Uhuvvet-i İslamiye İslam Kardeşliği Şener Dilek

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,3) :
88,00 TL
Kazancınız 62,00 TL
Aynı Gün Kargo

UHUVVET-İ İSLAMÎYE

Birçok sebepten dolayı, ruhumuza bir rehavet ve lakaytlık ilişebilir; ibadet noktasında bir gevşeme, marifet noktasında bir daralma, hamiyet noktasında bir lakaytlık, gayret noktasında bir külllenme iç dünyamızı alabora edebilir. Böyle durumlarda inkıbazi çözecek, insani sakinleştirecek, tekrar o eski güzel günlere ve tatlı keyfiyetlere yükseltecek iki önemli çareyi gündeme almak gerekir:

Birincisi, gönül dostlaryla bir araya gelerek, marifet derslerini, iman hakikatlerini tahkiki bir biçimde müzakere etmek, Esma-i ilahiyyenin sır ve hakikat, envar ve esrarlarında kulaç atmak, derinliğine tayaran ve seyaran etmektir. Çünkü, ariflerin sohbeti inkibazi çözer. Hakikatin talim ve tedrisi ruha inbisat verir. Kalbini masivadan çekmek, maddiyattan sıyrılmak gögüsleri açar. Ders-i imaniyenin mütalaasındaki derinlik ve ince esrar inşirah ve inbisata medar olur, iç dunyamıza firdevsi bir keyfiyete uçurabilir; Allah' ın avn ve inayetiyle, lütuf ve ihsanıyla. İkincisi, hicrettir.

Hicretin pek çok tabakatı var. İlk basamağı, sizi ifsata zorlayan ve iç dünyanızı alt-üst eden muhitten, çevreden, arkadaş gru¬bundan en kısa zamanda uzaklaşmaktır. Başka bir mahalleye, ya da bir diyara göç etmek, mazinin bulanık ve müşevveş sahifesi, yeni mekanlarla, salih insanlarla yenilenmek, “Her sabah güneş yeniden doğar, her sabah yeni bir baslangıçtır.” Sırrı ile “Yeni bir şevk, taze hir zevk ve devama ciddi bir gayret “ile hizmetlere fiilen kuvvet vermektir.


 
Yazar:                   Şener Dilek
Yayınevi:              Kityay
Hamur Tipi:         2. Hamur
Sayfa Sayısı:        216
Ebat:                    13,5 x 21
İlk Baskı Yılı:        2023
Baskı Sayısı:        1. Basım
Dil:                        Türkçe
Barkod:                9786258384604

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258384604
MarkaKityay Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.