Büyük Boy Karton Kapak Sahabe İklimi 4 Cilt Set SİYER

Fiyat:
1.400,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,5) :
875,00 TL
Kazancınız 525,00 TL
Havale / EFT:
848,75 TL
245,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Ekonomik Büyük Boy Karton Kapak Sahabe İklimi 4 Cilt Set
Yazar           Muhammed Emin Yıldırım
Yayınevi      Siyer Yayınları
Kağıt Cilt     2.Hamur  - 4 Cilt Takım, Karton Kapak Cilt
Sayfa Ebat  2.113 Sayfa - 
16,5x23,5 cm Ekonomik Büyük Boy
Yayın Yılı     2022Muhammed Emin Yıldırım 2. Hamur Ekonomik Büyük Boy 4 Cilt Sahabe İklimi kitap seti ni ncelemektesiniz.
Siyer Yayınları  2. Hamur Büyük Boy 4 Cilt 82 İl 82 Sahabe En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri adlı 
kitap serisi hakkında yorumları oku yup kitabın konusuözetifiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
Sahabe İklimi  82 İl 82 Sahabe En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri
Muhammed Emin Yıldırım

 
Kur'an-ı Kerim, Hz. Peygamber'i (sas) bize anlatırken, kullandığı istisnai ifadelerden bir tanesi üsvetü'n-hasene"dir. Rabbimiz buyurur ki: Andolsun ki Resûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için, (üsvetü'n-hasenetün) çok güzel bir örnektir." [1]


Sahâbe neslini anlatan en güzel ayetlerden bir tanesi de Tevbe Sûresi'nde geçen şu ayettir: (İslâm dinine girme hususunda) öne geçen ilk muhacirler ve ensâr ile onlara güzellikle tâbî olanlar var ya, işte Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. Allah onlara, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük kurtuluştur." [2]

En Güzel Örneğin, En Güzel Örnekleri" ser levhası, aslında bu iki ayetin kısa bir mesajıdır. Allah Resûlü (sas) tüm insanlığa en güzel örnek, en ideal misal, en kâmil modeldir. Elbette O (sas), kurduğu nübüvvet potasında, kendi örnekliğini, yetiştirdiği talebeler olan sahâbe üzerinden âleme yansıtacak, böylelikle onları en güzel örnekler olarak kıyamete kadar gelecek tüm mü'minlere takdim edecekti. Bu hakikatten dolayı sahâbe nesli, hiçbir zaman bizler için sadece tarihî şahsiyetler olarak kalamazlar. Onlar, dinin intikal ve muhafazasında, Allah (cc) tarafından seçilmiş, Resûlullah (sas) tarafından yetiştirilmiş bir nesildir. Öyleyse, sahâbe neslini tanımak ne sadece bir vefa ne sadece bir tarihî malumat ne de sadece geçmişe dair bir özlemin ifadesidir. Sahâbe neslini tanımak, Allah'ı, Peygamber'i, Kitab'ı, dolayısı ile İslam'ı tanımanın en doğru yoludur.

Bu sebeple çalışmamızın başlığını En Güzel Örneğin, En Güzel Örnekleri" olarak belirledik. Program boyunca hep:  Anlatılan sahâbî efendilerimizin bilgileri keşke kitap olarak da elimizde olsa!" diyen kardeşlerimizin yoğun baskısı neticesinde bu çalışma sizlere ulaştı.     SÖZ BAŞI

Alemlerin Rabbi olan Allah'a (cc) hamd, âlemlere rahmet olarak gön­derilen ve en güzel örnek olan Efendimiz e (sas) salât ve selam, o en güzel örneğin mübarek ellerinde yetişip, insanlığa en güzel örnekler olarak tak­dim edilen tüm sahâbe nesline selam, aradaki zaman ve mekân farklarına aldırmadan en güzel örnekleri hayatlarına taşımaya çalışan tüm mümin ve mü'minelere de selam olsun.

1 Ocak 2012 tarihinde başlayan 
82 İl 82 Sahabi projesi, Rabbimize hamdolsun nihayete erdi. Böyle uzun soluklu projeleri hem başlatmak hem bitirmek gerçekten zordur. Ama anlatılan o yüce kametlerin bereketi ile pro­je, ülkemizin 81 ilinde ve Kıbrıs Lefkoşa'da belirlenen tarihlerde hiçbir ak­saklık ve eksiklik olmadan tamamlandı.

Bu proje ile amaçlananlar şunlardı:


Topraklarımıza iman tohumu eken sahabe ile tanışmak ve bu mana­da toprağımızın taşıdığı değerin farkına varmak.

Topraklarımızda var olan kabir, makam ve türbelerin gerçek mana­da aidiyet ve doğruluklarını öğrenmek.

Sahabe 'yi doğru tanıyarak, dini hayatımızı onların rehberliğinde ye­niden gözden geçirmek.

Geçici ve değersiz gündemlerle meşgul olmayıp, kendi gündemleri­mizi kendimizin oluşturmasına katkı sağlamak.

Sahâbenin başlattığı iman mücadelesinin bitmediğini, onlar gibi toprağa tohum ekme zorunluluğumuzun olduğunu hatırlamak.

Her sahâbîye, Efendimiz'den (sas) bir iz düştüğünü unutmadan, on­ların üzerinden nebevi mirası bu çağa taşıma konusunda, küçük de olsa bir gayret ortaya koymak.

Belirlenen bu hedeflere ne kadar ulaşıldığı, bu projeyi takip edenlerin takdir edecekleri bir şeydir. Ancak burada şu kadarım söyleyelim ki: Üç yıl­lık bu kutlu yürüyüş bize çok; ama çok şeyler kazandırdı. Gerçekten biz, başkalarının bize dayattığı gündemlerle değil, kendi gündemlerimizle meş­gul olduk ve karşılaştığımız onca sıkıntı ve zorluğu, hep sahâbenin örnekli­ğinde çözmeye çalıştık.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258015905
MarkaSiyer Yayınları
Stok DurumuVar
9786258015905

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.