• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberler Tarihi, 23 Kitap

   Fiyat:
   500,00 TL
   İndirimli Fiyat (%55) :
   225,00 TL
   Kazancınız 275,00 TL
   75,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

    Kitap                Peygamberler Tarihi
    Yazar               Ahmet Cemil Akıncı
    Yayınevi           Bahar Yayıncılık
    Kağıt - Cilt        2.Hamur  - Karton kapak Cilt, 23 Cilt, Özel Kutulu
    Sayfa - Ebat     4.226 sayfa - 13,5x21 cm - Roman boy
    Yayın Yılı          2020

    
    
   Bahar yayınları, Ahmet Cemil Akıncı tarafından yazılan Peygamberler Tarihi adlı kitabı incelemektesiniz.
   23 Cilt Peygamberler Tarihi kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
              PEYGAMBERLER TARİHİ SERİSİNİ SUNARKEN
    
   Ahmet Cemil Akıncı ’nın Büyük Kısas-ı Enbiya ( Peygamber Kıssaları ) adlı bu kıymetli eserini Türk okuyucusuna, üzerinde titiz bir şekilde çalışılmış yeni baskısıyla sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ömrünün önemli bir kısmını dini ve milli alanda tarihi roman yazmaya vakfeden Akıncı’nın bu serisi, ‘kısas-ı enbiya’ edebi türünün en temel kaynaklarını, Kur’an-ı Kerim, tefsirler, hadis kitapları ve hadis şerhlerinin yanında kısas-ı enbiya edebiyatı oluşturmaktadır.
    
   Yayınevimiz bu baskıyı hazırlarken eseri, çoğu ilahiyatçı ve İslam tarihçisi akademisyenlerden oluşan bir heyetin titiz çalışmasıyla daha mükemmel bir hale getirmeyi hedeflemiştir. Kitabı baştan sona gözden geçiren heyetin temel ölçütü, onda yer alan bilgi ve rivayetlerin İslam kültürüne mal olmuş kaynaklarda bulunup bulunmadığının tespit edilmesi ve genel olarak kabule şayan görülüp görülmediğidir. Bu bağlamda eserde anlatılan kıssa ve kıssa içindeki rivayetler özellikle ‘peygamber kıssaları ve tarihi’ edebiyatı içinde tespit edilerek, bunların kaynakları gösterilmeye çalışılmıştır.
    
   Akıncı, sürükleyici bir roman kurgusu içinde, duygulu bir anlatım ve okuyucuyu peygamberlerin yaşadığı atmosfere çekebilmeyi başarmış ve bu şekilde eserine yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir özellik kazandırmasını bilmiştir.
    
   Bu eser bir tarih kitabı olarak görülmemelidir. Yazar, roman ve hikaye türünün gereği olan değişik üsluplar denemiş, bazı bilgileri vermek için zaman zaman melekleri konuşturduğu gibi bazen de tarih içinde zaman akışının dışına çıkarak açıklamalar yapmıştır.
    
   Diğer yandan birçok peygamberin yaşadığı dönemin tam olarak tarihi kaynaklarda net olarak belirtilmemektedir. Yazar eldeki verilere dayanarak yaptığı hesaplamalarla yaklaşık bir tarih ortaya çıkarmış, bunu her kitabın baş kısmındaki ilgili bölümde belirtmiş ve roman metni içinde ise belirlediği bu tarihleri esas almıştır.
    
   Bazı peygamberler tek ve müstakil bir kitapta bitirilmemesine rağmen diğer bazılarının hayatına birkaç kitapta devam edilmiştir. Mesela Musa (as)’a, Harun ve Yuşa (as)’la ilgili ciltlerde devam edilmiştir. Bu eserin bir seri olması ila alakalıdır.
   Yirmi iki kitaptan oluşan peygamberler tarihinden sonra, Sevgili Peygamberimiz adlı seri de yayınevimiz tarafından hazırlanmakta olup, Ahmet Cemil Akıncı külliyatının büyük bir kısmı bu şekilde tamamlanacaktır.  ( Peygamberler Tarihi , Ahmet Cemil Akıncı , Bahar Yayıncılık , 22 cilt peygamberler tarihi , roman , kutulu , peygamberler tarihi 22 kitap )
    
    
    Bahar Yayınları
    
     1-Hz. Adem
     2-Hz. İdris ve Hz. Şit
     3-Hz. Nuh
     4-Hz. Hud
     5-Hz. Salih
     6-Hz. İbrahim
     7-Hz. Lut
     8-Hz. İsmail
     9-Hz. İshak ve Hz. Yakub
   10-Hz. Yusuf
   11-Hz. Eyyub ve Hz. Zülkifl
   12-Hz. Şuayb
   13-Hz. Musa
   14-Hz. Harun
   15-Hz. Yuşa
   16-Hz. Davud
   17-Hz. Süleyman
   18-Hz. İlyas ve Hz. Elyasa
   19-Hz. Yunus ve Hz. Şa'ya
   20-Hz. Zekeriya
   21-Hz. Yahya
   22-Hz. İsa

   23- Hz. Muhammed Mustafa ( SAV )
    
                                 SUNUŞ

   Yüce Allah’a hamd ve sena ederim. Şükrümü ifadeden acizim.
    
   Eskiden beri, insanın yaratılmasıyla beraber, Yüce Allah’ın ona, doğru yolu gösterecek peygamberlerinin hayatı ve yaptıkları üzerinde durmaktaydım. Bu ilgim esnasında gördüm ki Kuran’da ibret almamız için kıssaları anlatılan veya isimleri zikredilen peygamberlerin bu hayat ve kıssaları Türkçede geniş manada ve derli toplu bir şekilde yazılmamıştır. Elbette yüzlerce eser içinde vardılar. Fakat hem az, hem de dağınıktılar.
    
   Bunların, birincisinden itibaren toplanmaları, sırayla eksiksiz yazılması günümüzde bir ihtiyaçtı. Eserin diğer din mensupları yazılarında hikaye,  şiir, roman vb. yollarda kendi dinlerinin tarihlerini yediden yetmişe herkese sunmakta ve heyecanla okunacak, sıkılmadan öğrenilecek üslupların kullanmaktadırlar. Bu kitap, halkın okuyabileceğini, okuma alışkınlığı kazanmamış gençlerin okuma alışkınlığı elde edebileceği bir tarzda yazılmış olmakla birlikte, dini konulara ilgili öğrencisiyle hocasıyla herkes tarafından oku nabilecek durumdadır.
    
   Bu seriyi kaleme alırken gerçekleştirmeyi düşündüğün arzularım şunlardı:
    
   Bir peygamber anlatırken, oku yan artık başka eserler karıştırmasın. İçinde istediği her şey olsun. Oku duklarına inansın. Peygambelerin hayatının geçtiği yerleri haritalar yoluyla gözleriyle görsün. Gerektikçe başvuracağı toplu bir hayat süreci olsun. Sıkılmadan okuması için şiirlerle süslensin ve hikaye halinde yazılsın. Gerektikçe açıklamalar yapılsın. Peygamberlere ait, Kuranı Kerimde geçen bilgiler verilsin. Bu suretle okuyanda Hazreti Kuran’a eğilme zevk ve merakı uyansın. Eseri, okuma bilen herkes oku yabilsin. Onunla, insanlar  tabaka tabaka , alimlere varana kadar ilgilensinler…
    
   Bunları gerçekleştirmek için şöyle çalıştım:
    
   1- Eserlerimde bir kısmını belirttiğim kaynaklar üzerinde uzun tetkikler yaptım. Fakat Kuran’ı temel kabul ettim ve ayetleri hem ayrı yazdım, hem eser içinde ilgili oldukları yerlere yerleştirdim. Peygamberler hakkında Kuran’ı Kerim’de ibret almak için açıklananları tefsiri bakımından farklar olduğundan, hepsini eserlerle anlattım.

   2-Okuyucunun olayları rahatlıkla takip edebilmesi için her eserde harita bulundurdum.

   3-Her eserin başına o peygamberinHal tercümesini” yani kısaca hayatını hazırladım. Dileyenin, kitabı uzun karıştırıp, zaman kaybetmeden aradığını bulabilmesine imkan sağladım.
    
   4-Yüce Allah tarafından peygamberlere ihsan buyrulan vasıflarını özetledim.  

   5-Sıkılmamayı temin için, eseri bir hikaye havası içinde kaleme aldım.

   6- Yer şiirlerle süsledim. Bunlar kendim ilhamlarımdır.  

   7- Bazen açıklamalar icabetti. Bunlara kısa bilgiler şeklinde uygun kısımlarda yer verdim.  
    
   Öyle ümit ediyorum ki, artık yirmi iki kitapta, ibret alacağımız peygamberleri ihtiva eden bu eserimiz yediden yetmişe, her insan için faydalı olacaktır.
    
   Böylesine kapsamlı bir çalışma içerisinde görülebilecek eksik ve hatalar için okuyucularımın hoşgörüsüne sığınıyorum.   
    
    Ahmet Cemil Akıncı
    
    
    
   Bahar yayınları, Ahmet Cemil Akıncı tarafından yazılan 22 Cilt Peygamberler Tarihi adlı kitap seti ni incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduBah Pey Tar 23
   MarkaBahar Yayınları
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.