Riyazüs Salihin 2 Cilt Takım Risale

Fiyat:
485,00 TL
Havale / EFT:
475,30 TL
135,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Orjinal Adı          Riyazüs Salihin ( 2 Cilt )
Yazar                    İmam Nevevi
Tercüme              Kübra Öztürk
İzah                      Nureddin Yıldız
Baskı Sayısı         1.Baskı
Sayfa Sayısı         1400
Kapak                   Kalın Sıvama  2 Cilt takım
Kağıt                    2. Hamur Kitap Kağıdı
Boyut                   16 x23 cmİmam Nevevî, Riyazu’s Sâlihîn’in ön sözünde, “Sorumlu Müslüman, gelecek için hazırlık yapmalı, tenbih ettiğim hususlara özen göstermelidir.

Bu hususta kişinin tutacağı en doğru yol ve en sağlam güzergâh, öncekilerin ve sonra geleceklerin efendisi, geçmiş ve gelecek kulların en kıymetlisi Peygamberimizden (s.a.) bize gelen sahih Hadis-i Şerifler ile edeplenme yoludur.” der ve yazacağı kitabın anlam ve içeriğinden şu şekilde bahseder:

Sahih hadislerden derleme yaparak özet bir kitap yazmayı uygun gördüm. Yazacağım kitabın, sahibini ahirete ulaştıracak, iç ve dış edeplerle edeplenmesini sağlayacak bilgileri içermesini, hem korkutup sakındıracak hem de ümit ettirip heveslendirecek haberleri kapsamasını istedim. Bu kitaba, yalnızca meşhur ve mûteber hadis kitaplarında geçen, manası açıkça anlaşılabilir, sahih hadisleri almaya gayret ettim.

Her konunun başında, yüce kitabımız Kur’an’dan ilgili Ayet-i Kerimelere yer verdim. İhtiyaç ârız oldukça kelimelerin hareke durumlarını ve kapalı kalan manaları kıymetli notlar eşliğinde izah ettim. Bu eser tamamlanacak olursa niyazım, kendisiyle ilgilenenleri hayırlara sevk etmesi, her türlü çirkin işten ve kişiyi helak edecek şeylerden alıkoymasıdır.”

Nureddin Yıldız’ın kısa izahları ile yayına hazırladığımız bu eserin, bizlerin yolunu nurdan kandiller gibi aydınlatmasını niyaz ederiz.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257786232
MarkaRisale Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.