• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Peygamberim Serisi 4 Kitap

   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45) :
   55,00 TL
   Kazancınız 45,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Peygamberim Serisi, 8 Yaş ve Üzeri     
   Yazar           Mahmut Kelpetin, Adem Apak, Muhammed Emin Yıldırım, Bestami Yazgan, Şaban Öz
   Yayınevi       Siyer Yayınları
   Kağıt  Cilt     Renkli resimli, karton kapak cilt , 4 kitap
   Sayfa  Ebat  256 sayfa, 20,5x24 cm.
   Yayın Yılı      2017, 2018
   ISBN             9786052375266, 9786052375228, 9786052375242, 9786052375280


   Siyer Yayınları 4 kitap Peygamberim Serisi ni incelemektesiniz.    
   Peygamberim Serisi kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Peygamberimin Hayatı
   Peygamberimin Ahlâkı
   Peygamberimin Arkadaşları
   Peygamberimin Hayatından Hikâyeler   Sevgili Anne ve Babalar,
   Yüce Allah tarafından son ilahi mesajı insanlığa tebliğ etmekle görevlendirilen Hz. Peygamberin (sas) hayatını öğrenmek büyük, küçük bütün insanlar için gereklidir. Zira âlemlere rahmet olan Allah'ın Elçisi'nin getirdiği mesaj, insanlığın kurtuluşunun yegâne yoludur. Allah Elçisi'nin bu mesajı nasıl anladığı ve yaşadığı, bizim için önemlidir.

   Elinizdeki eser, "Peygamberimin Hayatı", "Peyamberimin Ahlâkı", "Peygamberimin Arkadaşları" ve "Peygamberimin Hayatından Hikayeler" başlıklarını taşıyan dört kitaplık "Peygamberim" serisindendir. Bu kitaplar, Allah'ın Elçisi'nin yaşadığı dönemi ve arkadaşları olan sahâbeyi sahih bilgiye dayanarak anlatma düşüncesiyle ortaya çıkmıştır.

   Siyer Vakfı'nın bünyesinde tertip edilen Siyer Çalıştayı'nda alınan karar doğrultusunda, günümüzde Hz. Peygamber hakkında çocuklarımıza bilgi verirken onların seviyelerine uygun, yararlanabileceğimiz yeterli kitap bulunmamasını dikkate alarak yeni telif kitaplar hazırlanması Doç. Dr. Şaban Öz'ün teklifleriyle gündeme gelmişti. Bu çalıştay kararları çerçevesinde, kitaplarda yer alması düşünülen metinlerin temel kaynaklardan yararlanılarak hazırlanması aşamasını Prof. Dr. Adem Apak, Doç. Dr. Şaban Öz, Yrd. Doç Dr. Mahmut Kelpetin ve Muhammed Emin Yıldırım hocalarımız üstlenmiş, onların hazırladığı metinlerin edebi uyarlaması işi de çocuk edebiyatçısı yazar Bestami Yazgan Bey'e tevdi edilmişti. Metinlerin yazımından önce bir kaç deneme yapılmış ve sonunda bir üslup üzerinde mutabakat sağlanarak metinlerin yazımına ve edebi uyarlamasına başlanmıştır.

   Hocalarımızın kaleme aldığı, edebiyatçı-yazar Bestami Yazgan'ın gerekli tashih ve edebi redaksiyonundan geçmiş metinler Uzm. Psikolog Pınar Koç Yıldırım'ın değerlendirmesine sunulmuştur. Bu incelemelerin ardından söz konusu metinler Siyer Yayınları editörü Muhammed Ali Alioğlu tarafından tekrar okunarak, gerekli düzenlemeler yapılmak suretiyle çizer Gökhan Gülkan Bey'e ulaştırılmıştır. Onun hazırlamış olduğu eskizler tekrar incelenmek üzere metin yazarlarına gönderilmiş, onların gerekli tashih ve önerileri doğrultusunda çizimler yeniden ele alınarak son şekli verilmiştir.

   Yaklaşık iki yıl süren bu çalışmalar sırasında hem çocuklarımızın dünyasına uygun bir anlatım hem de sahih bir bilgi vermeyi hedeflediğimiz kitapların her aşamasında gerekli özen gösterilmiş; eserin kaliteli bir baskı ile okuyuculara ulaştırılması için Siyer Yayınları oldukça özverili bir çalışma ortaya koymuştur.
   Ülkemizde yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız kolektif bir çalışmayla telif edilen bu kitapların daha güzellerinin büyük yaştaki çocuklarımız için de hazırlanmasına vesile olması temennisiyle...

   Prof. Dr. Adnan DEMİRCAN
   Ekim 2017/İstanbul

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052375266
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.