• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Muhtasar Sahihi Müslim Tercümesi, 3 Cilt Set

   Fiyat:
   108,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35,2) :
   70,00 TL
   Kazancınız 38,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   3 Cilt Takım, 1.Hamur, 1.733 Sayfa
   330,00 TL
   KDV Dahil 220,00 TL
   %33,3
   Şamua, 3 Cilt, 2.080 Sayfa
   200,00 TL
   KDV Dahil 105,00 TL
   %47,5
   Şamua Ivory , Cilt 8 , Kalın Cilt
   70,00 TL
   KDV Dahil 37,00 TL
   %47,1
             Stoktan Kargo
    
   Kitap              Muhtasar Sahihi Müslim Tercümesi     
   Yazar             İmam Müslim 
   Derleyen        Hafız Ebu Muhammed El Münziri
   Yayınevi         Eser Neşriyat
   Tercüme         Halil Günaydın
   Etiket Fiyatı    108 TL
   Kağıt - Cilt      3.Hamur kağıt, Lüks Bez Cilt, 3 Cilt takım
   Sayfa - Ebat   1.800 sayfa - 17x24 cm.
   Yayın Yılı        1984
   ISBN               Es Sah Müsl 3    

    
   Eser Neşriyat Muhtasar Sahihi Müslim Tercümesi kitabını incelemektesiniz.
   3 cilt Muhtasar Sahih-i Müslim Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   TAKDİM 
    
   Bu kitabı da neşretmek imkânını veren; bütün işleri ve tedbîri ile tasarruf etme kudretine sâhib, tevfîk ve kudreti ile âlemleri yara­tan Allahu Teâlâ Hazretleri'ne sonsuz hamd ve sena olsun.
    
   Salât ve selâm; Habîb-i Ekrem ve Nebiyy-i Muhterem Muham­med Mustafâ sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimize, ailesine ve asha­bına olsun.
    
   İslâm ulemâsına göre; Kur'ân-ı Kerîm'den sonra en sahih iki ki­tap Buhârî ve Müslim'in «el-Câmi'us-Sahîh» adlı kitaplarıdır. İkisi birden anıldığı zaman «Sahîhân» denir. 
    
   Sahih hadîsler, İslâm ulemâsının ittifakı ile, ameli gerektiren; yâ­ni kendileriyle amel edilmesi vâcib olan hadislerdir.
    
   İmâm Müslim de, İmâm Buhârî gibi küçük yaştan itibaren ha­dîsle meşgul olmaya başlamış, bu maksadla Irak, Hicaz, Suriye ve Mı­sır gibi ülkeleri dolaşarak oralarda bulunan Hadîs İmamlarına mülâ­ki olmuş ve onlardan hadîs almıştır. İmâm Müslim, İmâm Buhârî'den de hadîs almış ve ilim yönünden, O'ndan istifade etmiştir. Bununla be­raber, her iki İmâm da aynı Şeyhlerden hadîs almıştır.
    
   İmâm Müslim, topladığı hadîsler arasından seçerek tesbît ettiği 3000 kadar hadîsle «Sahîh»ini telîf etmiş ve bu her hadîsi ilgili oldu­ğu bab’a yerleştirmek hususunda ayrı bir itina göstermiştir. Ayrıca her hadîsin değişik ve kendi nazarında sahîh olan isnadlarına ve bu değişik isnadlarla gelen metin farklarına yaptığı işaretlerle rivayetini değerlendirmiş ve bunlara verdiği tertîb güzelliği ile kitabın kolay ve rahat kullanılmasını sağlamıştır.
    
   İmâm Müslim, Rasülullah'dan isnadı ile rivayet edilen hadîsleri üç gruba ayırmış ve kitabın telifinde bu üç grubu dâima göz önünde bulundurmuştur.
    
   Birinci grubu; her türlü ayıb ve kusurdan salim, en mükemmel hadîsler teşkil eder. Kitabın bütün bölüm ve bâblarında önce bu grup­taki hadîsleri zikretmiştir,
    
   İkinci grup hadîsler; birinci gruptaki hadîslerin râvîleri derece­sinde olmayan, bununla beraber mutavassıt derecede olan kimselerin rivayet ettikleri hadîslerdir. İmâm Müslim, kitabında birinci grupta­ki hadîsleri asıl olarak zikrettikten sonra, ikinci gruptaki hadîsleri de istişhad maksadı ile zikretmiştir.
    
   Üçüncü grup hadîsler; hadîsciler nazarında töhmetli olan ve ge­nellikle hadîsleri münker sayılan, yalan söyleyen ve hadîs uyduran kimselerin rivayetlerinden müteşekkildir. İmam Müslim, bu gibi kim­selerin hadîslerine kitabında hiç yer vermemiştir.
    
   İşte İmâm Müslim'in, kitabındaki bu tertîb ve titizliği dolayısıyladır ki, « Sahih »i diğer hadîs kitaplarına takdîm ve tercih edilmiştir.
    
   Netîce olarak şunu söyleyebiliriz : İmâm Müslim'in kitabı tertîb ve tanzim bakımından İmâm Buhârî'nin kitabından üstündür. Fakat, sıhhatle ilgili olarak, gerek hadîslerin isnadlarındaki ittisal yönün­den, gerek tenkide uğrayan hadîslerin ve cerhedilen râvîlerin azlığı yönünden İmâm Buhârî'nin kitabı daha üstün ve dolayısiyle daha sahîhdir. Fakat her hâl-ü kârda İmâm Buhârî ve İmâm Müslim'in ki­tapları, hadîs kitaplarının en sahihleridir. AllahuTeâlâ'nın rahmeti her ikisinin de üzerine olsun.

   Elinizdeki bu hadis külliyatı, Hafız Münzirî'nin «Muhtasar-ı Müslim»idir.
    
   Bu kıymetli eser; emekli İstanbul müftülerinden Halil Günaydın ta­rafından tercüme edilmiş ve Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Yüksek İhtisas Kursu Hadîs Bölümü öğretim üyelerinden Ali Rıza Temel, Yahya Alkın, Avukat Ayhan Yalçın ve Afyon fahri vaizlerinden Ahmet Selman tarafından tedkîk ve tashih edilmiştir.
    
   Bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder; yine bu kitabı neşretmek imkânını veren Yüce Rabbime hamd ve sena ederim.
    
   Naşir Halil Eser
    
               MÜELLİFİN MUKADDİMESİ
    

   Hamd; gizli ve aşikârı bilen, kalbleri ve gözleri hâlden hâle çevi­ren, Kahhâr, Kerîm, Gaffar ve Rahîm olan Allahü Teâlâ hazretlerine mahsustur. Sabah - akşam  O’na hamd ederim. Şehâdet ederim ki, Allah'dan başka hak îlâh yoktur. O'nun ortağı da yoktur. Bu öyle bir şehâdettir ki, söyleyeni ateşten kurtarır. Yine şehâdet ederim ki; Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem, O'nun en şerefli nesebden se­çilmiş Rasûlü ve güzide Nebîsidir. Allahü Teâlâ hazretlerinin rahmeti, dünya durdukça devam eden bir rahmet hâlinde, ta'zîme ziyâde lâyık olan O'na, ehline, zevcelerine ve ashabına olsun.
    
   Bu «Sahîh-i Müslim»den derlediğim kitabtır ki; ezberleyene ko­laylık, okuyanlara da alâka sağlar. Bu kitabı, okuyucunun istediğini çabuk elde edebilmesini sağlayacak şekilde tertîb ettim. Hacmi küçük olmakla beraber, asıl gayeyi ifâde etmektedir.
    
   Bu « Muhtasar Sahih-i Müslim » ile; beni, okuyucuyu, yazanı ve bakanı faydalandırmasını sâdece Allahü Teâlâ hazretlerinden dilerim.
    
   Şübhesiz O, her şeye herkesden daha yakın ve isteklere en iyi cevâb verendir.
    
   Ebû Muhammed el Münziri
    
    
    
   Eser Neşriyat 3 Cilt Muhtasar Sahihi Müslim Tercümesi kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduEs Sah Müsl 3
   MarkaEser Neşriyat
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Es Sah Müsl 3
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.