Psikolojiye Giriş Prof. Dr. Hayati Hökelekli 

Fiyat:
79,00 TL
İndirimli Fiyat (%32,9) :
53,00 TL
Kazancınız 26,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Psikolojiye Giriş
Yazar             Prof. Dr. Hayati Hökelekli     
Yayınevi         Emin Yayınları     
Kağıt  Cilt       2.Hamur kağıt, Karton kapak ciltli
Sayfa  Ebat    253 sayfa - 15x21 cm.Emin Yayınları Psikolojiye Giriş kitabını incelemektesiniz.    
Prof. Dr. Hayati Hökelekli Psikolojiye Giriş Kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


 ÖNSÖZ

Psikoloji bilimi, çeşitli alt dallarıyla birlikte son yıllarda en çok gelişme gösteren sosyal bilimlerin başında gelmektedir. Gerek akademik seviyedeki araştırmalar ve gerekse popüler uygulamalarıyla psikoloji yaygın bir alanda hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Ekonomiden dine, sağlıktan çevre sorunlarına varıncaya kadar psikolojinin çok geniş bir kullanım alanı olması onun önemini ortaya koymaktadır.

Ülkemizde, çeşitli fakülte ve yüksek okulların programların­da psikolojinin ya uzmanlık yetişmesinin ihtiyaçlarına uygun olarak ya da bir servis ve kültür dersi olarak yer aldığını görüyo­ruz. Psikoloji alanında, kaynak ya da ders kitabı olabilecek nite­likte, daha çok işin uzmanlarına hitap eden, çoğu çeviri çok azı telif olmak üzere ülkemizde birçok kitap bulmak mümkündür. Bu kitapların ortak özelliği, okuyucuyu akademik ve teknik olarak ve tüm detaylarıyla psikolojinin konu ve sorunlarıyla karşı karşıya getirmek, mevcut bilgi birikimini bütün çerçevesi ile aktarmaktır. Fakat değişik alanlarda yetişmekle birlikte bir şekilde psikoloji bilimini tanımak için bu dersi alan bölümlerin öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek fazla sayıda kita­bın olmadığı da bir gerçektir. Uzmanların tartışmaları ve farklı görüşleri içerisinde uzun bir yol kat etmeyen, daha sade ve anlaşılır, önemli ve pratik konuları öne çıkaran ders kitaplarına her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu kitap, böyle bir ihti­yacı karşılamak amacıyla hazırlanmıştır.

Elinizdeki kitapta, kişilik ve ruh sağlığı ağırlıklı olmak üzere akademik psikolojinin önemli temel konuları son gelişmeler dikkate alınarak, nispeten kolay anlaşılabilir bir metin oluştu­
rulmuştur. Dolayısıyla bu kitaptan, bu bilimin temel konu ve kavramlarını, yaklaşımlarını, ulaştığı sonuçları öğrenmek du­rumunda olan başta üniversite ve yüksek okul öğrencileri ol­mak üzere geniş bir okuyucu kitlesinin yararlanabileceğini dü­şünmekteyiz. Kitabın okunmasını kolaylaştırmak için dipnotla­rı mümkün olduğu kadar sınırlı tuttuk ve konuların sonuna da özet metinler, ayrıca, daha geniş bir bilgilenme için okuyucu­nun kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynakça ilave ettik.

Kitabın yazım ve basımında emeği geçen herkese, özellikle kitabın basımını üstlenen ve kısa bir zamanda okuyucunun istifadesine sunan Emin Yayınlarına teşekkürlerimi bildiriyorum.
Faydalı olması dilek ve temennisi ile...

29 Temmuz 2008, Bursa
Prof. Dr. Hayati HÖKELEKLİ


 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054487820
MarkaEmin Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786054487820
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.