Rahle Boy Kuranı Kerim Meal, 5 Özellikli AYFA

Fiyat:
520,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,9) :
250,00 TL
Kazancınız 270,00 TL
Havale / EFT:
242,50 TL
70,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap               Kuranı Kerim ve Meali, 5 Li Tecvidli, Kare Kodlu Sesli, QR Kodlu
Meal                Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır
Yayınevi          Ayfa Basın Yayın
Hat                  5 li Bilgisayar Hat, Kolay okunan, Satır arası renkli kelime meal
Kağıt  - Cilt      Sarı Şamua, Lüks ciltli, QR kod ses uygulamalı
Sayfa - Ebat    624 sayfa, 21x28 cm, Rahle Boy
Ürün Kodu       Ayfa 085
Özellik             Toplu meal, Renkli Tecvidli, Türkçe Transkript, Türkçe Latince okunuşlu1-Tecvidli
2-Türkçe Okunuşlu
3-Kelime Kelime Mealli
4-Kırık Manalı
5-Sesli kare kodlu "Kare kodlu Türkçe ve Arapça Okunuşu"


 
Ayfa Yayınları Rahle Boy Beşli Kuranı Kerim ve Meali kitabını incelemektesiniz.
Satır arası kelime mealli, renkli tecvidli, Türkçe transkript li, Arapça bilgisayar hatlı 5’li kuranı kerim kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
  
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


  
Elmalı’lı Muhammed Hamdi Yazır Meali
Okuması çok kolay bilgisayar hatlı
Geniş sayfa tasarımı
12 satır Kuranı Kerim
Lüks cilt
4 Renk Ofset Baskı
21 X 28 cm Ebat
624 Sayfa
Şamua Kağıt
Koli Adedi: 34
Ürün Adet Ağırlığı : 1,50 Kg
Toplu alımlarda özel indirimler uygulanır


         Kuranı Kerim ve Meali
 
 
Arapça Hat, Satır Arası Kelime Meali, Toplu Meal, Renkli Tecvid, Türkçe Transkript , Elmalılı M. Hamdi Yazır Meali
 
Kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kuranı Kerimde; Arapça Hat , Tükçe okunuş, Satır Arası Kelime Meali, Kuranı Kerim Meali tam Metni ve Renkli Tecvid'i bir arada bulabileceksiniz.
 
Tamamı Renkli, Rahle boy, 21x28 cm ebatlarında, göz yormayan pırıl pırıl baskısı ve en son Bilgisayar teknolojisi ile hazırlanmış Arapça hattı ile bu Kurân-ı Kerim'i çok kolay okuyacaksınız.
 
Arapça kelimenin altına Türkçe okuyuşlarının yazılması ile de artık harfleri karıştırmayacaksınız.
 
Özenle hazırlanmış bu Kuranı Kerimde Elmalılı Hamdi Yazır'ın en son sadeleştirilmiş tam metni ile kuranı daha iyi anlayacak ve yaşayacaksınız.
 
5'li Kuranı Kerimde tüm tecvid kaideleri tam 14 değişik renkte renklendirilmiş. Bu Kur'an-ı Kerim'i anlamına uygun en doğru biçimde okuyabilirsiniz.
 
Medler, İdğam, İzhar, İhfa, İklab, Kalkale, kalın okunan harfler gibi tüm tecvid kaideleri arapça harflerde ve türkçe okunuşlarda özel renklerle kodlanarak Kur'an-ı Kerimin doğru okunmasında sizin en büyük yardımcınız olacak.
 
Bir Kuran-ı Kerim'de bulunmasını istediğiniz tüm özellikIeri bu Rahle Boy Ses Kodlu Beşli Kur'an-ı Kerim de bulabilirsiniz. Ayfa Yayınları 5 li Kuranı kerim meali
 
  
      SUNUŞ
 
Yüce Allah'ın adıyla.
 
Her türlü övgü, saygı, ibadet yalnızca O'nun hakkıdır.

Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa(sav)'e selam olsun!

Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katından rahmet yağsın.
 
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın Hak Dini Kur'an Dili tefsirinde yer alan meâl bölümünü kelime merkezli olarak her Arapça kelimeye karşılık gelen Türkçe kelime mealini aynı arapça kelimenin altına yazdık. Bununla, okuyucunun Ku'rân-ı Kerim'in anlam dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık. Yöntem gereği, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın mealindeki metne bağlı kaldık.
 
 
Elmalılı'nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleri, Türkçe cümle yapısına göre düzenledik. Müfessir, kelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken, bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını vermeye çalıştık. Elmalılı'nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve deyimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik. Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah'ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık.
 
Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam, yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlamı açık olmayan yerlerin açıklamasında, Celâleyn tefsirinden de yararlandık. Bunlara ek olarak, kelimelerin sözlük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kimi zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri mealen genişçe anlamlandırmaktadır. Mealde karşılığı olmayan sözcükleri satır arası mealde siyah olarak bıraktık.
 
Elmalılı bazen fiile isim, bazen de isme fil anlamı vermiştir. Kimi yerde zamir yerine isim, kimi yerde de isim yerine zamir kullanmıştır. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik. Arapça kelimenin Türkçe transkriptini(okunuşunu) yazdık. Türkçe transkript tecvid kaidelerine göre yazılmıştır. Yani "İdğam", "Ğunne" gibi kaidelerin nasıl okunacağı Türkçe transkriptte okunduğu şekli ile yazılmıştır. Kur'ân-ı Kerim harflerinin bire bir Türkçe karşılığı bulunmamaktadır. Bu nedenle Kur'ân-ı Kerim'i Türkçe transkriptinden okumak kesinlikle anlam bozukluğuna neden olur. Türkçe transkript, Kurân-ı Kerim'i kendi dilinden okurken nasıl okunduğu hakkında şüphe duyulduğunda yardımcı olması içindir.
 
Kur'ân-ı Kerim'in usülüne uygun olarak okunmasını sağlamak, yani tecvid kaideleri için hem Arapça harflerde, hem de Türkçe transkript harflerinde renklendirmeler yapılmıştır. Bu renklendirmeler; Med, İdğam, İzhar, ihfa, İklab, Kalkale, Kalın okunan harfler ve okunmayan harfler için yapılmıştır. Tecvid renklendirmeleri ve Türkçe transkirt vakf(durak) işaretleri gözetilerek renklendirilmiştir. Bu nedenle hızlı okumalarda bazı tecvid kaideleri oluşabilir veya okuyuşa göre kaybolabilir. Örneğin iki ayet duraklamadan beraber okunduğunda birinci ayetin son harfi ile ikici ayetin ilk harfine göre bir tecvid kaidesi oluşabilir. Kur'ân-ı Kerim'i okurken bu durumları göz önene almak gerekir.
 
 
Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır 'a ve diğer âlimlerimize Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından mealimiz, okuyucularımızın katkısına açıktır. Ancak Allah'a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz.
( ayfa yayınları beşli kuranı kerim, ayfa yayınları tecvidli beşli kuran, 5 li kuranı kerim kitabı, 5li kuran satır arası kelime meal, renkli tecvidli kuran, türkçe okunuşlu satır arası meal , bilgisayar hatlı tecvidli beşli kuranı kerim, AYFA beşli kuran )
 

 
Ayfa Yayınları Beşli satır arası renkli kelime mealli, tecvidli Kuranı Kerim kitabını incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9783199368707
MarkaAyfa Basın Yayın
Stok DurumuVar
9783199368707
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.