Kuranı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi ENSAR

Fiyat:
340,00 TL
İndirimli Fiyat (%35,9) :
218,00 TL
Kazancınız 122,00 TL
Havale / EFT:
211,46 TL
61,04 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

 Kitap              Kuranı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi
 Yazar             Prof.Dr. İsmail L. Çakan , N. Mehmed Solmaz
 Yayınevi         Ensar Neşriyat
 Kağıt - Cilt      2. Hamur , Karton kapak Cilt
 Sayfa - Ebat   734 sayfa , 16x23,5 cm

 
 

Ensar Neşriyat ’ ın yayınladığı, İsmail L. Çakan ve N. Mehmed Solmaz ‘ın yazdığı Kuranı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi kitabını incelemektesiniz.
Kur’an-ı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


               ÖNSÖZ
 
Kuran- Kerîm'de adları geçen peygamberlerin tevhid mücadelesini anlatan bu kitap, ayetler esas alınarak hazırlanmıştır. İmkân nisbetinde hadis-i şeriflerden yararlanılmıştır. Çok zaruri hallerde -pek az olmakla- bir­likte kaynak gösterilerek müfessirlerin görüşlerine de yer verilmiştir. Bu sebeple kitabın sonuna bibliyografya listesi konulmamıştır.
 
Bu kitap, peygamberlerin hayat ve mücadelelerini, mücadele usullerini merak edenler için hazırlanmıştır. Şu kadar var ki Peygamber Efendimizin farklı şartlarda ve farklı usuller takip ederek verdiği en son ve en mükem­mel tevhid mücadelesi, Mekke ve Medine devri mücadeleleri olarak iki ayrı başlık altında etraflıca değerlendirilmiştir. Zira -bilindiği gibi- Hz. Peygam­ber Mekke döneminde müşriklere karşı sabır mücadelesi vermiştir. Medine devrinde ise, devlet gücüyle tevhid mücadelesini sürdürmüştür. Onun Mekke devri mücadelesi, komutan niteliği olmayan peygamberlerin müca­delesine bir hatime; Medine devri mücadelesi de kumandan peygamberlerin mücadelesine bir güzel sonuç niteliğindedir.
 
Metin arasındaki rakamlar ve sayfa sonlarındaki dipnotlar, ilmî araş­tırma yapma durumunda olanlar için konulmuştur. Bu durumda olmayan­ların, kitabı rakam ve dipnotlara bakmadan oku maları daha uygun olur.
 
Kitapta sık sık'geçen (a.s.) rumuzu, "aleyhis's-selâm" duasının kısaltılmış şeklidir. "Allah'ın selâmı onun üzerine olsun" cümlesi her peygamberin ismin­den sonra mutlaka söylenmelidir.

Dipnotlarda sûre isimlerinden hemen sonra gelen ilk rakam, sûrenin Kur'ân-ı Kerîm'deki sıra numarasıdır. Bölü çizgisinden sonraki rakam ise, ayet numarasıdır.

Yine dipnotlarda Kur'ân-ı Kerîm'den başka kitaplar için kullanılan ilk rakam cildi, ikinci rakam sayfayı göstermektedir.

Daha önce üç ayrı cild halinde bir kaç kez yayınlanmış olan kitap, bir­leştirilmek suretiyle Altınoluk Dergisi tarafından 1994 yılında abonelerine hediye edilmişti. Şimdi ise gözden geçirilmiş bu tek ciltlik yeni baskıyı gerçekleştiren Ensar Neşriyat 'a teşekkürlerimizi sunarız.
 
İtiraf edelim ki, bizim bu çalışmamız bir deneme niteliğindedir. Hiçbir zaman Peygamberlerin verdiği " tevhid mücadelesi " bizim burada anlatma­ya çalıştığımızdan ibaret değildir. "Hiçbir peygamber göndermedik ki ona 'ben­den başka tapacak yoktur, yalnız bana kulluk edin' diye vahiyetmiş olmayalım" [el-Enbiya 21/25] ayet-i kerimesinin açıkça belirttiği gibi, bütün peygamberler tarafından değişik toplum şartlarında ve farklı zaman kesitleri içinde yürü­tülmüş olan "tevhid mücadelesi" hakkında bazı önemli noktaları dikkatlere sunabilmiş olmak bizim için en büyük bahtiyarlık ve büyük bir şükür vesile­sidir.
 
Yaratılıştan günümüze kadar, " tevhid mücadelesi "ne hayatını vakfe­denlerin, üzerinde yaşadığımız toprakları tevhid ülkesi haline getirenlerin, zamanımızda ve gelecekte tevhid uğrunda canlarını feda edeceklerin ruhla­rına birer "Fatiha" hediye edilerek kitap okunmalıdır.
 
Tevfik Allah'tandır
. ( Peygamberler ve tevhid mücadelesi kitap, peygamberler ve tevhid mücadelesi , ensar neşriyat , kuranı kerime göre peygamberler ve tevhit mücadelesi )

 
N. Mehmet SOLMAZ
İsmail L. ÇAKAN
                 

 'Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3' başvuruları başlıyor


 
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” başvuruları başlıyor.

1 Muharrem 1436, 25 Ekim 2014 tarihinde www.ufkayolculuk.com adresinden yapılmaya başlanacak olan kayıtlar, 31 Ocak 2015 tarihinde sona erecek.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, H.1436 / M.2015 yılında Türkiye de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenleneceği, yarışmanın Türkçe dilinde “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi / Prof.Dr. İsmail Lütfi Çakan, N.Mehmet Solmaz” kitabından, İngilizce dilinde “Muhammad / Martin Lings” kitabından yapılacağı açıklandı.

Yarışmanın, Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 farklı kategori de düzenleneceği, sınavın yazılı olarak sorulan toplam 100 çoktan seçmeli soru ile (test) yapılacağı bildirildi.

Yarışma takvimi açıklandı

Ufkayolculuk Yönetim Kurulu, “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” yarışma takvimi açıklandı.

01 Ekim 2014 tarihinde basın bülteniyle ilan edilen yarışma takvimine göre başvurular, 25 Ekim 2014 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Kayıt düzeltmeleri için ise son tarih 05 Şubat 2015 olarak belirlendi.

20 Mart 2015 tarihinde saat 20:00'de sınav yerlerinin açıklanmasını müteakip 29 Mart 2015 pazar günü saat 10:00'da yarışma sınavı gerçekleştirilecek.

31 Mart 2015 günü saat 20:00'de sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından, 15 Nisan 2015 tarihinde sınav sonuçları açıklanacak. Böylece Türkiye dereceleri de belli olacak.

15 – 18 Nisan 2015 tarihleri arasında ise sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler müracaatta bulunabilecek.

24 Nisan – 02 Mayıs 2015 tarihleri arasında il ödül geceleri tertip edilmesinden sonra ise, 03 Mayıs 2015 tarihinde de Türkiye geneli ödül gecesi düzenlenecek.

Devlet sınav yönetmeliği tarihlerine ilişkili olarak Ufkayolculuk Yönetim Kurulu'nun takvimde değişiklik yapma hakkına sahip olduğu da duyuruldu.
Ensar Neşriyat  İsmail L. Çakan, Mehmed Solmaz Kuranı Kerime göre peygamberler ve tevhid mücadelesi kitabı tanıtımı bitti.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789756794173
MarkaEnsar Neşriyat
Stok DurumuVar
9789756794173
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.