• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Hikayelerle 365 Gün Güzel İnsanlar

   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40) :
   36,00 TL
   Kazancınız 24,00 TL
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo

   Kitap              Hikayelerle 365 Gün Güzel İnsanlar
   Yazar             Ali Karaçam  
   Yayınevi         Nesil Yayınları
   Kağıt  Cilt       1.Hamur Beyaz , Ciltli, Renkli resimli
   Sayfa  Ebat    384 sayfa - 22x22.5 cm, Büyük boy
   Yayın Yılı        2019

   ISBN               9786051834276   Nesil yayınları Ali Karaçam, Hikayelerle 365 Gün Güzel İnsanlar kitabı incelemektesiniz.
   Hikayelerle 365 Gün Güzel İnsanlar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

           


   Hikâyelerle 365 6ün Güzel İnsanlar
   Ali Karaçam

   Sevgili anne ve babalar!

   Her bir çocuk, ailenin değeridir. Mükemmel olarak doğan bu minik canlı, zaman içinde büyüklerini sevindirecek davranışların yanı sıra üzücü hatta kahredici pek çok davranışlar da gösterebilmektedir.

   Sanal bir dünyanın varlığını bütün şiddetiyle hissettiğimiz bu modern çağda güzel çocuk yetiştirmek maalesef hiç de kolay değil. Her geçen zaman diliminde anne-babaların çaresizlikleri artmaktadır.

   Bugüne kadar binlerce öğrenciyi yetiştiren bir eğitimci olarak, sorunun temelinde çocuklarla geçirilen kaliteli birlikteliğin azlığının önemli bir yeri olduğunu belirtmek isterim. Bu bağlamda; "Yavrum, kitap aldım, oku!" demek yerine hep beraber kitap okumak çok daha doğru bir adım olacaktır.

   İşte bu anlayışla, ailece okuyabileceğiniz "Hikâyelerle 365 Gün" serisini hazırladık. Günlük 15 - 20 dakika hep beraber okumak güzel nesillerin yetişmesi için doğru bir karar olacaktır.
   Ailece keyifli okumalar diler, seriyi şu sıralama ile okumanızı öneririm.


   Rüya ile Başlayan Büyük Macera

   Yeni yılın ilk tatilinde Arif Dede ve torunu Asım, İstanbul'da muhteşem bir mekândalardı. Burası Osmanlı Devleti'nin de kalbinin attığı yer, Eminönü... Camileri, çarşısı, boğazı ile her gün milyonlarca insanın uğrak yeri...
   Bir caminin önünde duran Arif Dede:
   • Asım, buranın neresi olduğunu biliyor musun?
   • Girişteki levhayı okudum, ancak özelliği nedir bilmiyorum, dede. Beni buraya getirdiğine göre anlatacakların vardır.
   • Akıllı torunum, beni ne de iyi tanırmış! Evet, anlatacaklarım var. Ancak daha fazlası için araştırma yapman gerekecek.
   Burası ünlü seyyahımız Evliya Çelebi'nin rüya gördüğü Ahi Çelebi Camii'dir. Evliya Çelebi Pey­gamberimizi kalabalık bir cemaatle birlikte görür. Heyecana kapılır. Peygamberimizin elini öper­ken, "Şefaat ya Resulallah" diyeceğine, "Seyahat ya Resulallah" deyiverir. Peygamberimiz tebessüm eder ve ona seyahati müjde­ler. Sahabelerden Sa'd bin Ebî Vakkâs da gördüklerini yazmasını önerir.

   Evliya Çelebi babasının onayı ve padişah IV. Murat'ın da desteği ile at üstünde koca diyarı dolaştı. Gördüklerini, duyduklarını bü­yük bir ustalıkla cilt cilt yazdı. Bugün 1600'lü yılları bilmek isteyen­lerin en başta okudukları kitap Evliya Çelebi Seyahatnâmesi 'dir. Torununun merak duygusunu canlı tutmak isteyen Arif Dede: - Seyahatname'yi merak ediyorsan bana geldiğinde kütüpha­nemden çıkarıp sana gösterebilirim, dedi. Dede-torun çok farklı bir gün yaşamışlardı.

      Yıllarca Süren Macera

   Ertesi gün Asım, Evliya Çelebi ile ilgili araştırma yaptı. Takıldığında evde kimi görse ona sordu.
   • Anne, Evliya Çelebi kaç tane ülke gezmiş olabilir?
   • Oğlum, o günün şartlarında sadece bir ülke. Daha farklı bir cevap bekleyen Asım:
   • Ama dedem, birçok şehir dedi bana.
   • Evet, deden doğru söylemiş. O zamanlar Evliya Çelebi Osmanlı'nın hâkim olduğu neredeyse bütün şehirleri görmüş. Bugün bu topraklarda elliye yakın devlet var.
   • Yani Osmanlı Devleti yıkılınca yeni devletler kuruldu ve bunların sayısı elliye yakın! Aaa, ne kadar büyük bir devletmiş Osmanlı!
   Oğlunun şaşkınlığını gidermek isteyen Afife Hanım:
   • Atalarımız gerçekten çok güçlü bir devlet kurmuşlar. Bu devletin de çok kaliteli gezginleri, bilim adamları, sanatçıları olmuş. Bunları öğ­renmek için kitaplar karıştırabilir, internetten araştırma yapabilir ve bizlere sorabilirsin. Tabii ki dedene de... Deden emekli bir tarih öğretmeni. Senin merak ettiğin konuların birçoğunu uzun yıl­lar öğrencilerine anlattı. Sana da seve seve anlatacağından emin olabilirsin.
   • Anne, ben de büyüyünce tıpkı Osmanlı gibi büyük bir devlet kuracağım. Ancak önce örnek insanların hayatını öğrenmek istiyorum.
   Oğlunun çocukça bu hâline Afife Hanım gülümseyerek:
   • İnşallah yiğidim, inşallah! Ben de padişah annesi olu­rum, dedi ve oğlunun başını okşadı.

   Donan Kedi

    
     3 . GÜN

   Dedesinin kendisine hep güzel bilgiler vermek istemesi, Asım'ı çok mutlu ediyordu. Her fır­satta dedesinin evine gidiyordu. Hem babaannesi Nebahat Hanım'ın böreklerini yiyor hem de dedesinin bilgi birikiminden yararlanıyordu.
   Bugün yine dedesinin kütüphanesindeydi. Merak ettiği Evliya Çelebi Seyahatnamesi' nin cilt­lerini tek tek inceledi. Rehberi tabii ki de dedesiydi.
   Arif Dede:
   -Evliya Çelebi okumak gerçekten çok zevkli Asım. Bu kalın kitapları yıllar önce okumuştum. Şimdi za-man zaman yine bazı bölümlerini okuyorum. Geçen yine karıştırırken, Erzurum'da soğuktan bir kedinin damdan dama atlarken donarak öldüğünü okudum.
   Kedileri çok seven Asım acıma hissiyle:
   • Gerçekten de kedi ölmüş mü, diye sordu.
   • Öyle bir olay gerçekleşti mi bilmiyoruz. Ama gez­ginimiz yazmış. Fakat burada önemli olan, ne biliyor musun? Erzurum gibi gerçekten çok soğuk olan bir yerin kış şartlarının ne kadar zor olduğunun böyle bir örnekle açıklanması... Bu da Evliya Çelebi'nin kendine has bir anlatım tarzının olduğunu gösterir. O yüzden yerli, yabancı birçok araştırmacı bu eseri çok önem­ser.
   Bu güzel bilgileri öğrendikçe Asım içinden "İyi ki tarihçi bir dedem var!" demekten kendini alamadı

   4. . GÜN

   Uçan Adam

   Okuldan gelen Asım'ın, dedesinin üç gün önce gezdirdiği Eminönü'ndeki tarihi mekânlar ve hikâyeleri kafasını meşgul ediyordu. Bunlardan biri de Galata Kulesi'ydi. Buranın tarihini geçen gün anlatan Arif Dede, "Asım, Evliya Çelebi burası ile ilgili kitabında çok önemli bir bilimsel de­nemeyi anlatır. Ancak başka zaman anlatırım." demişti.
   Torununun meraklı olmasını isteyen Arif Dede'den beklenen bir davranıştı bu. Nitekim me­raklı Asım:
   • Dede, Galata Kulesi'nde bilimsel bir çalışma yapılmış, demiştin. Ne olduğunu bana anlat­mayacak mısın, diye sordu.
   • Elbette anlatırım. Yeter ki sen iste!
   • Evliya Çelebi'nin yazdığına göre Hezarfen Ahmed Çelebi uzun süre kuşların uçuşunu araş­tırdı. Sonra kuşlar gibi uçabilmek için kendine kanat yaptı. İlk denemelerini İstanbul Okmeydanı'ndaki boş alanda yaptı. Lodos rüzgârının estiği bir günde ise tarihe geçen denemesini gerçekleştirdi. Galata Kulesi'nden İstanbul Boğazı'nı geçerek Üsküdar'a indi ki, mesafe yaklaşık 3,5 kilometredir.
   Şaşkın şaşkın dinleyen Asım:
   • Büyük cesaret! Boğaz sularına gömülebilir-di, dedi
   -   Evet, Asım. Sıradışı bir deneme... Zaten Topkapı Sarayı'ndan bu uçuşu dönemin padişa­hı IV. Murat bizzat gördü ve teşvik için bir kese dolusu altını Hezarfen Ahmed Çelebi'ye hediye etti.
   Asım, Hezarfen'in başarılı olmasına çok se­vindi. Padişahın bilim adamını desteklemesine de ayrıca memnun oldu.


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786051834276
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar
    9786051834276
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.