Sohbetler Gafletten Uyanış, Tenbihul Gafilin ŞİFA YAYIN

Fiyat:
500,00 TL
İndirimli Fiyat (%44) :
280,00 TL
Kazancınız 220,00 TL
Havale / EFT:
271,60 TL
78,40 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin
Yazar             Ebul Leys Es-Semerkandi
Tercüme         Muhammed Taha
Yayınevi         Şifa Yayınevi
Kağıt - Cilt      2.Hamur  - Ciltli
Sayfa - Ebat   816 sayfa - 17.5x24 cm
Şifa Yayınları, Ebul Leys Es Semerkandi Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin adlı kitabı incelemektesiniz.
Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

             
           TAKDİM         
 
Ebu’l-Leys  es-Semerkandi  (ra) ehli  sünnet  alimlerinin büyüklerinden olup Hanefi Mezhebi’nin imamlarındandır. İsmi, Nasr b.Muhammed b. Ahmed b. İbrahim es-Semerkandi olup , künyesi  Ebü’l-Leys’dir. Lakabı İmamü’l-Hüda ve Fakih’dir.

Tefsir, hadis, kelam, tasavvuf, ahlak ve diğer ilimlerde yüksek derecelere sahip idi. 373/983 senesi  Cemaziyelahir  ayında  vefat etti.
Ebul’l Leys  es Semerkandi,  Ebu Cafer Hinduvani ’nin talebesidir, İlim öğrenme icazet silsilesi, hocası yoluyla İmam Ebu Yusuf Hazretlerine ulaşır. Ebu’l Leys es Semerkandi hazretlerinin, çeşitli ilimler hakkında yazdığı çok değerli eserleri vardır.  En meşhur eseri tercümesini sunduğumuz Tenbihu’l Gafilin kitabıdır. Bu kitap vaaz ve nasihatle ilgili olup 94 bölümden meydana gelmiştir. 1040 tarihinde Katip Çelebi tarafından Türkçeye tercümesi yapılmıştır.
 
Bu Ebul Leys Es Semerkandi tarafından yazılan Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin kitabının tamamı İslam ahlakını anlatmakta olup, ayet-i kerimeler ve hadis-i şerifler ile beraber,  nasihat ve hikmetli sözler ihtiva eden mükemmel bir ahlak kitabıdır. Kitap, ihlas konusuyla başlamaktadır. Daha sonra kabir azabı, kıyamet günü, tövbe, ana-baba hakkı, akraba ziyareti, komşu hakkı, dua gibi birçok ahlaki ve fikri konuları bölümler halinde ihtiva etmektedir.

İşte, elinizdeki kitap Ebu’l-Leys’in en kıymetli eserlerinden biri olan Tenbihu’l –Gafilin’in tercümesidir. Eseri tercüme ederken günümüz Türkçesini en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Çoğu tercümelerde yapılan tercüme yanlışları ve özellikle sahabe ve tabiinden olan zatların isimlerinin yanlış verilmesi tercümemizde mümkün olduğunca doğru olarak verildi. 
 
Kitabın tercümesinde, Mecdi Muhammed eş-Şehavi tarafından tahkik edilen Arslan b. Ramazan’ın H. 761 tarihli, yazma nüshası ile Yusuf Ali tarafından tahkik edilen H.761 tarihli Ahmed b.Yakub b.Ali’nin nüshasını esas aldık. Ayrıca kitapta geçen hadis ve asar tarzı haberleri tahric edip ayetlerin sure ve ayet numaralarını verdik. Hadislerin tahricinde sahabe dışındaki ravilere yer vermedik ve kütüb-i sitte sırasını gözettik. Böylece kitabı siz okuyucularımız için en güzel biçimde istifade edilebilir hale koymaya çalıştık.  Tüm okuyucularımız için hayırlara vesile olması temennisiyle . (  Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin , Ebul Leys Es-Semerkandi , Muhammed Taha , Şifa Yayınevi ,  tercümesi, gafletten uyanış kitabı, tenbihul gafilin gafletten uyanış )
 

Muhammed TAHA
 

Şifa Yayınları, Ebul Leys Es Semerkandi Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin adlı kitabı incele diniz. 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056196324
MarkaŞifa Yayınevi
Stok DurumuVar
9786056196324

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.