Peygamberimizin Dilinden Kıssalar

Fiyat:
110,00 TL
İndirimli Fiyat (%45,5) :
60,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap            Peygamberimizin Dilinden Kıssalar

Yazar           Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir
Yayınevi       Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton kapak cilt
Sayfa Ebat   99 Sayfa - 13.5x19.5 cm
Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir Peygamberimizin Dilinden Kıssalar adlı kitabı incelemektesiniz.
Tahlil Yayınları Peygamberimizin Dilinden Kıssalar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


ÖNSÖZ

Sevgili Yavrular, Peygamber Efendimiz bize güzel dinimizi öğre­tirken, ibretli kıssalar da anlatmıştır. Bu kıssalar, daha önceki peygamberler ile onlara iman eden in­sanların başından geçen çeşitli olaylardır. Onları bize Peygamber Efendimiz anlattığı için bu kıssaların her biri bir hadîs-i şeriftir. Bunların bir kısmı yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerîm'de de anlatılmıştır. Demek oluyor ki, bu ibretli kıssalar üzerinde düşünmemizi, onlardan dersler çıkarmamızı hem Yüce Rabbimiz hem de Sevgili Pey­gamberimiz istemektedir.

"Peygamberimiz'in Dilinden Kıssalar" adını verdi­ğim bu kitaptaki on sekiz kıssanın on dördünü Sahîh-i Buhârî ve Sahîh-i Müslim gibi en sağlam iki hadis kay­nağından, geri kalanlarını da bu iki eserden hemen sonra gelen güvenilir hadis kitaplarımızdan seçtim. Böylece en doğru kıssaları okuyup öğrenmenizi arzu ettim. Ne yazık ki bazı kimseler, halkın ilgisini çekmek düşüncesiyle, Peygamber Efendimiz'in anlatmadı­ğı bazı kıssaları uydurmuşlar, sonra da onları Hazreti 
Peygamber'in anlattığını ileri sürmüşlerdir. Siz bu kitap ta anlatılanları öğrendiğiniz zaman, uydurma kıssalar kolaylıkla tanıyacak ve onlara kulak vermeyeceksiniz.

Kıssaların ibret ve ders almak için okunduğun düşünerek bu konuda size yardımcı olmak istedim ve her kıssadan sonra, "Kıssadan Hisse" başlığı altında bunlardan kısa ve özlü sonuçlar çıkarmaya çalıştın Sizin bu kıssalardan daha başka sonuçlar çıkaracağınızdan da eminim.

Yüce Rabbimin hepinizden razı olmasını niyaz eder, sizin de bana ve bütün Müslüman'lara dua etmenizi dilerim.

Mehmet Yaşar KANDEMİR

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055271215
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786055271215
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.