• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Edep ve Amel

   Edep ve Amel
   Edep ve Amel
   Edep ve Amel
   Edep ve Amel
   Edep ve Amel
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   23,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,5) :
   13,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   13.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Edep ve Amel
   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   352 sayfa , 13.5x21 cm - Roman Boy
   Yayın Yılı     2018
   ISBN            9786056015847


   Tahlil Yayınları Edep ve Amel kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız
   Edep ve Amel kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Mü'minin hâli bir başkadır, hayatı ise bambaşkadır.
   Mü'min kişi odur ki onun her anını gören, ne düşündüğünü bilen bir Allah'ı vardır. O yalnız değildir. Peki, O'na ulaşmada yalnız mıdır? Yol bilinmeden, hedef görülmeden rıza nasıl kazanılır?
   Mü'min,
   Kur'an ve Sünnet'in edebiyle ahlaklanır ve ancak
   o edeple süslediği amelleriyle melekleri kıskandırır. Mü'min, bambaşkadır. Çünkü o,
   edep ve amelin zirvesini tatmış bir Peygamber'in ardındadır.


       Ön Söz

   On dört asırdan beri "Lailaheillellah Muhammedünresûlullah" diyerek iman edip mü'min olan nesiller arasında bizim neslimiz kadar kolaylık ve imkân içinde yaşayan bir nesil daha yoktur. İçinde yaşadığımız İslami kanunları olmayan ülkelerde, Kur'an'a ulaşma ve onu öğrenme imkânımız halifeli zamanlardan bile daha bol ve yaygındır. Ezanların sesi şimdiki kadar geniş alana hiç yayılmamıştı. Kitap çok, bilen çok, okuyan çok! Ne kıtlık var ne de savaş var!
   Evlerimiz saraylar gibi müreffeh. Su bile ısıtmadan yaşaya­biliyoruz. Hamurun nasıl yoğrulduğunu bilen kadın kalmadı. Yırtık veya yamalı çamaşır giyen neredeyse yoktur. Tarlala­ra bile kaliteli ayakkabıyla gidiliyor. Tam anlamıyla nimetler içinde yüzüyoruz. Savaş yok, açlık yok, tehdit yok! Bunun yanında yine on dört asırlık bir zaman dilimi için söylenebile­cek önemli bir gerçek daha var:

   Düşmanın hilelerinin bu denli bizim rengimize boyandığı bir zaman dilimi daha olmamıştır. Bize hendek kazması için gelip Kur'an'ımızı, Arapçamızı ve hadislerimizi yıllarca öğ­renen, bizden iyi Arapça konuşan, bize hadis kitabı yazan 
   bir düşman cinsiyle karşı karşıyayız. Oturup, kalkıp dinimizde ayıp arayan bir nesil türedi. Kavramlarımızı rengârenk yaptı­lar. Camilerimizi, kültürü düşük tabakanın toplantı yeri; oru­cumuzu, yemek toplantısı; Kur'an'ımızı, mezarlık kitabı yap­tılar. Cihadımızı, dile alınmaz ve tekrarından ar duyulur hâle getirdiler. Tarihimizi katran rengine boyadılar. Aile anlayı­şımızı kundakladılar. Kadınlarımızın beynini çaldılar. Önder­lerimiz durumundaki âlimlerimizi, davetçilerimizi gözümüzde küçülttüler. Onların filmlerindeki aktörler, hayatın gerçeğin­de rol alan büyüklerimizden daha muteber hâle getirildi.


   Veda Hutbesi'nde, bize Kur'an bıraktığı için içinin rahat olduğunu haber veren Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimize rağmen Kur'an'la doymayı, onunla yaşamayı be­ceremedik.

   Artık, dertlerimizi sayıp dökme zamanında değiliz. Olan oldu. Biz ne geride kalana esef ederek ne de gelecek için kuru temennilerle vakit geçirebiliriz. Zaman, çalışma zama­nıdır. Geceyi gündüze katarak, uykumuzdan/yememizden/ zevkimizden feragat ederek Allah'a giden yolda koşmak zo­rundayız.
   Allah Teâlâ'nın hiçbir nesle lütfetmediği büyük imkânlarla dolup taştık. Gelişen teknoloji, yaygın hâle gelen bilgi ve ile­tişim nimeti, çalışmamızın önündeki engelleri kaldırmalıdır.

   Nureddin YILDIZ
   2009 - Bayrampaşa


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056015847
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056015847
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.