Muhtarul Ehadis Tercümesi Yasin Yayın

Fiyat:
600,00 TL
İndirimli Fiyat (%47,5) :
315,00 TL
Kazancınız 285,00 TL
Havale / EFT:
305,55 TL
88,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

 
Kitap            Muhtarül Ehadis Tercümesi      
Yazar            Seyyid Ahmet Haşimi
Yayınevi        Yasin Yayınları
Tercüme        Bekir Sırmabıyıkoğlu
Kağıt - Cilt     Şamua, Kalın Ciltli
Sayfa - Ebat  971 Sayfa, 17x24 cm

   

 
Yasin Yayınevi Muhtarül Ehadis Tercümesi kitabını incelemektesiniz.
Seçme Hadisi Şerifler Muhtarül ehadisin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
  
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

  
  
Muhtarül Ehadis Tercümesi
 
     MÜELLİFİN ÖNSÖZÜ
 
Bütün hamdler, izzet ve celâlin Rabbi, cömertliği bol, lütuf ve ihsanı muh­teşem olan Allah'adır. Salât ve selâm da üstün ahlâkı tamamlamak için gönde­rilmiş, her bakımdan yaratılmışların hepsinden üstün tutulmuş olan Efendimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'e, onun, sünnetin aydınlatıcısı olan seç­kin şahsiyetli Âline, İslâm'ın hukuk ve hükümlerinin anlatılıp açıklanabilmesi için canlarını ortaya koyan Ashabına ve dinin ilkelerini korumayı üstlenmiş olan diğer müçtehit imamlara olsun. Âmin.
 
Yüce Allah'ımıza hamd, Resulüne ve onun Âl ve Ashabına salatü selâm ettik­ten sonra gelelim maksada; İslâm Dini'nin hükümlerinin temel esaslarının dayana­ğı, derece ve kıymet bakımından Kuran-ı Kerim'den sonra ilimlerin en büyüğü, itibar ve saygıdeğerlik bakımından da en yücesi Sünnet-i Nebeviyye ilmi olunca, sahih ve muteber bir kaynak olan Kütüb-i Sitte[1] kitaplarını mütalaam sırasında içle­rinden bazılarını seçip Nebevî Hadis-i şeriflerin güzellerinin en güzellerini barındıran bir kitap hazırlamak istedim ve onlardan Muhammedi hikmetlerin seçkinlerini ter­cih ettim.
 
İşte Sünnet-i Nebeviyye böylesine üstün vasıflara haizdir.
Nasıl olmasın ki! Onun kaynağı kendi heva ve hevesiyle konuşmayan, ko­nuşmuş olduğu kendisine vahyedilen bir vahiyden başka bir şey olmayan[2] bir zât-ı muhteremdir.
 
Meşhur tarihçi İbn Asâkir şöyle demiştir:
 
O, tefsir etmektedir Yüce Kitab'ı ki, Onu yalnızca Rabbinden aktarıp konuşmuştur bize Nebî.
 
Bu hadis-i şerifleri seçerken sosyal ihtiyacı ilgilendiren, İslam toplumunun ihtiyaç duyduğu konuları içine almasına özen gösterdim. Çalışmamı alfabe harf­lerinin sıralamasına göre düzenledim.
 
Allah Sübhânehû ve Teâlâ kendisinden yardım istenendir.
 
Müellif
Seyyid Ahmed el-Hâşimî

 
 
       Yayına Hazırlayanın Önsözü
 
 
Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla..
 
Verdiği sayısız nimetler karşısında Yüce Rabbimiz Allah'a hamd eder, bizlere ve bütün âlemlere rahmet olarak gönderilmiş Peygamberi Hazreti Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'e ve onun pak olan âline salât ve selâm ederiz.
 
Allahu Teâlâ, Resulü aracılığıyla bize Yüce Kitabı Kur'an'ı sundu. Biz de o yüce kitabı tasdik edip, ona iman ettik. Müslümanlar olarak bizler, Rabbimizi tanımak için her daim onu okur, onunla amel eder ve ondan Cennet'e giden yolu öğreniriz.
 
Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimiz, bize Kur'anı öğretirken, Kur'an'a nasıl sarılacağımızı, onunla nasıl amel edeceğimizi anlatan bazı açıkla­malar da yapmıştır. Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm'ın, Kur'an'ın içinden ol­mayan, Allah'ın onun gönlüne ilham etmesiyle, mübarek dilinden çıkan bu açık­lamalarına biz hadis-i şerif diyoruz.
 
Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'den sonra, en kıymetli ve önmeli hayat düsturumuz, işte Peygamber Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm'n bu hadis-i şerifleridir. Onların kıymetini bilmeli, muhtevasıyla en iyi biçimde amel etmeli­yiz. Çünkü böylelikle, Rabbimize iyi birer kul, o Resûl-i Zîşân'a da en iyi bir şekil­de ümmet olmuş oluruz.
 
Merhum Seyyid Ahmed el-Hâşimî'nin bir araya getirdiği seçme hadisler mecmuası olan bu kitap, bize bu doğrultuda yol gösterebilecek hadisler sun­maktadır. İçinde sıhhat derecesi düşük olan, bazı zayıf hadisler bulunmakla birlikte, müellifin bu kitabı tercüme ve bazı açıklamalarla siz kıymetli okurlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.  ( muhtarül ehadisin tercümesi. Muhtarül ehadis kitap, muhtarül ehadisin tercümesi kitabı, Yasin yayınları muhtarül ehadis, tercümesi )
 
 
Bekir Sırmabıyıkoğlu
10 Aralık 2012 İstanbul
 
 
Yasin Yayınları Muhtarül Ehadisin Tercümesi kitabını incele diniz.
   

[1] Kütüb-i Sitte: Altı kitap anlamına gelen "Kütüb-i Sitte", Ehl-i Sünnet ve'l Cemâat mezhebi tara­fından en sağlam hadis kaynaklan olarak kabul edilmektedir. Bu altı kitap şunlardır:
1- Sahih-i Buhârî, 2- Sahih-i Müslim, 3- Sünen-i Nesâî, 4- Sünen-i Tirmizî, 5- Sünen-i Ebû Dâvud, 6-Sünen-i İbn-i Mâce.
[2] Necm Sûresi: 3-4

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786053460893
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.