Şerhul Akaid Tercümesi, Taftazani

Fiyat:
375,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,3) :
235,00 TL
Kazancınız 140,00 TL
Havale / EFT:
230,30 TL
65,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Kitap              Şerhul Akaid Tercümesi
Yazar             Sadeddin Taftazani
Tercüme        Talha Hakan Alp
Yayınevi         Marmara Üniv. İlahiyat Vakfı Yayınevi
Kağıt - Cilt      2.Hamur kağıt - karton ciltli
Sayfa - Ebat   480 Sayfa - 17x24 cm
 


Marmara Üniv. İlahiyat Vakfı Yayınları Sadeddin Taftazani tarafından yazılan Şerhul Akaid Tercümesi adlı kitabı incelemektesiniz.
Şerhul Akaid Tercümesi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

      
        Şerhul Akaid Tercümesi

 
Taftâzânî şark ve garpta hemen bütün âlimlerin itibarını kazanmış ender rastlanan muhakkik âlimlerdendir. İbn-i Haldun Mukaddime isimli meşhur eserinin aklî ilimlere hasrettiği bölümünde, Şark memleketlerinin aklî ilimlerdeki üstünlüğünü anlatırken, Mısır’da bulunduğu sırada Sa’düddin Taftâzânî’nin aklî ilimlere dair eserleriyle karşılaştığını ve bu eserleri takdir ettiğini belirtir.

Söz konusu eserlerin, kendisinden Horasan memleketlerinin büyüğü diye söz ettiği Taftâzânî’nin bu ilimlerdeki derinliğine işaret ettiğini söyleyen İbn-i Haldun, Taftâzânî’yi hikemî ve aklî ilimlerde çok başarılı bulur. 

Taftazani, Şerhu'l-Akâid'de gerek akli ilimlere gerekse kelam ilmine olan vukufiyetini kitabın hacminin elverdiği ölçülerde ispatlamaktadır. Ayrıca metni Matürüdi çizgisinde yazılmış bir kitap olması bakımından Şerhu'l-Akâid Ehl-i sünnetin iki kelami kolu olan Eşarilikle Matüridilik arasında okuyucuya mukayese imkânı sağlayan önemli bir kaynaktır.

Yer yer problemler gündeme getirip çözümlerine dair mühim tetkikler ihtiva etmesi bakımından Şerhu'l-Akâid kelami düşünce geleneğinde önemli bir mevki ihraz etmiştir. Kadim kelami düşünceye bir ölçüde aşinalık kesbetmek isteyen kimseler için eser hâlâ başucu kitabı olarak tarihteki önemini muhafaza etmektedir.
 
Tercümesini sunduğumuz "Şerhu'l-akaid", İslam dünyasında en yaygın olan akaid-kelam kitaplarının başında gelmektedir. Osmanlılar dahil olmak üzere bütün İslam ülkelerinde altı asırdan beri bu eser okunmakta ve üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Elinizdeki tercüme, akaid-kelam tarihçesini konu alan bir "Giriş"ten başka geniş dipnotları ve açıklamaları da ihtiva etmektedir. Bu dipnotlarda kelami konularda diğer mezheplerin, mutasavvıfların, filozofların görüşlerine temas edilmiş, böylece esere bir bütünlük kazandırılmıştır. ( Şerhul Akaid Tercümesi, Sadeddin Taftazani, Talha Hakan Alp,İFAV Yayınevi, tercümesi , İLAHİYAT VAKFI YAYINLARI )İfav Yayınları Sadeddin Taftazani tarafından yazılan Şerhul Akaid Tercümesi adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789755484204
MarkaM. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları İFAV
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.