Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz BÜYÜK BOY

Fiyat:
220,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,1) :
145,00 TL
Kazancınız 75,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap           Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

Yazar           Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan
Yayınevi      Server Yayınları
Kağıt  Cilt    1. Hamur 70 gr. İç Yazıları 2 Renk Baskılı, Karton Kapak
Sayfa  Ebat  456 sayfa - 15x22 cmServer Yayınları Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz kitabı nı incelemektesiniz.
Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2    SUNUŞ

Bizi yaratan, yaşatan, anlamlı bir yaşam sürmemiz için yol gös­terici Kitab indiren ve o kitabı muradına uygun şekilde anlayıp uygu­layıp insanoğluna model olan peygamberler gönderen, biz insanları varlık âleminin en şereflisi kılan Rabbimiz'e sonsuz hamd, senâ ve şükürlerimizi sunarız.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen, başımızın tacı, gözümü­zün nûru, serverimiz, önderimiz, rehberimiz, liderimiz, efendimiz, ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Muhammed-i Mustafâ'ya salât, selâm ve hürmetlerimizi arz ederiz.

Niçin yaratıldık?
Sadece ve sadece Allah'ın "kul"u olmak, O'na "kulluk" yapmak için.

Bu nasıl mümkün olur? Yolu, yöntemi nasıldır?

O, ilk insan ve ilk peygamber olan Âdem aleyhisselam'dan iti­baren gönderdiği kitaplarla yol ve yöntem göstermiştir. Bu kitapların kendi muradına uygun şekilde anlaşılmasını ve uygulanmasını pey­gamberler göndermek suretiyle sağlamış, onları da bütün insanlığın önüne önder, lider, rehber, model ve mürşid olarak koymuştur.

Kitab ve peygamber bir bütünün iki parçası şeklinde sunulmuş­tur. Son kitap Kerîm Kur'an ve son peygamber Muhammed-i Mustafâ aleyhisselam ile önceki bütün kitapların hükmü ortadan kaldırılmış, bütün peygamberlerin şeriati son bulmuştur. Peygamber Efendimiz ile dünyada Devr-i Muhammedi başlamıştır. Artık bütün insanlığın onun getirdiği son dini kabul etmesi, tâbi olması gerekir. Diğer bütün dinler, yollar, inanışlar bâtıldır, hükümsüzdür.

Peygamber Efendimiz'in sözleri, takrirleri, sûret ve sîreti, onun eğitiminden geçen ashâb-ı kirâm tarafından inceden inceye, kılı kırk yaran bir anlayışla, eksiltmeden artırmadan nakledilmiş, sonraki ne­sillerin ilim ve irfan ehli, sâdık, has, hâlis müslümanları tarafından gerekli tenkit ve tetkik süzgecinden geçirilerek günümüze kadar ak­tarılmıştır. Başta Kur'ân-ı Kerîm olmak üzere bu muhteşem ve muaz­zam hadis birikimi salt bir aktarma faaliyeti olarak kalmamış, bahse­dilen nesiller tarafından her bir kelime ve cümlesi kendilerine hitap ediyor şeklinde algılanarak bir hayat sürüş biçimi kabul edilmiştir.

Sünnet olarak tanımlanan bu hayat tarzı hem birey olarak müs-lümanları hem de onlardan teşekkül eden müslüman toplumları bir­birlerine bağlayan, toplu olarak hayatta kalmalarını sağlayan yapı harcı olmuştur. Sünnet'in gerek insan tekini gerekse toplumları ayak­ta tutan, "kul" olma seviyesine çıkaran, ümmeti ümmet yapan bu gücünü bilen alim ve arifler, bu yolu çağlar boyu nasıl koruyup gözetmişse, yine Sünnet'in bu gücünü tespit eden İslâm dini ve ümmetinin amansız iç ve dış düşmanları tarafından itibarsızlaştırılmaya, ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

Ondokuzuncu yüzyılda Sünnet'in gücünü zayıflatarak ümmeti darmadağın etmeye yönelik girişimleri gören Ahmed Ziyâeddîn-i Gümüşhânevî, ümmetin en önemli yapı taşı ve harcı saydığı "hadis"ler üzerinden, tabir yerinde ise yeni bir sosyal proje geliştirmiştir. Cem', telif ve tasnif etmiş olduğu hadis koleksiyonları ile onların şerhlerini, kurmuş olduğu matbaada bastırarak İslâm dünyasının her tarafına göndermiş, ilim yolunda olan kimseler başta olmak üzere toplumun her kesiminin bu hadis külliyatını devamlı surette okumasını sağla­mıştır. Hadisler aracılığı ile Sünnet'in yaşanılan bir ortak payda hâli­ne getirilmesi anlayışı Ahmed Ziyâeddin Efendi'nin yol evlatları tara­fından titizlikle devam ettirilmiştir.

Elinizdeki kitap, Merhum M. Es'ad Coşan Hocaefendi'nin yaptığı Kur'an âyetleri tefsiri ve özellikle de Hadis şerhleri içinden seçilmiş olup Kur'an ve Hadis bütünlüğünü, ayrılmazlığını işleyen, "kul" ve "ümmet" olma yolunda Sünnet'in değerini, kıymetini önümüze seren konuşmalarının yazı diline aktarılarak yeni bir sistematik içerisinde sunulmasından oluşmaktadır.

Hocaefendi'ye göre Sünnet, Ümmet'i ayakta tutan en önemli kaynaktır, güçtür. Sünnet'e kast edenler Ümmet'e kast etmektedir­ler. Ümmet'i parçalamak, sömürmek isteyenler öncelikle Sünnet'i hedef tahtasına koymaktadır. Bu yüzden Sünnet'i ihyâ etmek için müslümanların var güçleriyle çalışması gerekir. Evet, bu kâmil bir müslüman olmak kadar, müslümanların varlıklarını insanca devam ettirmeleri için de şarttır. Gerek bireyin gerekse de toplumun inşaası için Sünnet'e sarılmak, onu ihyâ etmek boynumuzun borcudur.

"Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz" adını taşıyan bu çalışmayı siz okuyucularımıza sunarken M. Esad Coşan Hocamız'ı rahmetle yâd ediyoruz. Mevla ruhunu şâd ve mesrur, merkad-i pâkini pür-nûr, manevi makmaını âlâ eylesin.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752420403
MarkaServer Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789752420403
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.