Nur Mektebi 1, Bir Yol Haritası

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%33,3) :
100,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
Havale / EFT:
97,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              Nur Mektebi 1 - Bir Yol Haritası
Yazar             Prof. Dr. Şener Dilek
Yayınevi         Feyza Yayınevi
Kağıt - Cilt      2.Hamur - karton kapak cilt
Sayfa - Ebat   352 sayfa - 17x24 cm


Feyza Yayınları, Prof. Dr. Şener Dilek tarafından yazılan Nur Mektebi 1 - Bir Yol Haritası adlı kitabı incelemektesiniz.
Nur Mektebi 1 - Bir Yol Haritası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
 
 
         Nur Mektebi 1 - Bir Yol Haritası
 
Bir Yol Haritası serisinin 1, 2, 3 ve 4. kitaplarının tek bir ciltte toplanmasından oluşan hacimli bir eserdir. Nur hizmeti hakkında son derece önemli tespitlerin yer aldığı uzun ve kıymetli bir önsöz ve giriş bölümü ile başlar. Devamında Risale-i Nur’da kullanılan, modern bilim açısından da fevkalade önemli bir kısım eğitim metodları ele alınır.
Diğer bir bölümde Risale-i Nur’un edebi bir şaheser olarak layık olduğu değer ince bir bakış ve derin bir analizle ortaya konulur. Bu kitap Risale-i Nur’un üslup ve tarzının metodolojik olarak ele alındığı titiz ve derinliğine bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkmış, dikkat ve tefekkürle okunması gereken orijinal bir eserdir.
 

        ARKA KAPAK  Nur Mektebi
 
Bir ekol, bir dârü’l-fünun... Bir cihan üniversitesi... Telif dünyasında hiç bir eser, onun gibi şakirtler yetiştiremedi. Hiçbir eser, onun gibi cihanşümûl bir okuyucu kitlesine ulaşamadı. Yedi yaşından yetmiş yaşına kadar her tabaka, her seviyede insanlar var, onun tedris halkasında, marifet sofrasında... Bu mektep bir huzur sokağı... Bir ümid caddesi... Bir sükûn mahallesi... Bir irfan şehri... Beşeri kendine celbeden bir itminan ülkesi... Ve bir vahdet dünyası...
 
Bu mektepte “kâinat kitabı” okutulur; bakış derinliği, marifet zevki verilir, hizmet aşkı tutuşturulur. Bu mektebin şakirtleri kan kusmaz, kin üretmez. Onlar “muhabbet fedaileri”, “hakikat havarileri”... Dünyanın bir ucundan bir ucuna kalbleri fethe çıkıyorlar.
 
Bu mektepte iman hakikatlerinin ince ve derin manâları bestelenir. Ritmi, tatlı sadâsı yüksektir bu bestenin... Nağmeleri dünyanın en ücra köşelerinden duyulur, dinlenir. Bu mektep bir dârü’l-fünun... İçinde pek çok mektepleri barındıran bir dünya üniversitesi.. Herkese kapıları açık.. Yasaklarla örülmüş bir zindan değil, hakikate, sevgiye ve birlikte paylaşmaya götüren bir bostan-ı cinan... Bu bostandan çiçekler toplayıp, buketler yapmanız dileğiyle...  ( nur mektebi 1, Şener dilek kitapları, Feyza yayınları,  bir yol haritası kitabı, nur mektebi kitabı fiyat  )Feyza Yayınları, Prof. Dr. Şener Dilek tarafından yazılan Nur Mektebi 1 - Bir Yol Haritası adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750179402
MarkaFeyza Yayıncılık
Stok DurumuVar
9789750179402
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.