En Güzel Kıssa Fatma Bayram

Fiyat:
200,00 TL
İndirimli Fiyat (%27,5) :
145,00 TL
Kazancınız 55,00 TL
Havale / EFT:
140,65 TL
Aynı Gün Kargo
Kıssalar hayatın içerisinde bize yol gösteren haritalardır.

Marka:                 Timaş İnanç
Diziler:                 Ailede Din Eğitimi
Sayfa  Ebat          304s. / 13,5x21
Yazar                    Fatma Bayram

 
Arka kapak
“Kur’an insanın Rabbiyle, alemle ve diğer insanlarla ilişkilerinden bahseden bir kitaptır.”
Elmalılı Hamdi Yazır
 
“Kur'an, verdiği peygamber örnekleriyle muhatabının şahsiyetini inşa ederken insanın yaşadığı hayati problemlere de çözümler sunar. Kıssalarda anlatılan olayları masal dinler gibi dinlemeyip hayatımızın içine almayı başarabilirsek kişiliğimizin yeniden imar olduğuna şahit oluruz…” diyor Fatma Bayram ve bu düşünceyle uzun yıllar boyunca yaptığı kıssa derslerinde, “Bu kıssa bana ne söylüyor?” sorusunun cevabını arıyor.
Hz. Adem’den, hatalarımızı telafi etme yollarını; Hz. Nuh’tan, bizi birbirimize bağlayan asıl bağın inanç olduğunu ve bir insanın alaylara aldırmaksızın bıkmadan, usanmadan yoluna nasıl devam edebileceğini; Hz. İbrahim’den, bir insanın tevhid arayışını ve imanından aldığı cesaretle imansız bir kavme nasıl karşı koyulacağını; Hz. Lut’tan, kötülük ne kadar yaygın olursa olsun direnç göstererek karşı koymak gerektiğini; Hz. Musa’dan, korkularımıza rağmen sebatla yolumuza devam etme yollarını; Hz. Meryem’den görünenin aldatıcı olabileceğini; Hz. Yusuf’tan bir gencin nefsinin ve çevresinin baskısına rağmen ahlakını muhafaza etmesinin yollarını öğreniriz. 
 
En Güzel Kıssa, benzersiz ve katman katman zengin içeriğiyle Hz. Yusuf’un kuyudan saraya yükselişinin öyküsüdür.
Editörün görüşü
Yazar Fatma Bayram’ı meslek hayatı boyunca insan ve Kur’an eksenli yaptığı gayretli çalışmalar ve çeşitli mahfillerde kurduğu ders halkalarında inanca ve insana dair kendisine gelen sorulara verdiği hakikatli cevaplarla tanıyoruz. En Güzel Kıssa’da yazarın hakikat eksenli bakışı, Yusuf kıssasının günümüz insanına verdiği güncel mesajlar üzerinden karşımıza çıkıyor.
En önemli cümle
Hz. Yusuf’un duruşu cesaretin, iffetin, prensip sahibi oluşun, inancın, ahlakın ve insanlığın heykeli gibidir.
Bu kitap neden önemli
Kitap, bugünün insanının anlam arayışına, en temel insanî ihtiyaçlarına, insan ilişkilerinde yaşadığı sorunlara Hz. Yusuf kıssası özelinde cevap aradığı için önemli.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050847420
MarkaTimaş Yayınları
Stok DurumuVar
9786050847420
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.