeti İslam Mufassal İlmihal
  Yazar            Elhac Mehmed Zihni
  Yayınevi        Salah Bilici Kitabevi
  Kağıt - Cilt     Sarı Şamua, Lüks Bez Cilt
  Sayfa - Ebat  784 sayfa , 17x24.5 cm
  Yayın Yılı       2013


Salah Bilici Kitabevi yayınları Nimeti İslam Mufassal İlmihal adlı kitabı incelemektesiniz.
Mehmed Zihni Nimeti İslam ilmihal kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


İKİNCİ BASKININ ÖNSÖZÜ

Nimet-i İslâm, yeni harflerle ilk defa 1957 de basılmıştı. O zaman gerek âcil bir ihtiyacı hemen karşılamak, gerek eski Türk harflerini bil­meyen yeni nesle daha faydalı olmak isteğiyle kitap içinde geçen âyet, hadîs ve duâ gibi metinler de yeni harflerle yazılmıştı. Ayrıca kitabın ilk tertip şekline sadık kalmak istediğimizden her bölüme ayrı sayfa nu­marası verilmişti. Kısmen de sadeleştirilerek irfan hayatımıza sunulan eser, okuyucudan ümidimizin üstünde büyük bir alâka görmüş ve kısa zamanda mevcudu tükenmiştir. Hem muhteva genişliği, hem de ilmî tet­kik ve tahkik değeri itibariyle Türkçede yazılmış en büyük fıkıh kitabı olan bu kıymetli eseri neşretmemiz, dindar ve kadirşinas münevverleri­miz tarafından takdirle karşılandı. Fakat onlar kitabı daha da mükemmel görmek istediklerinden irşad, ikaz ve tenkitlerini esirgemeyerek, bizi teş­vik ettiler ve eserin ikinci baskısının hazırlanmasına manen yardımcı oldular.

İkinci baskıyı aceleye getirmek istemedik. Kitabın ehemmiyetini göz önünde bulundurarak, salahiyetli kimselerce dikkat ve itina ile hazırlan­masına ve hataların asgariye indirilmesine çalıştık, işte elinizdeki bu ikinci baskı böyle bir çalışmanın sonunda meydana geldi. Şu hususlarda değişiklik yapmayı ve bunları sizlere açıklamayı uygun bulduk.

1) Nimet-i İslâm'ın eski Türk harfleri ile ve merhum Hacı Zihni efendi tarafından neşredilen ilk baskısı ayrı zamanlarda ve ayrı ayrı ki­taplar olarak meydana getirilmiş olduğundan, o zamanlar her kitaba müstakil bir sayfa numarası verilmişti. Fakat kitabın bütün bölümleri tek cilt halinde bir araya getirilince, gerek kitaba kazandıracağı bütünlük, gerek okuyucuya sağlayacağı kolaylık bakımından, sayfa numarasının da devamlı olması zarureti vardır.

2) Âyet ve hadîs metinlerinin yeni harflerle yazılması umulan ko­laylığı sağlamamış, aksine birçok imlâ ve mâna yanlışlarının meydana gelmesine sebep olmuştu. Kitabın ilmî ve dinî hüviyetini nazarı dikkate alarak, bu baskıda gerekli bütün metinlerin islâmî harflerle yazılmasını, bazı yerlerde tercümesi ile birlikte verilmesini, bazı yerlerde de mehaz gösterilmek şartıyle yalnız tercümesi ile yetinilmesini daha faydalı bul­duk. Böylece daha sıhhatli bir yol tuttuğumuza ve maksada hizmet etti­ğimize inanıyoruz.

3) Bu baskı, merhum Hacı Zihni efendinin hayatında neşrettiği ilk ana baskı esas tutularak hazırlandı. Istılah (terim) olan kelimelere do­kunulmadan, geri kalan tarafı günümüzün lisanına uygun düşecek şe­kilde kısmen sadeleştirilmiştir. Kitapdan azami istifadeyi mümkün kılacak her şeyi yapmaya çalıştık. Cenab-ı Hak muvaffakiyet ihsan eylesin.

NAŞİR


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9280000001023
MarkaSalah Bilici Kitabevi Yayınları
Stok DurumuVar
9280000001023
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.