Muallim Yayın Kalp Aleminden Sohbetler Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim

Fiyat:
320,00 TL
İndirimli Fiyat (%40,6) :
190,00 TL
Kazancınız 130,00 TL
Havale / EFT:
184,30 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap           Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Kalp Aleminden Sohbetler
Yayınevi      Muallim Neşriyat
Yazar           Muhammed Rahmi Efendi
Tercüme      Muhammed Taha
Kağıt Cilt      2.Hamur - Kalın Sıvama Cilt
Sayfa Ebat  496 sayfa - 16.5x23.5 cm.Muallim Neşriyat Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Kalp Aleminden Sohbetler kitabı nı incelemektesiniz.
Muhammed Rahmi Efendi Kalp Aleminden Sohbetler Kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


Önsöz

İslâmda tebliğ ve irşad görevini yapacak ve insanları iyilik ve gü­zelliklere çağıracak olanlar, başta din görevlileri olmak üzere İslâmî konularda ilim sahibi bütün Müslümanlardır. Onlar, "peygamberle­rin mirasçısı" (Ebu Davud, İlim, 1; İbn Mâce, Mukaddime, 17) olmaları sebebiyle birer davetçi ve yol göstericidirler.

İslam dininde vaaz ve nasihatte bulunmak, bu vesileyle insanlara yol gösterip rehber olmak, emredilen tebliğ vazifesi dâhilinde önemli bir gö­rev, bir farz-ı kifayedir. Kürsülerde, minberlerde halka karşı öğüt maksa­dıyla yapılan vaazlar sünnettir, peygamberimizin yoludur.

Osmanlıda insanları irşad etme, vaaz u nasihat etme görevi, ulema mensubu kişiler tarafından yerine getiriliyordu. Âlimler gerek ders hal­kalarıyla gerekse belirli gün ve gecelerde halkı aydınlatmaya dini konu­larda bilgilendiriyorlardı. TefctrütTesnim fi Kalbin Selim adlı bu eserin sa­hibi Rahmi Efendi (v. 1909) Osmanlı'nın son dönemlerinde yaşamış alim ve fazıl bir zattır. Doğum tarihini tespit edemesek de Bursalı Mehmet Tahir, Osmanlı Müellifleri adlı eserinde müellifimizin genç denebilecek bir yaşta vefat ettiğini söylemektedir. Ehlince yazmış olduğu eserlerden de anlaşılacağı üzere Rahmi Efendi, dönemin alim ve fadıl şahsiyetlerinden biri olduğunu ispatlamaktadır.

Dönemin baş gösteren fikrî buhran ve sıkıntılarını gören ve bunun tedavisi olarak yine Kur'an ve sünnet-i seniyye dairesinde kalınmasını ar­zulayan Rahmi Efendi, bu mümtaz eserini yine bu minval üzere, herkesin okuyup istifade edebileceği üzre yazmıştır. Bizler de yayınevi olarak bu güzel kitabı okuyucularımızın istifadesine sunmaktan gurur duyuyoruz. Gayret bizden başan Allah'tandır.

Muallim Neşriyat


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056282010
MarkaMuallim Neşriyat
Stok DurumuVar
9786056282010
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.