• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Abidler Yolu, İmamı Gazali

   Fiyat:
   30,00 TL
   İndirimli Fiyat (%53,3) :
   14,00 TL
   Kazancınız 16,00 TL
   5.0 1
   Aynı Gün Kargo
         Stoktan kargo

   Kitap             Abidler Yolu
   Yazar            İmamı Gazali (ra)
   Tercüme        Mevlüt Karaca
   Yayınevi        Hisar Yayınları
   Etiket Fiyatı   30 TL
   Kağıt  Cilt      2. Hamur kağıt  - Karton Kapak
   Sayfa Ebat    448 sayfa  -   13,5x19,5  cm. - Roman Boy
   Yayın Yılı       2017
   ISBN              9789757422402


   Hisar Yayınları İmam Gazali Abidler Yolu adlı kitabı incelemektesiniz.
   İmam Gazali, Abidler Yolu kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


      TAKDİM

   Aziz okuyucu,

   Dünya ve âhiret saadetini elde etmek için Allah'ın ve onun yüce Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)'in yolunu öğrenip gereği gibi ibadet vazifesini yerine getirmelidir.

   Bu vazifeyi yerine getirmek ise, Allah Teâlâ'yı gereği gibi tanımak, O'na ait bilgileri en iyi şekilde öğrenmek ve O'nun sevgisiyle kalplerin dolmasıyla mümkündür.

   İlim ve ibadet, Allah katında en yüce iki varlıktır. İnsan bütün ibadetlerin de Allah'ın rızasını gözetmeli, Allah'a karşı yaptığı hizmetleri ilâhî bir emir olarak telakki edip, büyük bir şevk ve zevkle yapmalıdır. Bu ibadetleri yaparken halis ve temiz bir niyetle kendini ibadete vermeli ve ilâhî nimetlerin şükrünü edâ ettiğini hatırdan çıkarmamalıdır.

   Asıl İhlasın bunda olduğunun idrakinde olmalıdır.

   İmam Gazâli hazretleri bu kitabı bütün bid'atlardan arınmış olarak telif etmek sûretiyle tasavvuf yolunu aydınlatmış, manevi dertlere bir ilaç mesabesinde bu yolun yolcularına armağan etmiştir.

   Bu fani dünyanın kötülüklerinden uzak kalmak ve ölümden önce âhiret azığını hazır etmenin yollarını öğretmek için bütün bilgi ve gayretini ortaya koymuştur.
    
   Gazâli Hazretleri bu kitabı ömrünün son yıllarında telif etmek suretiyle bilhassa insan için kurtuluş yolunun takva olduğunu bildirmiştir.
   Çünkü iki Cihanda mesut ve bahtiyar olmanın Allah'ın nimetlerine kavuşmanın önde gelen yollarından birisi budur.
   Böyle bir eseri müslüman milletimize kazandırmanın bahtiyarlığı ile Allah'a sonsuz hamd eder bu türlü nimetlerinin devamını niyaz ederiz. Tevfik Allah'tandır.

     Mevlüt KARACA


    
   İlahî emirlere aykırı hareket eden bu gibileri nasıl hak yoluna çağırabilirsin içi, pisliklerle dolmuş olanları nasıl, Cenâb-ı Hakka yalvarmaya davet edebilirsin. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.v) efendimiz de:

   "Yalan söyleyen bir kimsenin ağzından çıkan sözün pis kokusundan, iyilikleri yazmaya memur melekler kaçarlar" buyurmuştur.

   Böyle bir kimsenin diline de Allah'ı anma yakışmaz. Bundan anlıyoruz ki tevbe etmeyen günahkârlar, ma'siyet şumluğundan (uğursuzluğundan) dolayı ibadet yapma ve şartlarını yerine getirme kolaylığını elde edemezler. Etseler bile ibadetin lezzetini alamaz, kalplerini temizleyemezler. Gece kalkıp namaz kılmaya, gündüzün oruç tutmaya gayret edemezler. Onların, bu gücü kazanmaları tevbe etmeğe bağlıdır. Zaten tevbe etmeden ibadet edenlerin tâatları kabul olunmaz. Çünkü bunlar, borçlu kimselerdir. Nasıl ki borçlular, alacaklarından vazgeçer, bağışlar ümidiyle alacaklısına ufak bir hediye verdiklerinde alacaklı, bu hediyeyi kabul etmez ve alacağından vazgeçmediği gibi. Bu durumdan kurtulmak isteyen mücrim için, işlediği, kötülüklerden tevbe etmek ve haklarına tecavüz ettiği kişilerin rızasını kazanmak nasıl farz ise günahkâr olan kulun da tevbe etmeden ve Allah'ın rızasını kazanmadan kıldığı ibadetlerin çoğu nafile olur. Tıpkı asıl borç ödenmeden verilen hediye kabul edilmediği gibi.

   O halde haram işleri yapmakta ısrar eden kişi günahlarını itiraf etmedikçe boynunu bükerek özür dileyip tevbe ve istiğfarda bulunmadıkça Allah'ın ona olan gazabını, kızgınlığını gideremez. Ancak böyle yaptıktan sonradır ki Cenâb-ı Hakkın rızasını kazanır ve o zaman, Rabbine yaptığı hizmet tâat ve ibadet kabul olunur.


    

   Hisar Yayınları İmam Gazali Abidler Yolu adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757422402
   MarkaHisar Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757422402

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.