365 Günde Peygamberimin Arkadaşları TİMAŞ

Fiyat:
250,00 TL
İndirimli Fiyat (%32) :
170,00 TL
Kazancınız 80,00 TL
Havale / EFT:
166,60 TL
47,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap             365 Günde Peygamberimin Arkadaşları
Yazar            Taha Kılınç
Danışman      Mehmet Emin Ay
Yayınevi        Timaş Yayınları
Kağıt - Cilt     1.Hamur Beyaz Kağıt, Renkli Resimli
Sayfa - Ebat   465 Sayfa - 19.5x28 cm

 

Timaş Yayınlları, Taha Kılınç  tarafından yazılan 365 Günde Peygamberimin Arkadaşları adlı kitabı incelemektesiniz.
365 Günde Peygamberimin Arkadaşları kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


              365 GÜNDE PEYGAMBERİMİN ARKADAŞLARI
                    365 günde peygamberin arkadaşları

 
Bu eser, din eğitimi konusunda uzman Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, danışmanlığında hazırlanmıştır. Çocukların sahabileri kendilerine rol model olarak seçmeleri, kendine yakın hissetmeleri, internet ve televizyon dünyasından çıkıp Peygamber Efendimizin ve Arkadaşlarının yaşadığı mutluluk çağına geçmeleri için kitap boyunca sahabiler kendilerini, diğer sahabileri ve Peygamber Efendimizi (sav) anlatmaktadırlar. Anlatılan olaylar güvenilir kaynaklardan titizlikle seçilerek hazırlanmıştır.

    -------------------------------

Bu kitapta sahabiler kendilerini, diğer sahabileri ve Peygamberimizi anlatıyorlar. Güvenilir kaynaklardan istifade ederek Taha Kılınç'ın sahabilerin kendi dillerinden kaleme aldığı bu eserle çocuklarımız, Peygamberimizin arkadaşlarını yakından tanıyacak, onların üstün ahlâk ve kişilik özelliklerini kendilerine örnek alacaklar.

Bir yıl boyunca okunması hedefiyle hazırlanan 365 metinde, Peygamberimize ilk vahyin gelişinden dört halife dönemine kadar uzanan kronolojik bir sıra takip ediliyor. Böylece kitabı baştan sona okuyan çocuklarımız İslam'ın doğuşu ve dünyaya yayılışına da tanıklık edecekler. Ayrıca 'sahabilere göre okumak isteyenler için' bölümünden istifade ederek kitapta yer alan her bir sahibinin kendi serüvenini kesintisiz biçimde, tümüyle, okumak da mümkün.
 
     
      ARKA KAPAK YAZISI

Sevgili Peygamberimizin, "Ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız, kurtuluşa erersiniz." hadisinde buyurduğu üzere, Mutluluk Çağı'ndan gönül dünyamıza inen yıldızlardır onlar. Vefası ve fedakârlığıyla Hz. Hatice, sadakatiyle Hz. Ebu Bekir, adaletiyle Hz. Ömer, edebiyle Hz. Osman, cesaretiyle Hz. Ali, kahramanlığıyla Hz. Hamza, onlardan en çok duyduklarımız. Peki ya diğerleri?..Bu kitapta, ismini duyduklarınız yanında duymadığınız daha nice Peygamber arkadaşının var olduğunu görecek ve onlardan çok etkileneceksiniz.
Peygamberimizle birlikte yaşadıkları günleri, anlamlı hatıraları, kendilerinden dinleyeceksiniz.
 
Eşsiz erdemlerini okurken onlara hayran kalacaksınız. Peygamberimizin Arkadaşlarının göz kamaştıran dünyalarına adım atmaya var mısınız?..
 

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay        KİTABIMIZI OKURKEN       

Değerli ebeveynler ve eğitimciler,
 
Sevgili Peygamberimizin yakın çevresinde yer alan ve İslami bilgilerin günümüze kadar ulamasında çok önemli bir görev ifa eden sahabelerin hayat hikâyelerinin anlatıldığı kitabımızda, birinci tekil şahıs anlatımı tercih edilmiştir. Tamamen sahih kaynaklara dayanarak seçilen ve sahabenin dilinden anlatılan olaylar, dönemin ruhunu yansıtmak için yeniden kurgulanmış ancak bu yapılırken olayların sıhhatine zarar verilmemesine dikkat edilmiştir. Bu yöntemle kaleme alınan kitabımızın, faydalı ve etkili bir öğretim vasıtası olacağı kanaatindeyiz.
 
Kitabımız, tıpkı '365 Günde Sevgili Peygamberim' kitabı gibi, bir yıl içinde okunup bitirilmek üzere hazırlandı. Peygamberimize ilk vahyin gelmesiyle başlayan olaylar, Hz. Osman döneminde son buluyor. Sahabelerin hayat hikâyelerinin ve faziletlerinin yanında, onların tanıklık ettikleri önemli tarihi olaylara da atıfların yer aldığı kitabımız, çocuklarımıza, Müslümanlar olarak nasıl bir tarihsel serüven geçirdiğimizi de anlatmayı hedeflemektedir.

Kitabımızda çocukların anlamakta zorlanacakları olay ve kavramlara yer vermeme konusunda titizlik göstermemize rağmen, yine de zaman zaman onların zorlanacakları kısımlar olacaktır. Bu konularda siz büyüklerin ve eğitimcilerin yardımları devreye girecektir. Özellikle İslam dünyasının günümüze doru akıp gelen hikâyesinde, fetihlerin ve kurulan İslam şehirlerinin öneminin farkında olmak, günümüzü anlamayı da kolaylaştıracağından, sizin tarafınızdan verilecek ek bilgilerle çocuklarımıza sağlam ve sahih bir tarih şuuru da kazandırabileceğimizi umuyoruz.
 
Hayat hikayelerini anlatmaya çalıştığımız sahabe büyüklerimizin izinden giderek, onların uğruna her şeylerini ortaya koydukları dinimizi daha güzel yaşayabilmek, onlar gibi güzel ahlak sahibi bireyler yetiştirebilmek dileğiyle... ( peygamberimin arkadaşları kitap , timaş yayınları , taha kılınç kitab , mehmet emin ay  , 365 gün peygamberin arkadaşları fiyat , sahabi arkadaşları )

Timaş Yayınlları, Taha Kılınç , 365 Günde Peygamberimin Arkadaşları adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786051140391
MarkaTimaş Yayınları
Stok DurumuVar
9786051140391
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.