Arapça Dilbilgisi, Sarf, Nahiv, M. Maksudoğlu

Fiyat:
250,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
175,00 TL
Kazancınız 75,00 TL
Havale / EFT:
169,75 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              Arapça Dilbilgisi, Sarf Nahiv
Yazar             Prof. Dr. Mehmet Maksudoğlu
Yayınevi         Akdem Yayınları
Kağıt - Cilt      1.Hamur , karton kapak cilt, Renkli resimli
Sayfa - Ebat   414 Sayfa - 16x23.5 cm
Yayın Yılı        2021 ,  25. Baskı


 
Akdem yayınları, Mehmet Maksudoğlu tarafından yazılan Arapça Dilbilgisi adlı kitabı incelemektesiniz.
Arapça Dilbilgisi Sarf Nahiv kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

  
          Arapça Dilbilgisi
 
ARAPÇA, İNGİLİZCE DEN DAHA ÖNEMLİDİR dersek, bazıları bunu yadırgayabilirler. Halbuki İngilizce nin bir dünya dili oluşu, yirminci yüzyıldadır. Arapça nın dünya dili oluşu ise en az 1000 yıllık bir hadisedir. İngilizce nin, yaygın oluşunun sebebi, siyasi ve teknik üstünlüktür. İngilizce nin, hâli ve istikbâli vardır, mazisi, Arapça nın mazisi ile kıyaslanamaz. Arapça nın ise mazisi, hâli ve istikbâli vardır. Deyim yerindeyse, İngilizce 2 boyutlu, Arapça ise 3 boyutludur. Arapça nın insanlığın bugününü belirleyen son on yüzyıl içindeki hayatı, Arapların siyasî üstünlüğüne bağlı olmamıştır. Arapça, hayatiyetini İslâm sayesinde devam ettirebilmiştir. İnsanın insanca yaşamasını sağlayan İslâm Medeniyetinin özsuyu, zarfı, kabı, gıdası olan eserler, fikirler Arapça ifade edilmiştir. Teknik sahadaki üstünlüğü eşyayı insana hükmeder hale getirmiş olan, maddî gelişmesinin yanında, manevî iflâsı görülen Batı Medeniyeti ise, gelişmiş yanını Hıristiyanlığa rağmen gerçekleştirmiştir.

Arapça nın, öğrenilmesi de İngilizce nin öğrenilmesinden daha kolaydır. İngilizce deki "intonation" (cümle musikîsi) derdi, Arapça da yoktur. Arapça da, İngilizce de olduğu kadar "yazıldığı halde okunmayan harf" yoktur. Arapça da kelimeyi ezberlemek, mantıkîdir; İngilizce deki gibi, kelimeyi kelime olarak ezberlemek mecburiyeti yoktur. Vurgu kapalı veya uzun hecededir, halbuki İngilizce bir kelimede, vurgu (stress)nun kelimenin neresinde olduğunu bilmek için, mutlaka o kelimenin ya söylenişini dinlemek veya bir sözlüğe bakmak gerekir. Son olarak, Arapça nın 100 milyon Arabın dili olduğunu, petrol zengini Arap ülkelerinde işi olanların öğrenmesi gereken bir dil olduğunu, en önemlisi de, İNSAN ın "insan" tarafına hitab eden dinin, insanlık dininin, İslam ın Dili olduğunu hatırlamak yeter. ( Arapça Dilbilgisi , Prof. Dr. Mehmet Maksudoğlu , Ensar Neşriyat , dilbilgisi maksudoğlu, ensar yayınları )Ensar Neşriyat, Mehmet Maksudoğlu tarafından yazılan Arapça Dilbilgisi adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054535361
MarkaAkdem Yayınları
Stok DurumuVar
9786054535361
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.