Kuranda Peygamberler ve Peygamberimiz

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%47,3) :
79,00 TL
Kazancınız 71,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap            Kuranda Peygamberler ve Peygamberimiz   
Yazar           Aifif A. Tabbara
Yayınevi       Gonca Yayınevi
Kağıt  Cilt     2.Hamur kağıt - Ciltli
Sayfa  Ebat  599 Sayfa, 17x24 cm


   

Gonca Yayınları Kuran'da Peygamberler ve Peygamberimiz kitabı nı incelemektesiniz.
Aifif A. Tabbara Kuranda Peygamberler ve Peygamberimiz kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    TAKDİM

Peygamberler, hak yolunun kılavuzlarıdır. Onlara tâbi olanlar, dünya ve âhiret saadetine ermişler, âsi olanlar ise şeytanların peşinde ebedî felâ­kete sürüklenmişlerdir.

Şer cephesinin elebaşıları olan Nemrutlar, Firavunlar ve benzerleri, insanlığı, karanlıklara, yanıp sönen arzuların, ihtirasların kölesi olmaya çağırırlarken, fazilet cephesinin önderleri peygamberler de aydınlıklara ve gerçek bir hayata dâvet etmişlerdir. Birinciler miras olarak; inkâr, köle­lik, düşmanlık ve cehalet, İkinciler ise; îman, şahsiyet, sevgi ve merhamet bırakmışlardır.

Hayatlarını insanların hidayet ve saâdetine adayan peygamberler, sevilip sayılmaya en lâyık kimselerdir. Yaptıkları mücadelelerde hiçbir maddî menfaat gözetmeyen, sevgi, merhamet ve fedakârlık timsali olan peygamberler, beşeriyyetin mânevî önderleri olarak daima gönüllerde müstesna bir yer işgal edeceklerdir. Gösteriş ve debdebeden uzak olarak çalışmış, almak için değil, vermek için; yaşamak için değil, yaşatmak için gelmiş olan bu mübarek insanlar bizim mânâ âlemimizin nur kaynakları­dır. Yolumuz onlarla aydınlanıyor, yönümüz onlarla tayin ediliyor.

Hak ve bâtılın kervanı dün olduğu gibi bugün de mücâdelelerle dolu olarak yoluna devam ettiğine göre hak yolunun yolcuları olarak bu yolun kılavuzlarını ve özellikle de son kılavuz olan Hz. Muhammed (s.a.v)'i ta­nımak zorundayız.

Başarımız, onları iyi tanıyıp onlara iyi tâbi olmaya bağlıdır.

Kurân-ı Kerîm, onların hayat ve mücâdelelerini anlatan âyetlerle do­ludur. Onların hayatları, devrini tamamlamış kuru bir mâzi veya mücerred bir hâtıra değildir. Bilâkis, hâlâ yaşanan bir hayat ve içiçe olduğumuz bir vâkıadır. Zaman bütündür. İnsan, hâtıralarıyla mâzi, yaşayışıyla hâl

ve ümitleriyle de istikbâldir. Bu bütün olan hayatın, ibret verici ve mü­cadelemize güç katıcı bütün unsurlarından faydalanmamız gerekir. Bu itibarla onların hayat ve mücadelelerini hayatımıza aktarmak ve onlardan kuvvet almak zorundayız. Kuran'ın onlardan bahsedişi sırf tarih ve soh­bet zevkimizi tatmin için değildir.

İşte bu anlayışla bu kitabın müellifi peygamberlerin hayatını kaleme almış, onların kıssalarını günümüzün yaşanan vâkıaları hâlinde bize sun­muş, kısaca onlarla bizi bütünleştirmiştir.

Gerçi bu konuda birçok kitaplar yazılmıştır. Fakat bu kitabın ken­dine mahsus birtakım özellikleri vardır. Ana hatlarıyla bunları şöylece sıralayabiliriz:

a — Müellif, mesnetsiz ve hayal mahsulü haberlere asla itibar etme­miş, konulan incelerken Kur'ân-ı Kerim'i ve diğer sahih kaynakları esas almıştır.

b — Okuyucu yönünden sadece âlimleri göz önünde bulundurma­mış, oldukça mâkul ve orijinal bir üslûpla her sınıf okuyucuya hitab edebilmiştir.

c — Peygamberlerin kıssalarını arzederken, Kur'ân-ı Kerîm'in mû'cize olduğuna her vesile ile işaret etmiş, Kurân'ın haber verdiği olayları, arke­olojik araştırmaların neticeleri ve modern ilmin yeni buluşlarıyla da karşı­laştırarak İslâmiyetin gerçeklere dayanan bir din olduğunu göstermiştir.

d — Müellif, tarihî hâdiseleri sadece aktarmakla yetinmemiş, bilâkis günümüzün İktisadî, sosyal ve ahlâkî problemlerine bu hâdiseler açısın­dan yaklaşmış ve tarihî olaylardan çıkardığı ders ve ibretlerle bu prob­lemlerin çözümüne ışık tutmuştur. Zaten Kur'ân-ı Kerîm'in de bu kıssa­lardan maksadı, okuyucuların bunlardan ders ve ibret almasıdır.

e — Kitapta Hz. Muhammed (s.a.v)'in hayatı, Kur'ân-ı Kerîm açısın­dan ele alınmış, konular can alıcı noktalara temas edilerek işlenmiş ve okuyucuya Hz. Peygamber ve İslâmiyet hakkında tatmin edici bilgiler sunulmuştur.

Eserin meydana gelmesinde tüm emeği geçenlere ve okuyucularına yüce Mevlâ'dan ecir ve rahmet dilerim.


Ali Rıza TEMEL
Haseki - 1982

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944790352
MarkaGonca Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789944790352
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.