Hanefi Hadis Usulune Giriş

Fiyat:
110,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,8) :
64,00 TL
Kazancınız 46,00 TL
Havale / EFT:
62,08 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Hanefi Hadis Usulune Giriş

Yazar          Abdülmecid Türkmani
Tercüme     Semih Özdemir
Yayınevi      Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton Kapak Cilt

Sayfa Ebat  384 sayfa - 13,5x19,5 cm  - Roman BoyTahlil Yayınları Hanefi Hadis Usulune Giriş kitabı nı incelemektesiniz.    
Hanefi Hadis Usulune Giriş kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusuözetifiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Hadis usûlü her ne kadar fıkıh usûlünün bir konusu olsa da konumu ve önemine binaen
bin yılı aşkın süredir bu dalda müstakil eserler kaleme alınmıştır.

Ancak bu eserlerin çoğu Şâfiî mezhebi esas alınarak yazılmış kitaplardır. Hanefî hadis usûlü ise son döneme kadar fıkıh usûlünden ayrı ele alınmamıştır.

Dolayısıyla bu hususta erken döneme ait Hanefî hadis usûlü eseri bulmak mümkün değildir. Hatta bu konuda en derli toplu çalışmanın, Abdülmecîd Türkmânî'nin 170'ten fazla kaynaktan istifade ederek kaleme aldığı elinizdeki bu eser olduğunu söylemek mümkündür.

Yazar bu kitapta konuları Hanefî mezhebi ekseninde işlese de muhaddislerin görüşlerine de büyük oranda yer vermiş ve böylece okuyucuya iki farklı akımı karşılaştırabilme imkânını sağlamıştır.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057850157
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786057850157
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.