Muhtasar Minhacul Kasıdin

Fiyat:
500,00 TL
İndirimli Fiyat (%53) :
235,00 TL
Kazancınız 265,00 TL
65,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

Kitap             Muhtasar Minhacul Kasıdin
Yazar            Ebul Ferec İbnul Cevzi

İhtisar Eden  el İmam eş Şeyh Ahmed b. Abdurrahman b. Kudame El Makdisi
Tercüme
Yayınevi         Karınca - Polen Yayınları
Kağıt Cilt        Şamua Kağıt, Ciltli
Sayfa  Ebat    672 Sayfa, 17x24 cm, Büyük BoyPolen Karınca Yayınları Muhtasar Minhacul Kasıdin Kitabı nı incelemektesiniz.
Ebul Ferec İbnul Cevzi Muhtasar Minhacul Kasıdin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


İmam Gazzalî’nin, İhyaü Ulûmi’d Din isimli eseri; kulluk bilinciyle hareket eden (takvâ), iyi, güzel ve doğru işlerle uğraşan (sâlih) her Müslüman için genel bir düstûr olarak kabul edilir.

Müellif bu kitabında, ahlak ve âdâb konularında zihninde cereyan eden çeşitli meseleleri adeta yığarcasına toplamıştır. Sonra da onları açıklamış, tahlil etmiş ve okurunu bu hasletlere teşvik etmiştir. Yine aynı şekilde kötü ve düşük seviyedeki ahlak ve âdâb konuları hakkındaki meseleleri de zikretmiştir. Bunları da açıklamış, tahlil etmiş ve okurunu bu hasletlerden uzak durması gerektiği konusunda teşvik etmiştir. Böylece onun kitabı bir ahlak ve terbiye kitabı haline gelmiştir. Benzeri kitaplar arasında ayrıcalıklı bir konuma yerleşmiştir.

Bu sebeple de onu savunanlar ve eleştirenler arasında büyük bir fırtınanın kopmasına neden olmuştur. Onu eleştirenler, özellikle şu konulara yoğunlaşmışlardır: Gazzâlî’nin kitabında naklettiği uydurma/mevzû hadisler, insanın şahsiyetinde bulunan insanî özellikleri öldüren bazı hikâyeler ki bunlar, insana hiçbir hayır getirmeyen kuruntulu sözlerle, onu aşağılık bir duruma düşürür.

Bu eleştirmenlerin önde gelen ismi, büyük âlim Abdurrahman b. el-Cevzî (h. 510-597) bu eseri şiddetli bir şekilde tenkit etti. Ancak o, sadece sözle yetinmedi ve kitap üzerinde bir hummalı çalışmaya girişti. Böylece kitap içerisindeki uydurma/mevzû hadisleri tespit edip metinden çıkardı ve sahih hadislerin konumunu belirledi. Arka planında fayda barındırmayan hikâyeleri, lafızları ve kelimeleri de araştırdı. Sonra da onları kitaptan çıkardı. Bu kitabı, "Minhâcu’l Kâsıdin” diye isimlendirdi. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257948890
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
9786257948890
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.