• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   İslam Tarihi, Büyük Boy, 8 Cilt

   İslam Tarihi, Büyük Boy, 8 Cilt
   Görsel 1
   Fiyat:
   650,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30,8) :
   450,00 TL
   Kazancınız 200,00 TL
   4.5 2
   450.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Ciltli, 1.Hamur Beyaz, 4.600 sayfa
   715,00 TL
   KDV Dahil 477,00 TL
   %33,3
   1.Hamur , Ciltli, 728 Sayfa
   80,00 TL
   KDV Dahil 54,00 TL
   %32,5
   1.Hamur, Ciltli, 690 Sayfa
   80,00 TL
   KDV Dahil 57,00 TL
   %28,8
            Stoktan Kargo

   Kitap               İslam Tarihi Hz. Muhammed ve İslamiyet
   Yazar              Mustafa Asım Köksal
   Yayınevi          Erkam Yayınları
   Etiket FiYatı    550 TL
   Kağıt - Cilt      1.Hamur , 8 Cilt Takım, Özel Kutulu
   Sayfa - Ebat    3.336 sayfa - 17x24 cm, Büyük Boy
   Yayın Yılı        2015 Yeni Baskı
   ISBN               9789944837835

    

   Erkam yayınevi Mustafa Asım Köksal tarafından yazılan İslam Tarihi Hz. Muhammed ve İslamiyet adlı kitabı incelemektesiniz.
   Büyük Boy 8 cilt İslam Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    


      İSLAM TARİHİ -  HZ.  MUHAMMED (sav) ve İSLÂMİYET  -  İSLAM TARİHİ


      Ne Anlatıyor ?
    

   *Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını anlatan en kapsamlı bir kitap.

   *Okuyucuyu Asr-ı saadet ikliminde dolaştıran. Sahabilerle beraber yaşıyormuş gibi hissettiren abide bir eser.

   *İslâm dininin ve tarihinin ana kaynaklarından istifade ile yazılmış değerli bir çalışma.

   *Yazarın, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevini bırakıp hayatını adadığı bir kitap.

   *Bu eser; Peygamberimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını anlatan en geniş eser olmasının yanında, İslâm dininin tamamlanması ve insanlığa gönderilen en mükemmel son din olmak üzere ikmal ediliş tarihidir.

   *Avrupalı yazarların dinimiz ve peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve selem) hakkında yazdıkları kasıtlı kitaplar karşısında, İslâm ana kaynaklarına dayanarak onun doğuş tarihini kaleme alma ihtiyacının ürünüdür.

   Merhum Mustafa Asım Köksal'ın hayatının en güzel meyvesi olarak kabul edilen "Peygamberler Peygamberi Hz. Muhammed Aleyhisselam ve İslâmiyet" adlı eser 8 cilt halinde yayına hazırlandı. 

   Bu müstesna eser Pakistan hükümetinin Sîret Kitapları Milletlerarası Yarışmasında 1983 yılında birinciliğe layık görülmüş ve Türkçe Siyer kitapları arasında en muteber ve en detaylı eser olarak kabul görmüştür.

   Son Peygamber Hz. Muhammedin (S.A.V) hayatını en ince detaylarına kadar bilmek isteyen ve İslam tarihinin en önemli zaman dilimi olan asr-ı saadeti daha yakından tanımak isteyenler bu kaynak kitaba müracaat etmelidir.


   Asım Köksal, eseri hazırlayışını şu şekilde anlatıyor: “Bu eseri hazırlarken günde en az 12 saat çalışmışımdır. Bir olayı günlerce, hatta haftalarca araştırmışım ve ondan sonra yazmışımdır. Çalışmam esnasında çevremle irtibatımı tamamen keserek kendimi araştırmaya vermişimdir. Çevremde olan hadiseler beni hiçbir zaman etkilememiş ve çalışmama engel olmamıştır. Ne bir istirahat, ne bir gezinti yapmadan, hatta bayramlarda bile fırsat buldukça çalıştım. Böyle hızlı bir çalışmanın sonucu, böyle kısa bir müddette [23 senede] tamamlayabildim. Eğer istirahat ederek, rahatımı düşünerek bu işi yürütmeye çalışsaydım, belki yarısına gelemezdi. (…) Hayatımızın en mes’ud, en mutlu devri; her türlü güçlük ve ağırlığına rağmen, bu kitabı yazmakla geçirdiğimiz devir olmuştur.”
    
     
                     ÖNSÖZ
    
   Bizi, her şeyi yaratan, bitmez tükenmez nimetleri içinde yaşatan Yüce Allah'a hamd ve sena eder; sevgili Peygamberimiz, dünya ve ahirette en büyük rehber ve önderimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam Efendimizi ve bütün ev halkını, kendisiyle sohbet ve İslâm dâvasına hizmet edenleri sevgi ve saygı ile selamlarım.

   İtalyan müsteşrik Caetani'nin; İslâmiyet ve Peygamberimiz hakkında bazı müsteşrik, profesör ve rahiplerin yardımlarıyla yazdığı ve Hüseyin Cahid'in dilimize çevirip İslâm Tarihi adıyla yayınladığı 10 ciltlik kitabı beş yıl inceleyerek tesbit ettiğimiz sayısız yanlışlar, isnad ve iftiralar hakkındaki "Reddiye"mizi yazdıktan sonra -ki, onu yazmamış olsaydık Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatına ve İslâmiyete ait bilgileri, başta Kur'ân-ı Kerîm ile hadis ve sünnet mecmuaları olmak üzere, kaynaklarımızdan derleyip yaymak ve yabancı tercümanları aradan çıkarmak gücünü, azim ve cesa­retini belki de kendimizde bulamazdık- Hz. Muhammed Aleyhisselam ve İslâmiyet adını verdiğimiz kitabımızı kaleme almak için, ilk işimiz, 31 yıldan beri çalışmakta bulunduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığındaki vazi­femizden emekliye ayrılmak oldu.
    
    
   İlk önce, muhtasar birer cilt halinde Mekke ve Medine devirlerini yaz­mayı kararlaştırıp hemen işe başladık.
    
    Mekke devrini bitirdikten sonra, bu kararımızdan vazgeçip Medine dev­rinin muhtasar bir özeti yerine, on bir ciltlik geniş bir tarihini yazdık ve bu on bir ciltlik çalışmada:
   Mekke devrine ait muhtasar ciltte dayandığımız kaynakları her bahis sonunda topluca göstermemizin yerine; okuyanlara itimad gelsin, araştırma yapacak olanlara da kolaylık olsun diye, her sahifenin altında, o bahsin kısmen veya tamamen bulunduğu kaynakları, cilt ve sahife numaraları ile gösterdik.
    
   Kitabımızda kaynakları konuşturmakla yetindik.
    
   Şahsî görüşlerimizle araya girmekten kaçındık.
    
   Karşılaştığımız müphem noktaları, uzun araştırmalar yaparak bulduğu­muz bilgilerle aydınlatmaya çalıştık.
    
   Her  türlü acz ve noksanımıza rağmen giriştiğimiz bu işte, Yüce Allah lütuf ve yardımını bizden esirgemedi, kesmedi.
    
   Yalnız Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatının değil, İslâm dininin de bir tarihi niteliğinde sayılabilecek olan; eskilerin de, yenilerin de yadırga­mayacakları açık, sade ve akıcı bir dille kaleme alınmış bulunan bu kita­bımızdan, her sınıf okuyucunun yararlanacağına ve memnun kalacağına inanıyoruz.
    
   Hayatımızın en mes'ud, en mutlu devri; her türlü güçlük ve ağırlığına rağmen, bu kitabı yazmakla geçirdiğimiz devir olmuştur.
    
   Çünkü, başından sonuna kadar bütün bir devri, olanca çileleri ve mut­lulukları ile, sevgili Peygamberimiz Aleyhisselamın ve ashabının yanında yaşamış gibi idik.
    
   Kitabımızı okuyanların da bu kanaate varacaklarını sanıyoruz.
    
   Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatını okumak ve öğrenmekte; erkek-kadın her Müslüman için, hatta herkes için, temiz, ibretli ve mutlu bir hayatı örnek edinip kendilerini kötü örneklerin etkilerinden kurtarmak, başka bir deyişle İslâmiyeti öğrenmek, yaşamak, dünya ve âhiret mutlulu­ğunu kazanmak vardır.1
    
    
            ***
    
   Peygamberler Peygamberi2 Muhammed Aleyhisselam ve İslâmiyet adıyla okuyucularımıza ilk olarak 8 cilt halinde yazılan bu kitap; yeni bir dizgi ve tasarıma ile 5 cilt ola­rak hazırlanmış ve Pakistan hükümetinin Sîret Kitapları Milletlerarası Yarışmasında 1984 yılında birinciliğe layık görülerek ödüllendirilmiş kitabımızın özlü bir özeti olarak hazır­lanmıştır. ( hz. Muhammed ve İslamiyet İslam tarihi , İslam tarihi , peygamberimizin hayatı , erkam yayınları 8 cilt İslam tarihi , İslam tarihi 8 cilt , hz. Muhammed ve İslam tarihi , asım köksal islam tarihi , mustafa asım köksal , Büyük boy, 2015 baskı )
    
   1  Ahzâb, 21.
   2  Âl-i İmrân, 81.
    
    
   Mustafa Asım Köksal
    
    
    
   Erkam yayınları Asım Köksal 8 Cilt Büyük Boy İslam Tarihi adlı kitabı incele diniz,

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944837835
   MarkaErkam Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789944837835
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.