Sahih 8 Cilt Takım Ocak Yayın

Fiyat:
3.200,00 TL
İndirimli Fiyat (%48,4) :
1.650,00 TL
Kazancınız 1.550,00 TL
Havale / EFT:
1.600,50 TL
462,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Sahih

Yazar           İbn Hibban
Yayınevi       Ocak Yayıncılık, 1025 TL
Tercüme       Hüseyin Yıldız
Kağıt Cilt       2. Hamur, 8 Kalın Cilt Takım
Sayfa Ebat    5840 Sayfa - 17x24 cm
Yayın Tarihi   Son baskıOcak Yayın 8 Kitap Set Sahih tercümesi ni incelemektesiniz.   

İbn Hibban Sahih tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Dördüncü Hicri asırda el Müstedrek ale’s Sahîhayn kitabının müellifi ünlü Hâkim en Nîsâbûrî’nin hadis, fıkıh, lugat ve vaaz alanlarındaki üstün bilgisine işaret ettiği ve Yâkût el-Hamavî’nin ise onu asrın imamı ve allâmesi diye övdüğü İbn Hibbân’ın el-Müsnedü’s-sahîh ale’t tekâsîm ve’l-envâ’ = es-Sünen = et-Tekâsîm ve’l-envâ’ ve kısaca Sahîh İbn Hibbân adlı hadis külliyatı, klasik tasnif metotlarından farklı olarak emirler, nehiyler, haberler, mubahlar ve Peygamber’in fiilleri şeklinde beş bölüm halinde düzenlenen ve sahih olanları yanında hasen hadisleri de kapsayan 7500 hadisi ihtiva etmektedir.

İbnü’s-Salâh ve diğer hadis âlimlerinin kanaatine göre sadece sahih hadisleri toplamayı hedef alan kitaplar arasında Buhârî ile Müslim’in ve İbn Huzeyme’nin Sahih’inden sonra dördüncü sırada İbn Hibban’ın Sahih’i yer almıştır.

Alâud dîn Ali bin Balaban el-Fârisî (öl. 739/1339) tarafından el İhsân fî takrîbi Sahîhi İbn Hibbân adıyla konu başlıklarına göre yeniden düzenlemiştir. El İhsan, İbn Balabân’ın Sahîh’i fıkıh konularına göre yeniden düzenlediği bir çalışması olup kısaca Sahîh İbn Hibbân adıyla yayımlanmıştır.

İbn Balaban, câmi türü hadis kitaplarının düzenini dikkate alarak Sahîh teki hadisleri bir mukaddime ile yirmi üç konu kitabı halinde düzenlemiş, ana konu başlıkları ve fasıllar dışında eserin aslına bir ilavede bulunmamıştır.

Yayınevi olarak daha önce İbn Hibbân’ın bu eserinde geçen ve Buhârî ve Müslim’in Sahih’lerinde bulunmayan 2674 “zevâid” hadisi-i şerifi içeren Nûreddin el-Heysemî’nin hazırladığı Mevâridüz zamân ila zevaidi İbni Hibbân adlı kitabının iki cilt olarak çevirisini yayımlamıştık.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054659432
MarkaOcak Yayıncılık
Stok DurumuVar
9786054659432
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.