Müslüman Gençler İçin İrade Terbiyesi MGV YAYIN

Fiyat:
160,00 TL
İndirimli Fiyat (%40,6) :
95,00 TL
Kazancınız 65,00 TL
Havale / EFT:
92,15 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap           Müslüman Gençler İçin İrade Terbiyesi

Yazar          Abdulaziz Kıranşal 
Yayınevi      MGV Yayınları
Kağıt Cilt     2.Hamur , Karton kapak cilt
Sayfa Ebat  196 Sayfa, 11.5x19.5 cm
Yayın Yılı     2021


 
MGV Yayınları Müslüman Gençler için irade Terbiyesi kitabını incelemektesiniz.   
Abdulaziz Kıranşal Müslüman Gençler için irade Terbiyesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Genç Kardeşim!

Tarih Boyunca Müslüman öncülerin liderlerin rehberlerin dava adamlarının mücahitlerin şehitlerin ve salihlerin hayatını incelediğinde onların hayatında özellikle üç özelliğin öne çıktığını göreceksin. Bunlardan birincisi görenlerde hayranlık oluşturan muhteşem bir ruh ve irade terbiyesidir. İkincisi hayatı saniyelerle yaşamaya odaklanmış muazzam bir zaman bilincine sahip olmalarıdır. Üçüncüsü ise her türlü yoğunluğa rağmen asla terk etmedikleri manevi programlardır.


GİRİŞ

Hamd olsun alemlerin rabbi olan Allah'a. Onun Rasul'ü, yegâne rehberimiz, önderimiz ve liderimiz Hz. Muhammed'e (s.a.s) salat ve selam olsun.

Genç Kardeşim! Tarih boyunca Müslüman öncülerin, li­derlerin, rehberlerin, dava adamlarının, mücahitlerin, şehitlerin ve salihlerin hayatını incelediğinde onların ha­yatında özellikle üç özelliğin öne çıktığını göreceksin: Bunlardan birincisi, görenlerde hayranlık oluşturan muh­teşem bir ruh ve irade terbiyesidir. İkincisi, hayatı saniye­lerle yaşamaya odaklanmış muazzam bir zaman bilincine sahip olmalarıdır. Üçüncüsü ise her türlü yoğunluğa ve yorgunluğa rağmen asla terk etmedikleri manevi prog­ramlardır.

Asırlar boyu emperyalizme ve Siyonizm'e karşı büyük bir direniş, örnek bir mücadele ortaya koyan ve büyük deği­şimleri gerçekleştiren bu Müslüman Öncüler, her şeyden önce kendi nefislerini değiştirebilmiş Müslümanlardır. Çünkü kendi nefislerini değiştiremeyenlerin insanları, toplumları ve düzenleri değiştirmeleri mümkün değildir. Bu değişimi gerçekleştirmenin birinci yolu, önce iradenin terbiyesidir. İrade terbiyesi olmadan günahlardan uzak durmak, farz ve nafilelere devam etmek, ilmi çalışmalar­da bir başarı sağlamak, İslami mücadele yolunda istikrarı muhafaza etmek imkânsızdır. İşte tüm bu nedenlerden 
dolayı Müslüman gencin, daha yolun en başında irade terbiyesi ile ilgili ciddi, planlı ve programlı bir çaba içeri­sine girmesi gerekir.

Tüm bu çabanın ve gayretin hedefine ulaşabilmesi ise iyi bir zaman planı ve vaktin aktif kullanımı ile mümkün­dür. İnsana emanet edilen en büyük nimetlerden birisi olan zamanın başıboş bir şekilde tüketilmesi, bir Müslü­man gencin başına gelebilecek en büyük musibetlerden bir tanesidir. Bu musibetten kurtulmanın yolu ise zamanı saniyelerle yaşayabilecek bir teyakkuz haline ve bilince ulaşmak ve bu bilinci kalıcı bir alışkanlık haline dönüştü­rebilmeden geçer. Bu nedenle Müslüman gencin zaman kontrolü ile ilgili de titiz bir gayret ortaya koyması ve bir yol haritası belirlemesi gerekmektedir.

Hem irade terbiyesinin hem de zaman kontrolünün ger­çekleşebilmesi ise az da olsa büyük bir istikrarla devam eden bir manevi programa bağlıdır. Manevi program, Müslüman gencin ruh terbiyesini sağlayacak, ona üstün bir ahlak kazandıracak, kötü huy ve alışkanlıklardan kurtaracak, âlemlerin rabbi olan Allah'ın yardımını hak ettirecek, toplum içerisinde örnek bir Müslüman haline getirecek zikir, dua, Kuran kıraati, nafile oruç ve ibadet­lerden oluşan bir programdır.

Hem irade terbiyesi hem zaman bilinci hem de manevi program, artık hayatına bir çekidüzen vermek, hedef ve ideallerini gerçekleştirmek isteyen gençler için olmazsa olmazlardandır. Pratik bir yol haritası niteliğindedir.

iradesini terbiye edip manevi programına sadık kalan Müslüman Genç, artık nefsin peşinde koşmaktan, hayatı­nı oyun ve oynaşla tüketmekten kurtulup tüm hayat prog­ramını kulluk eksenine oturtmuş demektir. Artık onun her hareketinde, hatta her nefes alışverişinde bile kulluk endişesi bariz bir şekilde kendini gösterir. Tüm tercihle­ri, bütün yönelişleri ve temel endişesi Allah'a kul olmaya odaklanmaktır. Günlük hayatın meşgaleleri, davetin sar­sıcı imtihanları asla onun bu kulluk bilincini gevşetemez.

O, Allah'a kul olarak özgürleşir. Allah'a itaat ederek tüm boyun eğişlerden kurtulur. Sadece Allah'ı razı etme pe­şinde koşar. Allah için sevinir, Allah için üzülür. O'nun yolunda öfkelenir, O'nun için sakinleşir. Hayatını Allah'ın çizdiği sınırlarla yaşar. Tüm egemenlikleri reddeder. Sa­dece Allah'a hesap verme derdinde olur. Sadece Allah'ın kınamasından korkar. Yeryüzünde sadece Allah'a kulluk edilsin diye bedel öder.

Onun gözünde dünyanın tüm cazibeleri basitleşir, tüm yorgunluklar huzura dönüşür. Eğer sonunda kulluğun tek gayesi olan Allah'ın nzası varsa, tüm çileleri zevk­le göğüsler. Dünyalık meşgaleler, basit mazeretler, sonu gelmez günlük işler onu hedefinden saptıramaz. Böylece aklını, kalbini ve bedenini İslam davasının hâkimiyeti yo­lunda meşgul eden bir genç karşısında nefsin beli kırıl­mış, şeytanın tüm stratejileri boşa çıkmış, heva ve hevesin tüm planları heba olmuş demektir.

Abdulaziz KIRAN ŞAL Ocak, 2021
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786052008577
MarkaMGV Yayınları
Stok DurumuVar
9786052008577
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.