Kalplerin Keşfi Yasin Yayın

Fiyat:
600,00 TL
İndirimli Fiyat (%45,8) :
325,00 TL
Kazancınız 275,00 TL
Havale / EFT:
315,25 TL
91,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Kalplerin Keşfi 
Yazar             İmam Gazali
Tercüme        Ubeydullah Bayram Tekin
Yayınevi         Yasin yayınları       
Kağıt - Cilt      Şamua Kağıt, Kalın Sıvama Ciltli
Sayfa - Ebat   782 sayfa, 17x24 cm
Yayın Yılı        2023Kalplerin Keşfi; var olmanın anlamı, akıl, ruh, kalp / gönül, insan – kul olabilme serüvenine bir kâşif, emin bir kılavuz.
Yüzonbir bölümüyle çağlar sevdasına ram olup yıllarca sevdasının derdini, çilesini, ızdırabını çekerek Allah’ ın (c.c.) yardımıyla zirveye…

Kalplerin Keşfi
İmam Gazali

İslam dünyasının Hüccetül İslam olarak tanıdığı Ebu Hamid Muhammed el Gazali, hicri 450 (m. 1058) yılında Horasan civarındaki Tus şehrinde dünya gelmiştir.

İslamî ilimlerin her sahasında eser veren İmam Gazali ardından pek çok eser bırakarak hicri 505 (m. 1111) tarihinde vefat etmiştir. Onun en önemli eserlerinden biri, İhyau Ulumid din'dir.

Zühd ve ahlaka dair olan bu eserini daha sonraları farklı eserlerinde ihtisar etmiştir.Bu eserleri arasında halk arasında elden ele dolaşanlardan biri de elinizdeki Mükaşefetül Kulub ( Kalplerin Keşfi ) adlı kitap tır.

Eserde, Allah korkusu, sabır ve hastalık, nefsi yenmek ve şeytana karşı koymak, gaflet, fasıklık ve nifak, tevbe, sevgi, Allah'a itaat, O'nu sevmek, Resulü'nü sevmek, emanet, namaz, emr-i bi'l maruf ve nehy-i ani'l-münker, şeytanın düşmanlığı, emanet ve tevbe, merhametli olmak, dedikodu, koğuculuk, zekat, sıla-i rahim ve ana baba hakkı, ibadete devam ve haramı terketmek, ölümü hatırlamak, kanaatin fazileti, ameller mizan ve cehennem azabı, Allah'ı (c.c) zikretmenin fazileti, abdestin fazileti, namazın fazileti, haram yemek, faizin yasak oluşu, kul hakları gibi konular işlenmiştir. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786053461937
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.