Hz. Ali (ra) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi Şamua Ciltli Ravza

Fiyat:
370,00 TL
Havale / EFT:
358,90 TL
103,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Hz. Ali (ra) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi, İslam Tarihi     
Yazar           Prof. Ali Muhammed Sallabi
Tercüme      Şerafettin Şenaslan
Yayınevi       Ravza Yayınevi
Kağıt Cilt      Sarı şamua kağıt, Kalın Ciltli
Sayfa Ebat   917 sayfa,  17x24 cm.
Ravza Yayınları, 4.Halife Hz.Ali (RA) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi İslam Tarihi kitabını incelemektesiniz.  
Ali Muhammed Sallabi Hz. Ali (ra) Hayatı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2IV. Halife Hz. Ali (ra) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi (Ciltli) İslam Tarihi Raşid Halifeler Dönemi


Resulullah efendimizin amcasın oğlu, damadı ve dördüncü halifesidir. Çocukluk yılları Resulullah efendimizin evinde, onun terbiyesi altında geçmiştir. Hz. Hatice (ra) dan sonra ilk müslüman olma şerefine ermiştir. Efendimiz kendisini kardeşim ve vezirim diyerek taltif etmiştir. Hz. Ali'nin şöyle dediği rivayet edilmişir: "Bana Allahın Kitabından sorun zira hiç bir ayet yok ki onun gece mi gündüz mü, ovada mı dağda mı nazil olduğunu bilmeyeyim."
   

      TAKDİM

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla...

Bizleri Müslüman olarak yaratan, Peygamber ve Sahabe sevgisiyle do­natan Rabbimize (cc) hamd olsun.

Yoluna kurban olduğumuz, hayatına hayran kaldığımız, her şeyini ör­nek alma çabasına girdiğimiz, ümmeti olmakla şereflendiğimiz, sevgisi ve muhabbetiyle rızıklandığımız, Gönüller Sultanı Peygamber Efendimize sa-lât ve selâm olsun.

O'nun etrafında pervane dönen, Ehl-i Beyt'ine, Ezvâc-ı Tâhirât'ına, Âl ve Ashabına, Etbâı'na ve onların nurlu ve onurlu yollarını yol edinme gay­retinde olanlara da, salât ve selâm olsun...


Peygamberimiz Aleyhisselâm'ın hayatını, en ince teferruatına kadar bilmek; her Müslüman'ın en büyük arzusudur. Aynı zamanda da, O'nun sevgili arkadaşlarını, yani Sahâbe-i Kiramın hayatlarını bilmek de öyle. Peygamberimiz'in hayatı onlarla; Sahâbîler'in hayatı da Efendimizle iç içe geçmiştir.

Asrı Saadette meydana gelen olayları, mümkün olduğunca hiçbir ay­rıntıyı ihmal etmeden araştırmak, o güzide insanlarla, ciddi anlamda bağ­lantı kurmanın en kolay yoludur. Çünkü, Kur'ân ve Sünnet, o yüce şahsi­yetlerin hayatlarında şekil bulmuştur.
Bilindiği gibi genelde İslâm Târihi, özelde Siyer-i Nebi, bizler için çok özel bir yer tutan, her alanda yol gösteren, başlı başına bir modeldir.

Peygamberimiz ve Ashabı, bulundukları ortamdan ve gittikleri her yerde istisnasız her yaş ve cinsiyetteki insana, en güzel örnek oldular. Dav­ranışları, günlük yaşayışları model ve örneklerle doluydu. Çok konuşan de­ğil, yaşayan erlerdi onlar.

Peygamberimiz Aleyhisselâm'ın yetiştirdiği o altın nesil / Sahabe, hiç­bir zaman eskimeyecek yeninin, ilk temsilcileri oldular. Onlar kapkara bir zihniyetin, karanlık insanları arasında; aydınlık savaşı veren, aydın İnsan­lardı! Peygamberler Sultanı'nı gören, O'na inanan, o îmân ile yaşayıp-ölen, O'na gönül veren, O'nu kendisine örnek ve önder edinen, gönül erleriydi Ashâb! "Malım-mülküm, annem-babam, çoluk-çocuğum, canım-kanım, her şeyim sana feda olsun yâ Rasûlallah!" diyerek, canlarını, O Çan'a, seve se­ve feda eden canlardı Ashâb!

İslâm güneşi ile karanlıklar aydınlığa, başıboşluk düzene, güçsüzlük kuvvete dönüştü. Her türlü zilletten, en üst düzeyde azamete çıkıldı. Ceha­letin kırıp geçirdiği yerlerde, fazilet ve insanlık fışkırmaya başladı. Böylece bütün insanlığa en hayırlı bir miras bırakmış oldular. Onların böylesine kısa bir zaman dilimi içine, bunca şeyleri nasıl sığdırdıklarını çok iyi düşü­nüp, derinlemesine tahlil etmemiz gerekir. Ancak şunu da unutmamak ge­rekir ki, herkesin ana kaynaklara inemeyeceği gibi, yine herkesin böyle bir tahlile girmesi mümkün değildir. Bunu, bu işin uzmanları yapacak, fakat bizler de yapılan çalışmaya ciddi bir şekilde sahip çıkacağız. Daha da açık­çası bunca emek ile önümüze konup donatılmış hazır sofrayı görmemezlikten gelmeyeceğiz.

İşte bu hazır sofralardan biri de elinizdeki bu eserdir. Sadece kendi memleketinde değil, dünyaca ünlü büyük İslâm Âlimi Üstad Ali Muhammed Sallabi,  hayatını ortaya koyarak, yıllara yayılan birikimini bu kitap ile ölümsüzleştirdi. Birçok dile çevrilen bu dev eser, şimdi de Türkiye okuyu­cusu ile buluşuyor.

Yukarıda geçtiği gibi genelde İslâm Târihi, özelde Siyer-i Nebi diye bi­linen alan, her Müslüman'ın olmazsa olmazların başında yer alır. Yine yu­karıda geçtiği gibi büyük âlim Sallabi, Siyer-i Nebi, Raşid Halifeler ve İslâm Târihi'yle alakalı diğer eserleri bir külliyat şeklinde önümüze mükemmel bir sofra koymuş bir durumdadır. Her hangi bir özrü olmayan, bu sofrayı görmemezlikten gelemez. Ancak sofrayı görmek yetmiyor. Beslenmek için bu sofradan yemek gerekiyor.

İslâm'ın doğuşundan başlatılmış olan bu dev eser, insanlığa yön vere­cek ve yeniden derlenip toparlanmamıza vesile olacak bir güzellikte, bü­tün olayları anlatıp tahlil ediyor. Yani bizi çok mükemmel bir sofraya da­vet ediyor. Böyle bir sofradan yememek olmaz! Çünkü biz de bilmek, ol­mak ve sevmek durumundayız. 0 canlara can atmak durumundayız. Öyle ki, Peygamber ve Ashabı bizden birer parça olmalılar! Hısım-akrabamız-dan çok daha iyi tanımalıyız onları. Onları bulan, her şeyi bulmuştur; on­ları bulamayan, neyi bulmuştur?

Bizden önce bu din nasıl yaşanmış, sevgi ve muhabbet onları nereye götürmüş, nerede durdurmuş, ne kadar yükseltmiş, bunu hep beraber bu dev eserde göreceğiz...

Nasıl ki İslâm güneşinin doğması ile beraber, karanlıklar aydınlığa, ba­şıboşluk düzene, güçsüzlük kuvvete dönüştüyse; her türlü zilletten, en üst düzeyde azamete çıkıldıysa; cehaletin kırıp geçirdiği yerlerde, fazilet ve in­sanlık fışkırmaya başladıysa, aynı şekilde bu oluşum ve gelişim bizde de olmalıdır. Bu da ancak Siyer ve İslâm Târihi'ni doğru bir şekilde bilmek, Peygamber ve Ashâbı'nı ciddi bir şekilde tanımaktan geçer.

Üstad Sallabi'nin bu dev eseri, işte böyle bir kapı açıyor bize...

Bu kapıdan girmek istemez misiniz?

Haydi öyle ise...

İlahiyatçı-Araştırmacı-Yazar Âdem SARAÇ

Ravza Yayınları Ali Muhammed Sallabi Hz. Ali’in Hayatı (ra) kitabını incele diniz.  
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054818051
MarkaRavza Yayınları
Stok DurumuVar
9786054818051
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.