Peygamberim Serisi 4 Kitap, CİLTLİ

Fiyat:
660,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,7) :
385,00 TL
Kazancınız 275,00 TL
107,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Peygamberim Serisi, 8 Yaş ve Üzeri, Ciltli    
Yazar           Mahmut Kelpetin, Adem Apak, Muhammed Emin Yıldırım, Bestami Yazgan, Şaban Öz
Yayınevi       Siyer Yayınları
Kağıt  Cilt     Renkli resimli, kalın kapak ciltli, 4 kitap
Sayfa  Ebat  256 sayfa, 20,5x24 cm.
Yayın Yılı      2017, 2018
ISBN             9786052375235, 9786052375297, 9786052375259, 9786052375273Siyer Yayınları Ciltli 4 kitap Peygamberim Serisi ni incelemektesiniz.    
Kalın Ciltli Peygamberim Serisi kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Peygamberimin Hayatı
Peygamberimin Ahlâkı
Peygamberimin Arkadaşları
Peygamberimin Hayatından HikâyelerSevgili Anne ve Babalar,
Yüce Allah tarafından son ilahi mesajı insanlığa tebliğ etmekle görevlendirilen Hz. Peygamberin (sas) hayatını öğrenmek büyük, küçük bütün insanlar için gereklidir. Zira âlemlere rahmet olan Allah'ın Elçisi'nin getirdiği mesaj, insanlığın kurtuluşunun yegâne yoludur. Allah Elçisi'nin bu mesajı nasıl anladığı ve yaşadığı, bizim için önemlidir.

Elinizdeki eser, "Peygamberimin Hayatı", "Peyamberimin Ahlâkı", "Peygamberimin Arkadaşları" ve "Peygamberimin Hayatından Hikayeler" başlıklarını taşıyan dört kitaplık "Peygamberim" serisindendir. Bu kitaplar, Allah'ın Elçisi'nin yaşadığı dönemi ve arkadaşları olan sahâbeyi sahih bilgiye dayanarak anlatma düşüncesiyle ortaya çıkmıştır.

Siyer Vakfı'nın bünyesinde tertip edilen Siyer Çalıştayı'nda alınan karar doğrultusunda, günümüzde Hz. Peygamber hakkında çocuklarımıza bilgi verirken onların seviyelerine uygun, yararlanabileceğimiz yeterli kitap bulunmamasını dikkate alarak yeni telif kitaplar hazırlanması Doç. Dr. Şaban Öz'ün teklifleriyle gündeme gelmişti. Bu çalıştay kararları çerçevesinde, kitaplarda yer alması düşünülen metinlerin temel kaynaklardan yararlanılarak hazırlanması aşamasını Prof. Dr. Adem Apak, Doç. Dr. Şaban Öz, Yrd. Doç Dr. Mahmut Kelpetin ve Muhammed Emin Yıldırım hocalarımız üstlenmiş, onların hazırladığı metinlerin edebi uyarlaması işi de çocuk edebiyatçısı yazar Bestami Yazgan Bey'e tevdi edilmişti. Metinlerin yazımından önce bir kaç deneme yapılmış ve sonunda bir üslup üzerinde mutabakat sağlanarak metinlerin yazımına ve edebi uyarlamasına başlanmıştır.

Hocalarımızın kaleme aldığı, edebiyatçı-yazar Bestami Yazgan'ın gerekli tashih ve edebi redaksiyonundan geçmiş metinler Uzm. Psikolog Pınar Koç Yıldırım'ın değerlendirmesine sunulmuştur. Bu incelemelerin ardından söz konusu metinler Siyer Yayınları editörü Muhammed Ali Alioğlu tarafından tekrar okunarak, gerekli düzenlemeler yapılmak suretiyle çizer Gökhan Gülkan Bey'e ulaştırılmıştır. Onun hazırlamış olduğu eskizler tekrar incelenmek üzere metin yazarlarına gönderilmiş, onların gerekli tashih ve önerileri doğrultusunda çizimler yeniden ele alınarak son şekli verilmiştir.

Yaklaşık iki yıl süren bu çalışmalar sırasında hem çocuklarımızın dünyasına uygun bir anlatım hem de sahih bir bilgi vermeyi hedeflediğimiz kitapların her aşamasında gerekli özen gösterilmiş; eserin kaliteli bir baskı ile okuyuculara ulaştırılması için Siyer Yayınları oldukça özverili bir çalışma ortaya koymuştur.
Ülkemizde yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız kolektif bir çalışmayla telif edilen bu kitapların daha güzellerinin büyük yaştaki çocuklarımız için de hazırlanmasına vesile olması temennisiyle...

Prof. Dr. Adnan DEMİRCAN
Ekim 2017/İstanbul


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786052375235
MarkaSiyer Yayınları
Stok DurumuVar
9786052375235
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.