Tam Peygamberler Tarihi ABDULLAH AYDIN SEDA

Fiyat:
600,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,7) :
350,00 TL
Kazancınız 250,00 TL
Havale / EFT:
339,50 TL
98,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Tam Peygamberler Tarihi    
Yazar            Abdullah Aydın   
Yayınevi        Seda Yayınları   
Kağıt  Cilt      Şamua Kağıt, Lüks Termo Deri Cilt
Sayfa  Ebat   1.160 Sayfa, 17x24 cm.

   


Seda Yayınları Tam Peygamberler Tarihi kitabını incelemektesiniz.    
Abdullah Aydın Tam Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
  ÖNSÖZ
 
Hamd ve şükür, bütün varlıkların yaratıcısı, her şeye gücü yeten Allah (c.c.)'ye mahsustur Salat ve selam, Hz. Muhammed (s.a.v.]'e tüm nebi ve Resullerle aydınlık yolun yürekten bağlısı olan Mümin'lerin üzerine olsun.

Sonsuz kudret sahibi olan Yüce Allah, insanı başıboş, manasız ve gaye­siz olarak yaratmamıştır.

İlk insanı yaratıp dünyaya gönderen ve insan neslini çoğaltan, muhak­kak onu bir gaye için yaratmış ve dünyaya göndermiştir.

Bunun için de insanlık evrimi boyunca, insanlara yol gösterici olarak, onlara yaratılış gayelerini bildiren peygamberler gönderilmiştir. Sayıları kesin olarak bilinmeyen peygamberler Kur'anı Kerim'de sayıca 25 olarak geçmektedir.

İnsanlığın hayatı dinle başlamış, dinle kuvvet bulmuş, anlam kazanmış ve dinle de son bulacaktır. Din; kıyamete kadar insanlıkla devam edecek ve insanlıkla birlikte muhafaza edilecektir.

Nitekim din; ilk insan ve aynı zamanda ilk peygamber olan Adem (a.s.) ile başlarken insanın dünyaya gönderiliş gayesini açıkça anlatmış, beyan etmiştir.

İnsan neslinin çoğalıp gelişmesi, yeryüzüne yayılması oranında pey­gamberler de çoğalmış ve insanoğlunun bulunduğu her yerde onlara ya­ratılış gayelerini tebliğ etmekle dini vazifelerini anlatmışlardır.

Dinlerin nasıl başlayıp nasıl geliştiği, sevgili Peygamber Efendimiz'e değin gelen hak peygamberlerin gönderildikleri toplumlarla olan mücadele ve ilişkilerinden kah yenilgiye uğrayışları, kah üstün gelişleri, uğra­dıkları zulüm ve hakaretler, ne gibi zorluklara tebliğ etmekle yükümlü oldukları din ve dinin esaslarını o toplum içinde yerleştirip yaydıkları...

İşte dünya yaratıldığından bu yana Adem (a.s.) ile başlayan bütün hak peygamberlerin ibret dolu yaşamlarını başlarından geçen olayların en ince ve en detaylı bilgilerle siz sayın okuyucularımıza hakiki bilgilerin kaynağından yararlanarak Kur'anı Kerim'de adı geçen Nebi ve Resulleri "Tam Peygamberler Tarihi" adı altında hazırladık. Bu eseri hazırlarken başta âyeti celileler, hadisi kutsiler ve Resulullah Efendimiz'in mübarek sözlerini kaynak olarak aldık. Tabii bu arada tarihin gerçeğini yansıtan kitaplardan da yararlandık.

Bugüne kadar Peygamberlerin tarihini içeren birçok kitaplar yazıldı. Fakat her şeyin detaylı olarak en iyisini hazırlamakla siz sayın okuyucula­rına bunu bir görev edinen yayınevimiz bugün de şimdiye kadar yazılmış olan "Peygamberler Tarihi" adı altında yayımlanan kitapların üstünde bir "Tam Peygamberler Tarihi" isimli Eser hazırlamıştır.

Bu eseri hazırlamamıza kuşkusuz birçok nedenler vardır: Bugün bili­yorsunuz ki hakiki ve değişmemiş olarak tek bir din kalmıştır. 0 da İslam dini. Ancak dinleri batıl olan, hak peygamberlerini bile yozlaştıran Yahudi ve Hıristiyan alemi, bugün tüm gücüyle İslam Dini üzerine yüklenmekte, onu baltalamak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Evet üzerimizde kara bulutlar kümelenmiş, zehirli oklarını üzerimize yağdırmaktadır. Bu tehlikeden kurtulmak, tuzağa düşmemek için, insan­lık tarihi boyunca başlayıp gelişen dinler ve onların yayıcısı olan peygam­berlerin kıssalarını iyi bilmek gerekir. Ancak bu gerçek tarihi bilgilerin ışığı altında, tüm ağırlığıyla üzerimize zehirli fikir okların, yağdırmakta olan batı âlemine karşı direnebilir, batıl fikir sistemleri karşısında kendi­mizi savunabiliriz.

İşte bunun için siz Müslüman kardeşlerimize bu eseri hazırladık. Mu­hakkak beşer olarak hatalarımız olmuştur. Gözünüze çarpan hatalar olur­sa, bunun tarafımıza bildirilmesin, saygılarımıza rica ederiz.

Bilinmeli ki her şeyin doğrusunu hakkıyla bilen ancak Allah'tır.

Çalışmak bizden, muvaffakiyet Allah'tandır.

Allah'ın selam ve inayeti tüm Müslümanların üzerine olsun.

Münire Aydın

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059906418
MarkaSeda Yayınları
Stok DurumuVar
9786059906418
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.