Bilimin Öncüleri 10 Kitap

Fiyat:
280,00 TL
78,40 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           İslam Bilimin Öncüleri 10 Kitap
Yazar           Taha Yusuf
Yayınevi     Yüksel Yayıncılık
Kağıt Cilt     2.Hamur   Karton İnce Cilt  10 Kitap Takım
Sayfa Ebat  1280 sayfa   13,5x21 cm
Yayın Yılı     2022İnsanların, toplumların ve devletlerin gücü, ürettikleri kültür ve medeniyet değerlerinin varlığıyla ölçülmüştür. İnsanoğlu olarak daha aydınlık bir gelecek inşa edebilmemiz, insanlığın ortak değeri, ortak mirası ve ortak kazanımı olan kültür ve medeniyet değerlerini geliştirebilmemizle mümkündür.

İslam tarihinden süzülüp gelen kültürel birikim bizim için büyük bir zenginlik kaynağıdır. Bilgiye, hikmete, irfana dayanan medeniyet değerlerimiz tarih boyunca sevgiyi, hoşgörüyü, adaleti, kardeşlik ve dayanışmayı ön planda tutmuştur. Gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğumuz, insan ve âlem tasavvurumuzun temel bileşenlerini oluşturan bu eşsiz mirasın etkin bir şekilde aktarılmasını sağlamaktır. Bugünkü nesillerimizin gelişimi, geçmişimizden devraldığımız büyük kültür ve medeniyet mirasının daha iyi idrak edilmesine ve sahiplenilmesine bağlıdır.

Felsefeden tıbba, astronomiden matematiğe kadar her alanda, Medine’de, Kahire’de, Şam’da, Bağdat’ta, Buhara’da, Semerkant’ta, Horasan’da, Konya’da, Bursa’da, İstanbul’da ve coğrafyamızın her köşesinde üretilen değerler, bugün tüm insanlığın ortak mirası haline gelmiştir.

Bu büyük emanete sahip çıkmak, bu büyük hazineyi gelecek nesillere aktarmak öncelikli sorumluluğumuzdur. Günümüz dünyasına sunabileceğimiz yeni bir medeniyet projesinin dokusunu örecek değerleri üretebilmemiz, ancak sahip olduğumuz hazinelerin ve zengin birikimin işlenmesiyle mümkündür. Bu ön kabul ve kesin inanç dolayısıyla yeni nesilleri geçmişimizde varlık dünyasına çıkıp değer üretmiş ve tüm bu değerleri insanlık yararına sunmuş ilim ve bilim insanlarını tanımak ve tanıtmaktayız.


1. Astronominin Yıldızı Ali Kuşçu
2. Batıdan Doğan Yıldız İbn Rüşd
3. Bir Evrensel Dahi Biruni
4. Büyük Bilim İnsanı Kindi
5. Felsefenin Yıldızı Farabi
6. Fizik Ve Optik Otoritesi İbn Heysem
7. Hekimlerin Yıldızı İbn Sina
8. Matematiğin Yıldızı Ömer Hayyam
9. Sosyolojinin Yıldızı İbn Haldun
10. Tarih Ve Coğrafyanın Yıldızı Kâtip Çelebi


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258231007
MarkaYüksel Yayıncılık
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.