• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Yoldaki Notlar

   Yoldaki Notlar
   Görsel 1
   Fiyat:
   14,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,9) :
   8,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   8.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Yoldaki Notlar
   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   106 sayfa , 13,5x19 - Roman Boy
   Yayın Yılı      2011


    
   Tahlil Yayınları Yoldaki Notlar kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Yoldaki Notlar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.

    
   İnsanlığın varoluşundan itibaren birlikte yaşamın idame ettirilebileceği teşkilat, dernek, vakıf ve cemaat benzeri yapılanmalara ihtiyaç duyulmuştur. Fakat insanların bir araya geldiği ortamda sorunların da ortaya çıkacağı gerçeği yadsınamaz. Üstelik bu, Müslümanların sadece Allah rızası için bir araya geldiği bir birliktelikse şeytanın çok uğraşacağı bir oluşum da kurulmuş demektir. İşte şeytanın bu uğraşına karşılık, sosyal oluşumlar içinde ve dinine hizmet için çalışan Müslüman bir şahsiyetin dikkat etmesi gereken hususlar vardır.

   Birliktelik arz eden bu oluşumlarda ne gibi sorunlarla karşılaşılacağı, problemlerle nasıl başa çıkılacağı, dava erinin temel karakterinin ne olacağı ve cemaat içinde devamlılığın nasıl sağlanacağı sorularının cevapları için yapılan birkaç seminerlik notlardan derlenen ve ilgiyle okuyacağınız bir başucu kitabı.

       Önsöz

   Bizi nimetleriyle donatan Allah'a hamd ediyorum.

   Önderimiz, Peygamber'imiz Muhammed aleyhisselama salat ve selam ediyorum.

   Bizler, ebedin mutlak bizim olacağının bilincinde ola­rak günün doğup batmasına aldırmadan çalışan, tekerleğin tümsekte kalmayacağı inancında olan, kendini hak ile ba­tılın mücadelesine adamış, her durumda hakkı tutup kal­dıran, zulmü alkışlamayan ve zalimi asla sevmeyen, maz­lumun arkasında, sırf kendisi için yaşamayan, "Kim var?" diye seslenildiğinde, sağına ve soluna bakmadan "Ben va­rım!" cevabını vermekten tereddüt etmeyen, suya perçin vuracak ve mukaddes yükü şerefle taşıyacak bir nesil bırak­mak istiyoruz ardımızda.

   Çalışmalarımızı yaparken "Ey iman edenler! Neden yapmadığınız şeyleri söylüyorsunuz?" ayeti gereğince hare­ket etmeyi Rabb'imizden niyaz ediyor, yapmadığımız şeyle­ri konuşmaktan Allah'a sığınıyoruz.

   Ahzab suresinde Rabb'imiz, "Müminler arasında öyle­leri var ki Allah'a verdikleri sözde dururlar. Kimileri sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir kimileri de sırasını beklemektedir. Onlar sözlerini hiç değiştirmediler." buyu­ruyor. Allah, bizi ve bizden sonrakileri sözlerini tutanlardan

   Nureddin Yıldız'la çıktığımız eğitim programlarında, kitaplardan okuma imkânımız olmayan pek çok ilmî konu dinlemek nasip oldu bize. Özel sohbetlerde çok özel ko­nuları ayrıntılarıyla dinledik. Sohbet rahatlığı ve lezzetinin farklı olduğunu gördük.

   2010 yılı Ağustos ayında Nureddin Yıldız ile Bolu'da bir eğitim kampı düzenlemiştik. Başta o kampta dinlediklerimiz olmak üzere, Nureddin Yıldız'ın anlattıklarından derlenmiş olan önemli konuları yazıya geçirmeyi düşündük. Bu şekilde derlenen çalışmamızın faydalı olacağını umuyorum.

   Nureddin Yıldız'ın anlattıkları, ailevî ilişkilerden teşki­latlanmaya kadar bütün faaliyet alanlarımızda yönlendirici bilgiler ihtiva etmektedir. Kalıcı, salih ameller yapmamıza vesile olmasını umuyorum. Allah Teâlâ, Nureddin Yıldız'a sıhhat ve afiyet lütfetsin. Kitap formatı dışında hazırlanan bu çalışmanın bereketli amellere vesile olmasını diliyorum.

   "Her türlü gücü ve imkânıyla Hakk'ın tesisi için çalış­mamakla batılın hâkimiyeti için çalışmak arasında bir fark
   yoktur." (Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan)

   Yavuz Baysan
   2011- Üsküdar


       TAKDİM

   İlk baskısı 2011 yılında yapılan Yoldaki Notlar kitabında sözü edilen dikkatler için aradan geçen zaman zarfında her­hangi bir vurgunun eskimediğini görüyoruz.

   Bu bize söz konusu dikkatler-vurguların köşelerini kes­kinleştirmek ve daha yaygın biçimde açıklanmalarını sağla­mak konusunda bir motivasyon sağlamakla birlikte ne de­rece yerleşmiş ve sorunlu bir meseleler bütünüyle ilgili alan açtığımız hususunda da fikir veriyor.

   Uzun yıllardan bu yana eğitim ve teşkilatlanma alanla­rında Müslüman gençlerin kendilerine bir vizyon çizmele­ri, küreselleşme illüzyonunda yollarını kaybetmemeleri için mücadele veren Nureddin Yıldız ile birlikte gerçekleştirilmiş seminerlerden tutulan notları bu baskıyla birlikte daha ha­cimli olarak okuyucuya sunuyoruz.

   Bu kitap; dava, teşkilat, etkinlik, eğitim gibi kelimeler etrafında şekillenen Müslüman toplumun hareket aktivitelerinde yüzeyde duran veya içerde gizlice beslenen sorunlar ve tehlikeleri konu alan bakış açısıyla birtakım pansuman tedbirleri ve kalıcı ameliyat teklifleri öneriyor. Aynı za­manda sağlıklı bir sosyal toplumun devamında Müslüman cemaatinin devamlılığını sağlayacak yol haritaları teklifleri sunuyor. Ümmet-i Muhammed'den olan her ferdin doğal ilgi alanı ve meşgalesi denilebilecek bu konuların anlaşıla

   bilmesi ve -daha önemlisi- uygulanması, bugün yaşananlar kadar yarınımızın üzerine oturacağı temelin de sağlamlığıy­la yakından ilgili.
   'Yoldaki Notlar' bu minvalde yapılacak okumalar için genişletilip gözden geçirildi ve yeniden istifadeye sunuldu. Özelde toplumumuz, genel olarak bütün ümmetimiz için se­lamete vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

   Tahlil Yayınları

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058776821
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786058776821
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.