Sünnet Neden Garip ?

Fiyat:
90,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
54,00 TL
Kazancınız 36,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap            Sünnet Neden Garip ?
Yazar           Nureddin Yıldız
Yayınevi      Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt
Sayfa Ebat   208 sayfa , 13.5x21 cm - Roman Boy
Yayın Yılı      2018


 
Tahlil Yayınları Sünnet Neden Garip kitabı nı incelemektesiniz.    
Nurettin Yıldız Sünnet Neden Garip kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Sünnet Neden Garip ?

'Şu fani dünyada başımıza sayılamayacak kadar bela gelebilir. Dünyanın bahtı budur, böyle yaşanır dünya der, bir tür teselli bulabiliriz. Ama mümin ismimize rağmen başımıza gelen belalar arasında, Resûlullah aleyhisselam Efendimiz'in sünnetine soğuk bakma felaketi olmamalıydı. Buna hiçbir anlam veremiyoruz Müminlerin yüzüne baka baka, mümin olduğuna inandığımız bir insanın, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin sünnetiyle istihza etmesi, onun hadis-i şeriflerini basite alması, Kur'an'ımızı gerekçe gösterip Peygamber aleyhisselamın sünnetini ve hadislerini gereksiz gibi önümüze koyması, başımıza gelmesini hiç beklemediğimiz bir felaketti.

'Lâilâheillallah Muhammedun Resûlullah' diyen bir toplumda Peygamber'imizin hadislerinin hafife alınmasının git gide yaygınlaşması, bunun bir yangın gibi büyüyüp bizi tehdit etmesi, esasen o Medine'ye ve şeriata da mesafemizin çığ gibi büyüdüğünü göstermektedir. Depremi sigortalayıp evlerini koruma altına aldığı gibi insanların, bizim de artık Resûlullah aleyhisselamın sünnetini imanımıza sigorta ettirmemiz gerekiyor."

 
 
Bu Kitapta Ne Var?

Ümmetimizin durumunu özetleyebilecek en kısa ifadelerden biri sünnetin neden garip olduğu soru­sudur. Evet, sünnet esasen Resûlullah sallallahu aley­hi ve sellem demek olduğu hâlde, ona iman edenlerin arasında bile neden gariptir? Neden insanlar, sıradan bir doktrini tartışır gibi onun sünnetini tartışma cüre­ti göstermektedirler? Onun 'çiçek böcek övgüsü' dene­bilecek sözleri baş tacı edilirken Şeriat getiren ilkeleri, kadına ve erkeğe kimlik ve kalıp koyan emirleri-yasakları neden tartışılabilir oluyor?

Sünnetin garip olması iman değerleri açısından çok şey göstermektedir. Sünnet anlaşılamamış olabilir. Şeytan içten çökertme yöntemlerinde etkili olmuş ola­bilir. İbadeti ve salih ameli daha aza indirerek kolay­laştırılmış bir din projesi hoşa gitmiş olabilir. Libera­lizm ve onun etkisiyle oluşan yeni hayat tarzının din­den kopmaya doğru yuvarlanan sürecinin bir adı ola­bilir...

Nedeni ne olursa olsun, bugün sünnet ulu orta tartışılabilmekte ve yok sayılmasında neredeyse sakın­ca görülmemektedir. Bu da kötü bir göstergedir. Asır­ların birikimi bir ilim, bütün kötülüklerin sebebi gibi gösterilmeye çalışılmakta ve sünnet ilmi silinmek is­

tenmektedir. Bunun sonucu olarak başta ashab-ı ki­ram olmak üzere dini bugünlere getiren değerlerin na­sıl alabora olacağı ise düşünülmüyor bile.

Kimin ne istediği önemli değildir şüphesiz. Allah dinini koruyacaktır. Korumaktadır da. Sünnet bütün garipliğine rağmen ortadadır. Elhamdülillah.

Bu kitapta, örnek hadisler üzerinden esasen sün­netin nasıl anlaşılması gerektiğine bir ışık tutulmaya çalışılmaktadır. Altı çizilerek, hadis metinleri ezber­lenerek okunduğunda ciddi bir zihin tazelenmesine vesile olacağını umuyoruz. Peygamber aleyhisselam Efendimiz'in şefaatine vesile olmasını temenni ederiz.

Nureddin Yıldız 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055271534
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786055271534
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.