Esma Zikri, Arif Arslan

Fiyat:
19,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,8) :
12,00 TL
Kazancınız 7,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

    Stoktan kargo 
 
Kitap             Esma Zikri, Ebcedi Bulunmuş 4444 İsim
Yazar             Dr. Arif Arslan
Yayınevi        Sena Yayınları 
Etiket Fiyatı 19 TL
Kağıt - Cilt    2.Hamur Kağıt - Karton Kapak Cilt
Sayfa - Ebat  352 Sayfa - 13.5x21 cm
Yayın Yılı      2015 son baskı
ISBN              9786056326653

 
 
Sena Yayınları Esma Zikri adlı kitabı incelemektesiniz. Arif Arslan Esma Zikri kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusuözetifiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku !  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


  Esma Zikri, Ebcedi Bulunmuş 4444 İsim, Allah'a isminizin Esması ile Dua Edin

  
       Önsöz
 
Sizlerden gelen yoğun istek ve ihtiyaç üzerine bu çalışmayı yapmak zorunda kaldık. Mübalağa etmi­yoruz, resmen öyle oldu. Ancak iyi ki de zorladmız... Çünkü bu, gerçekten bir ihtiyaçtı. Daha doğrusu ihtiyaç haline geldi veya dikkatli okurlarımız tarafından geti­rildi.
 
Peki, neden bir ihtiyaçtı veya nasıl bir ihtiyaç oldu?
 
Şundan dolayı ki, biz insanlara esma okumayı ve onu günlük hayata sokmayı başarabileceğimizi sanmı­yorduk. Ancak biz hiç farkına varmadan ve haberimiz olmadan, kendisini milyonlarca dille zikrettirmek iste­yen; mümin kulunun sesinden, soluğundan ve onun yalvarıp yakarmasını duyup dinlemekten hoşlanan, müminlere karşı Rauf, Rahim ve Şefik olan yüceler yü­cesi Rabbimizin sevk etmesiyle başarmışız. Bunu açıkça gördük, çok şükür!
 
"Farkına varmadan ve haberimiz olmadan" dedik, çünkü gerçekten öyle oldu. Bendeniz "Allah'ın İsimleri­nin Sırları" kitabını yazarken hiç böyle bir beklenti için­de değildim. Hatta aklıma bile gelmemişti. Anca kitap piyasaya çıkıp okuyucuyla buluşunca, birer ikişer son­ra da art arda ve yoğun olarak aranmaya ve ulaşılmaya çalışıldım. Bir kısmı telefonumu bulmuş, bir kısmı da elektronik posta adresime yazmıştı. Hem yazanların hem de arayanların istediği şey, isminin ebcedi ve es­ması idi:
 
"Hocam, ismimin ebcedini bilemedim ve esmasını da bulamadım. Ben bu Esmalarla zikretmek Rabbime yakın olmak, onun kapısını çalmak istiyorum; benim için ismimin ebcet değerini hesaplar mısınız?"
 
Kimileri bütün aileyi, bazıları da bütün tanıdıkla­rını yazıp ebcetlerini istiyorum, diyordu. Sırf bu iş için çalışsam akşama kadar başka iş yapmadan çalışmam gerekiyordu. Bazıları kısaca, bazıları uzun uzun giriş­ler, mukaddimeler yapıp iltifatlardan sonra aynı istekte bulunuyordu. Böylece yüzlerce kişinin isminin ebcet değerini bulduk. İstek güzel ve meşru idi. İsteyene göre yanlış bir şey yoktu. Oysa kitapta anahtarı vardı ama isminin Arapça yazılışı sorun olabiliyordu, bu yüzden de bilinemiyordu. Bir de bulanlar saatlerin dilinden anlamıyordu. Bu da ayrı bir dert haline gelmişti.
 
Ama her şeye rağmen bıkıp usanmadan yapmak yardımcı olmak istiyordum. Eksiklik de bendeydi. Bunu telafi etmeliydim. Öyle ya... Herkes Arapça veya Osmanlı­ca bilemezdi. Haliyle isminin yazılışını bilemediği için ebcedini de bilip hesaplayamazdı. Bunları bilse okuma saatlerini hesaplayıp zamanında okuyamaz ve isteğine kavuşamazdı tabii. Hâsılı kelam bu bir ihtiyaç haline gelmişti. İsimlerinin ebcet değerlerini ve ona bakan Esmâ-i İlahîyi bulup gönderdiklerim ise kısa bir süre içinde geri dönüyor ve maksadına kavuştuğunu, mura­dının hâsıl olduğunu anlatarak hıçkırıklara boğuluyor, sevinç gözyaşları dökerek, mutluluktan uçuyordu.
 
Hele bu gün telefonla aradığı arkadaşının, telefo­nunu ya meşgule alıp veyra hiç aldırış etmediği bir de­virde, her duaya ve her çağrıya kulak veren, "Rabbim!" diyene, "Lebbeyk kulum" diye, hiç meşgule almadan cevap veren ve sürekli bağışlayıp affeden, kullarının kusurlarına bakmayan, ayıplarını örten Rabbimizi ta­nıtmak ve sevdirmek gerekiyordu. Çünkü artık herkes birbirinden kaçmaya, kimse kimseyle ilgilenmemeye başladı. Korkunç bir bencillik anaforuna kapılmış du­rumdayız. Bu anafor bizi yutmadan ellerimizi ona açıp "imdat!" demeliyiz... Yardım istemeli ve kurtulmak için bir çaba sarf etmeliyiz ki, kurtuluşumuza vesile ol­sun... Yoksa çaresizliklerden doğan sıkıntılarımız bizi boğup bunaltacak...
 
Bu gayemiz ile yeni bir çalışma yaptık. İnşallah okuyucularımız "Esma Zikri"ni yanlarından hiç ayır­mayacak, başucunda bulundurup, her zaman okuyacak ve okutacaklar...  ( ali arslan kitap, esma zikri kitabı, 4444 esma zikri, ismaül Hüsna zikri kitap, sena yayınları, arif aslan kitapları, esmaül hünsanın ebced değerleri, esma havassı kitabı, Allahın isimlerinin ebced karşılıkları, ebcedi bulunmuş 4444 isim, 4444 esmaül hüsna )
 
 
 
Dr. Arif ARSLAN
Reşitpaşa, İstanbul
15 Haziran 2013

 
 
Sena Yayınları Arif Arslan Esma Zikri kitabı incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056326653
MarkaSena Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786056326653
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.