Tam Kayıtlı Halebi Sağir Arapça Metin ve Tercümesi Arapça Kısmı Yeni Dizgi

Fiyat:
600,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,7) :
290,00 TL
Kazancınız 310,00 TL
Havale / EFT:
281,30 TL
81,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

Kitap              Tam Kayıtlı Halebi Sağir Arapça Metin ve Tercümesi ( Arapça Kısmı Yeni Dizgi)

Yazar             İbrahim Halebi
Yayınevi         Yasin Yayınları
Hazırlayan     Hüsamettin Vanlıoğlu
Kağıt  Cilt       Sarı Şamua - Kalın Ciltli
Sayfa  Ebat    728 sayfa - 17x24 cm.
Yayın Yılı        2019Yasin Yayıncılık Tam Kayıtlı Halebî Sağîr Arapça Metin ve Tercümesi  kitabı nı incelemektesiniz.
Tam Kayıtlı Halebî Sağîr Arapça Metin ve Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Hamd alemlerin rabbi Allah'a, salât ve selâm önce onun kulu ve resulü olan Muhammed Mustafa'ya sonra kıyamete kadar onun yolunu izleyenlere olsun.

Değerli okuyucular, Halebî Sağîr, Osmanlı alimlerinden "Mülteka'l-Ebhur" sahibi İbrahim el-Halebî (v. 956 h.) tarafından kaleme alınmış muhtasar bir kitaptır. İbrahim el-Halebî bu kitabı Sedîdüddin el-Kaşğarî'ye (v. 705 h.) ait "Münyetü'l-Musallî" üzerine yazdığı şerhten kısaltarak hazırlamıştır. Müellifin yazdığı bu şerhin adı "Ğunyetü'l-Mütemellî" olup daha çok "Halebî Kebîr" diye tanınır. Halebî Kebîr fıkhî meselelerin delil ve tartışmalarına yer verdiği için hem daha geniş hem de mübtedîlere göre ağır bir kitaptır. Bu bakımdan İslamî eğitimde Halebî Sağîr daha fazla alaka görmüş, Osmanlı'dan bugüne toplumumuzda gerek ders kitabı gerekse ilmihal kitabı olarak okunmuştur. Böylece adeta bir "namaz hocası" misali asırlar boyu Müslüman cemiyetin ibadet hayatına rehberlik etmiştir.

Arz ettiği bu ehemmiyete binaen Yasin Yaymevi olarak birkaç yıl önce Halebî Sağîr üzerine bir çalışma yaptırmayı tasarlamış, bu konuda ilgili hocalarla istişare yaptıktan sonra kitabın tercüme edilmesi için kolları sıvamıştık.  Ne var ki karşılaştığımız bazı sıkıntılar, çok daha erken tamamlamayı planladığımız tercümenin gecikmesine yol açmış, elimizde olmayarak çalışmanın yayınlanması bugüne nasip olmuştur. Uzun bir süredir kitabın basımını merakla bekleyen duyarlı okuyucularımızdan özür diliyor, çalışmamızın kendilerine faydalı olmasını Allah'tan (c.c) diliyoruz.

Yasin Yayınevi.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944356640
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
9789944356640
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.