Risalei Nur Külliyatı Lugatlı Orta ZEHRA

Fiyat:
5.305,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,4) :
3.480,00 TL
Kazancınız 1.825,00 TL
Havale / EFT:
3.375,60 TL
974,40 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap               Risalei Nur Külliyatı Lügatçeli
Yazar              Bediüzzaman Said Nursi
Yayınevi          Zehra Yayıncılık
Kağıt - Cilt       Sarı Şamua -  16 Lüks Vinleks Cilt Takım
Sayfa - Ebat    8.765 sayfa -  14.5x20 cm  -  Orta Boy - Lugatlı


 
Her sayfa altında bilinmeyen kelimeler
Ayet ve hadis mealleri, hadis kaynakları
Şahıs ve kavramlarla ilgili notlar


 
Zehra Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi (ra) tarafından yazılan Risalei Nur Külliyatı Lügatçeli adlı risale seti ni incelemektesiniz.
16 Cilt Lügatçeli Risalei Nur Külliyatı seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
 


 
         RİSALEİ NUR KÜLLİYATI   -  RİSALE-İ NUR KÜLLİYATI
               risalei nur külliyatı   -   risale-i nur külliyatı
 
Zehra Yayıncılık, Risale-i Nur Külliyatının günümüz insanlarının kolayca anlayabilmesine yardımcı olmak amacıyla yepyeni bir çalışma başlatmış oldu. Risale-i Nur Külliyatının her parçası diğerinin tamamlayıcısı olan bu risaleler şimdiye kadar dünyanın birçok diline çevrildi. Birçok ilmi deyim ve kavramları içeren Risale-i Nur’un dili hiç şüphesiz günümüz okuyucularına ağır gelmektedir. Bu sebeple kendi orjinal uslubuna müdahale demek olan sadeleştirme yerine, anlaşılması güç olan kelime ve kavramların anlamlarını her sahifenin altındaki dipnotlarda alfabetik olarak verme yolunu tercih etmiş bulunuyoruz. Umarız bu tarz bir çalışma ile Risale-i Nur’un anlaşılmasına katkıda bulunmuş oluruz.
 
Risalelerde geçen ayet, hadis ve diğer Arapça, Farsça ve Kürtçe ibareler tercüme edilerek kaynaklarıyla birlikte aynı sayfa altında gösterilmiştir. Ayrıca Risalelerde geçen yer, isim ve kavramlar ise kitabın sonundaki “Notlar” kısmında verilmiştir.
 
               
            Risale-i Nur Külliyatı

 
Risale-i Nur  eserinin müellifi Bediüzzaman Said Nursi, yüz yıla yakın süren hayatı boyunca Batının askeri ve kültürel meydan okuyuşu karşısında İslam dünyasının manevi dinamiklerini Kur’an ve Sünnetin sabitelerinden hareketle ortaya koymaya çalışmış, meydana getirdiği Risale-i Nur Külliyatıyla çağdaş bir İslam düşüncesi ekolü oluşturmuştur. Çağdaş İslam toplumunun inşasında temel harcın iman hakikatları olduğunu vurgulayan Bediüzzaman Said Nursi, surlarında gedikler açılmış İslam kal’asını yeniden onarmaya çalışmıştır.
         
Bir kuyumcu titizliği içinde çalışan bu mücevherat dükkânının dellâlı, Kur’an ve Sünnetin çağdaş yorumunu bu asrın teferruat içinde boğulmuş ve dünyevî meşgaleler içinde yorgun düşmüş olan insanına bir âb-ı hayat çeşmesi olarak sunmaya gayret etmiştir. Bu tılsımlı ve iksirli çeşmeden içenler Kur’an ve Sünnetin serin gölgesinde hayata yeniden dönmektedirler. Ölmeye yüztutmuş ruhlar, günahların ağırlığıyla paslanmış kalpler ve ümitsizlik içinde azap çekerek kıvranan gönüller, mesih-misal bir dokunuşla yeniden hayat bulmakta ve dirilmektedir. Risale-i Nurları anlayarak okuyanlar bir ba’sü ba’de’l mevt (ölümden sonra yeniden diriliş) hakikatini hayatlarında bizzat yaşıyorlar, denilebilir.
 
Her çağın kendine özgü bir takım problemleri olduğu gibi çağımızın da problemleri vardır. İslam ümmetinin tarihi süreci dikkatle izlenecek olursa görülecektir ki, her fetret döneminde o dönemin manevi hastalıklarına ve yaralarına Kur’an ve Sünnet eczahanesinden reçeteler çıkaran büyük mücedditler, mürşitler ve gönül erleri gelmiştir. Ümmetin en sıkışık olduğu dönemlerde mana aleminin bu yıldız-misâl kahramanları birer meşale gibi dalalet ve bidat karanlıklarını dağıtarak, şüphe bulutlarını bertaraf etmeye ve hakikat güneşini göstermeye muvaffak olmuşlar, ümmeti inkıbaz halinden kurtararak ona bast ve inşirah halini bahşetmişlerdir.
 
İşte Bediüzzaman Said Nursi de tıpkı kendi selefleri gibi ümmetin hayatında tecdid misyonunu üstlenerek bu nurlu ve aydınlık yolu göstermeye çalışmıştır. Hadiste rivayet edildiği gibi, “Şüphesiz ki Allah, her yüzyılın başında bu ümmetin dinini tecdid edecek olan bir müceddit gönderir.” Nübüvvet kapısının kapanmasından sonra teceddüd hareketini üstlenen mücedditler, her asrın ihtiyaçlarını ve koşullarını gözönünde tutarak dinin yenilenmesi anlamında veraset-i nübüvvet makamını deruhte etmişlerdir. Dolayısıyla, Said Nursi de tarihi süreç içerisinde bu geleneğin bir devamıdır.
 
İslam tefekkür tarihinin altın zincirinde çağdaş halkayı teşkil eden Bediüzzaman, bu çağın, hayatı süratle kayıp giden evladı için Kur’an ve Sünnetten en kısa ve en selametli bir yolu ve metodu çıkarmıştır. Bu yol, her şeyin herc ü merc olduğu günümüzde, en kısa ve en selametli bir metotla bidat rüzgârlarına ve dalalet hücumlarına karşı çabuk sönmeye maruz kalan taklidî imanı, hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak ve küfrün hiçbir saldırısı karşısında sarsılmayacak olan tahkikî imana çevirme yoludur. Böylece Kur’an ve Sünnetin ulvi semasından tereşşuh eden bu nur damlaları günümüz müslümanlarının manevi yaralarına şifalı birer merhem ve iksirli birer tılsım olmaktadır.  Çalışmak bizden, tevfik ve yardım Allah’tandır. ( Zehra yayınları risalei nur külliyatı, 16 cilt risale-i nur kitap , orta boy risalei nur, Zehra yayıncılık, lügatçeli risalei nur külliyatı, lugatlı risalei nur külliyat, bediüzzaman said nursi külliyat, dipnotlu açıklamalı ayet hadis mealli, sayfa altı lugatlı )

Zehra Yayıncılık
Zehra Yayınları Lugatlı 16 cilt risalei nur külliyatı nın tanıtımı sona erdi.
Diğer Özellikler
Stok Kodu3990000004891
MarkaZehra Yayıncılık
Stok DurumuVar
3990000004891
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.