Çocuklar İçin Güzel Dinî Hikâyeler POLEN

Fiyat:
350,00 TL
İndirimli Fiyat (%50) :
175,00 TL
Kazancınız 175,00 TL
49,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Kitapta toplam 140 hikaye vardır. Her hikayenin sonunda o kıssadan alınacak dersler maddeler halinde açıklanmıştır. Kitapta resim bulunmamaktadır. Hikayeler aşağıdaki örnek gibidir.

(Örnek Bir Hikaye)

SERÇE VE ANNESİ

Bir varmış, bir yokmuş;

Güzel bir serçe vardı. Fakat küçük olduğundan bir türlü uçamıyordu. Ağaçtan ağaca uçmaya çalışıyordu. Onu bu halde bir kurt gördü ve ona;

— Ey güzel serçe! Yanıma gel de sana yardım edip uçmasını öğreteyim, dedi.

Fakat o annesinin kesinlikle kurda inanmaması gerektiği, onun daima kendilerinin düşmanı olduğu ile alakalı nasihatini hatırlayarak;

— Ben sana elimi verecek olsam sen beni yakalar ve yersin, dedi. Kurt ise;

— Ben daha önce öyle yapıyordum ama artık yapmayacağım. Ben serçeleri ve onların arkadaşlarını seviyorum, o güzel sesini dinliyorum ve hiçbir zaman kötülük yapmak için yaklaşmıyorum, dedi ve sonra da doğru söylediğine dair yemin etti.

Derken serçenin annesi çıkageldi ve oğlu küçük serçeye daha önce yaptığı uyarılarını tekrarladı. Fakat o annesine şöyle dedi;

— Hadi ona elimizi uzatalım ve güzel şarkılarımızı dinletelim, dedi ve elini uzatarak kurda yaklaştı. Tam bu esnada kurt onu azı dişleriyle yakalayarak ağzına aldı. Serçe korkudan çığlık atıyordu;

— Neden böyle yaptın? Sen hainsin. Bana artık serçeleri yemediğini onların seslerini çok sevdiğini söylemiştin. Neden beni aldattın ve kandırdın? dedi.

Kurt bunu duyunca güldü ve tam bu sırada açılan ağzından serçe bir çırpıda uçup annesinin yanına gitti ve ondan özür dileyerek nasihatini dinlemediği için üzgün olduğunu belirtti.

Kurt ise ona çağırıyor tüm kızgınlığı ve öfkesiyle onu kandırmaya devam ederek kendisini kandırmayacağını ve yanına gelmesini söyleyip duruyordu.

Serçe de annesinin kucağına döndü ve ona;

— Senin sözünü dinleyip itaat edeceğim anneciğim. Ve hiçbir zaman kızdırmayacağım, dedi.

Kıssadan Alınacak Dersler:

1- Müslüman, anne ve babasının nasihatini dinlemelidir. Çünkü onlar onun faydasına ve zararına olacak şeyleri daha iyi bilir. Ayrıca başına gelecek kötülüklerden de korkarlar. Anne serçenin yavrusunu nasıl kurttan koruduğunu ve onun kendileri için bir düşman ve hain olduğu konusunda onu uyardığını gördük.

2- Müslüman, anne ve babasının nasihatine uymadığında sakıncalı şeylere düşer ve hayatını tehlikeye atar. Küçük serçe annesinin nasihatine uymadığında nasıl kurdun ağzına düştüğünü, Allah (c.c) o kurdun gülmesini ve ağzını açmasını takdir etmeseydi neredeyse öleceğini gördük.


Yayın Tarihi:       17.10.2023
ISBN:                    9786256855076
Dil:                        TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:         384
Cilt Tipi:                Ciltli
Kağıt Cinsi:          Şamua Kağıt
Boyut:                  16 x 24 cm
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786256855076
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.