Satır Arası Kelime Kelime Kuranı Kerim Meali 2 Cilt Set Hafız Boy KAHRAMAN

Fiyat:
850,00 TL
İndirimli Fiyat (%38,2) :
525,00 TL
Kazancınız 325,00 TL
Havale / EFT:
514,50 TL
147,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap                Kuranı Kerim Satır Arası Kelime Meali Hafız Boy
Hazırlayan       Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk
Yayınevi           Kahraman Yayınları 
Kağıt -  Cilt      Şamua kağıt - 2. Cilt Takım , Lüks Bez Cilt
Sayfa - Ebat    1.280 sayfa - 14x20 cm, HaSatır Arası Kelime Kelime Kuranı Kerim Meali 2 Cilt, Hafız BoyDoç. Dr. Abdülvehhab Öztürk
Kahraman Yayınları


SATIRARASI KELİME KELİME KURANI KERİM MEALİ

İmam Rağıb el-İsfahani, el-Müfredat fi Ğaribi’l Kuran kitabının önsözünde şöyle demektedir:

Kur’an ilimlerinden ilk uğraşılması lazım gelen şey, lafızların, yani tek tek kelimelerin manalarını bilmektir. Bu bakımdan bu manalar; bina yapmak isteyen bir kişinin ilk önce kerpiç ve tuğla temin etmesi gibidir. Bu sadece Kuran ilimleri için faydalı değildir, aynı zamanda şeriat ilimlerinin hepsi içinde lazımdır.

Binaenaleyh Kur’an kelimeleri Arap dilinin özü ve kaynağıdır; aracı ve hayati öneme haiz organıdır. Fakih ve hekimler hüküm ve hikmetlerinde ona dayanır, mahir şair ve konuşmacılar nazım ve nesirlerinde onu örnek alırlar. Onlar ve onlardan türeyen lafızlar; onlara nispetle güzel meyvelere göre kabuk ve çekirdek, buğday özüne oranla elenti ve saman gibidir.   (el-Müfredat, s. 5,6)

…Kur’an-ı Kerim’de 7500 kelime vardır. Günümüzde sokaktaki vatandaşın, hatta okumuş kimselerin ve birçok medya mensuplarının üç yüz, beş yüz kelime ile konuştukları dikkate alınırsa, 7500 kelime bilen bir kimsenin nasıl bir ifade gücüne sahip olacağı kendiliğinden ortaya çıkar.

Bu kelime meali nin en bariz özelliği okuyucuyu kelime ile bire bir yüz yüze getirmesidir. Her kelime geçtiği yerde ne anlama gelmişse o gösterilmiştir. Toplu mana verilerek seçme ve ileriye adım atması okuyucuya bırakılmamıştır.
Ayrıca kırık mana dediğimiz bu anlamlardan meal çıkarma zor olacağından hemen yanına her ayetin düz meali verilmiştir. Bu durumda okuyucu az bir emekle kendi meal verme imkanına kavuşturulmuştur.

Kaynak olarak başta Muhammed bin Hamza (Molla Fenari)’nın kelime anlamlı meali olmak üzere, Merhum Hasan Basri Çantay’ın; Kur’an-ı Hakim ve Meali Kerim’i ile Celaleyn Tefsiri ve Mecmau’t Tefasir (Kadı Beydavi, Nesefi, Hazin ve İbn Abbas Tefsirleri) kullanılmıştır. Bazen’de Elmalılıya başvurulmuştur.


            
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789757954316
MarkaKahraman Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.