Müsned 9 Cilt Takım Arapça Metinsiz Küçük Boy 2. Hamur

Fiyat:
1.800,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,4) :
875,00 TL
Kazancınız 925,00 TL
Havale / EFT:
857,50 TL
245,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           Müsned  9 Cilt Takım Arapça Metinsiz

Yazar          İmam Ahmed B. Hanbel
Tercüme     İshak Doğan
Yayınevi      Beka Yayınları
Kağıt Cilt     Karton Kapak, İnce Cilt
Sayfa Ebat      13x21 cm     
Kur’ân’ın anlaşılması ve yaşanmasındaki hayati rolünden dolayı ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in sünnet ve hadisleri Müslümanların özel önem verdiği alanlardan biri olmuştur. Bu yüzden İslâm âlimleri ilk asırlardan itibaren hadislerin rivayeti, tedvîni ve hadis kitaplarının tasnifi uğrunda yoğun çabalar harcamışlardır. Bu çalışmaların zirveye ulaştığı dönem ise hicretin üçüncü asrıdır.

Başta Kütüb-i Sitte olmak üzere temel başvuru kaynaklarının büyük kısmı bu dönemde telif edilmiş ve bu nedenle de bu asır “Hadisin Altın Çağı” olarak anılmaya başlanmıştır. İşte bu dönemde telif edilen hadis kitaplarının en üstünlerinden ve en çok başvurulanlarından biri de hicrî 241 yılında vefat eden Ahmed b. Hanbel’in Müsned adlı Hadis Külliyatı dır.

Ahmed b. Hanbel’in çeşitli beldelere yaptığı yolculuk neticesinde topladığı yaklaşık 700 hadis arasından seçerek meydana getirdiği Müsned, içermiş olduğu 28 civarındaki hadisle günümüze ulaşmış en geniş hacimli hadis kitabıdır.

Klasik hadis kaynaklarından modern hadis çalışmalarına varıncaya kadar pek çok eser Türkçe’ye tercüme edilmiş olmasına rağmen Müsned, asıl hâli ile bugüne kadar tercüme edilmemiştir. Daha önce biri yarım kalan, iki tercüme faaliyeti varsa da bunlarda da Müsned’in asıl tertibini ihtiva eden nüshaları değil, sonradan konularına göre tertip edilmiş nüshaları esas alınmıştır.

Bu nedenle Müsned ilk defa asıl tertibi esas alınarak yapılmış tam tercümesi ile okuyucularına sunulmuştur.


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057828873
MarkaBeka Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.