Öykülerle Esma-i Hüsna, Allah'ı Anlatan Öyküler

Fiyat:
170,00 TL
İndirimli Fiyat (%47,1) :
90,00 TL
Kazancınız 80,00 TL
Havale / EFT:
87,30 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap          Öykülerle Esma-i Hüsna; Allah'ı Anlatan Öyküler

Yazar          Aysel Zeynep
Yayınevi     Siyer Yayınları 
Kağıt Cilt    2.Hamur - Karton Cilt
Sayfa Ebat  391 sayfa, 16.5x23,5 cmAysel Zeynep Öykülerle Esma-i Hüsna; Allah'ı Anlatan Öyküler kitabı nı incelemektesiniz.  
Siyer Yayın Öykülerle Esmaül Hüsna; Allah'ı Anlatan Öyküler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2    ÖNSÖZ

Yerde ve gökte en güzel isimler kendisine ait olan Yüce Allah'a sonsuz şükürler ve sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa'ya gönüller dolusu salât ve selamlar olsun.Bu kitabın amacı bizi yaratan, yaşatan ve sayısız nimetler veren Allah'ı en güzel ve en doğru bir biçimde tanımanızı sağlamaktır. Hepimizin özellikle de gençlerin ve çocukların Allah hakkında sağlıklı bilgi edinmeleri, son derece önemlidir. Çünkü bu konudaki doğru bilgiler, hayatımızı en güzel bir biçimde aydınlatır, dünya ve ahirette mutluluğa ulaşmamızı sağlar. Yanlış bilgiler ya da bilgisizlik ise bizi mutsuzluğa ve umutsuzluğa sürükler. Hem dünyamızı hem de ahiretimizi karartır.

İnsan iyiyi ve güzeli tanıdıkça, daha çok sever. Yücelerin en yücesi ve güzellerin en güzeli olan yüce Allah'ı da tanıdıkça daha çok sever, sevdikçe daha çok tanımak ister.


O'nu tanımanın en güzel yollarından birisi de Esmâ-i Hüsnâ'yı, yani Al­lah'ın en güzel isimlerini öğrenmektir. O'nun her ismi O'nun ayrı bir özelliğini belirtmektedir. Bu nedenle anlamını güzelce öğrendiğimiz her esması O'nu daha iyi tanımamızı ve daha çok sevmemizi sağlar.

Biz O'nu seversek, 0 bizi severse, dünyamız ve ahiretimiz huzurlu ve güzel olur. O'nu sevmek ve O'nun tarafından sevilmek, mutlulukların en büyüğüdür.


Yüce Allah'ın güzel isimlerini öykülerle anlatırsam hem daha istekli oku­nur, hem de daha iyi anlaşılır, hatırda kalır diye düşündüm.

Bu öykülerin bazıları Kur'ân-ı Kerîm'den, bazıları da sahih hadis-i şerif­lerden ve İslâm Tarihinden alınan gerçek olayların anlatımı, bir kısmı ise hayattan alınmış örneklerdir.

Genellikle her isim bir hikâyeyle anlatılmıştır. Ancak, anlam olarak bir­birine çok yakın olan iki ismin tek hikâye ile anlatıldığı da oldu. Ayrıca tüm öykülerin sonuna, okuyucunun dikkatini çeker ve dilerse ezberler düşünce­siyle her ismi iki mısrada özetleyen beyitler yazıldı.

Allah'ım! Her kim neyi başarırsa bu ancak senin yardımın iledir. Amacımız senin sevgini ve rızanı kazanmaktır. Niyazımız, bu eseri insanların seni daha doğru tanıyıp daha çok sevmelerine vesile kılman ve daha çok gönüllere ulaştırmandır.
    
      Aysel Zeynep

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257274210
MarkaSiyer Yayınları
Stok DurumuVar
9786257274210
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.