Peygamber Efendimizin Hayatı ve Nebevi Şahsiyeti Hikmet

Fiyat:
120,00 TL
İndirimli Fiyat (%45,8) :
65,00 TL
Kazancınız 55,00 TL
Havale / EFT:
63,05 TL
Aynı Gün Kargo
Muhammed Aleyhissalatü ve'sselam'ın siyreti, diğer insan ve ferdlerin, diğer Peygamberlerin ve büyüklerin hayatından ayrılır. O, inceliği ve nezaketi, hayatın bütün safhalarını kapsayışı, güzelliği ve şümulü bakımından ayrı bir önem taşır. Bunu da bize hadis ilmi sağlar. Başka peygamberler tarihinde ve büyüklerin hayatında bunun benzeri yoktur.
Siyer ve şemail kitapları derlenip toplanan ve ezberlenen dualar, zikirler ve gece gündüz yaptığı münacatlar, naklolunan vecizeler gibi sözlerle doludur. Ashabının ehli beytinin O'nu anlyışları bunlarda yer alır. Edebiyat tarih ve ensab kitapları böylesine insanlık destanları ve ahlak inceliklerini tasvir edemez. Bu bakımdan peygamberin siyretini yazmak, diğer kahramanların hayatını yazmaktan çok farklıdır, naziktir.
 
Peygamberin siyreti siyretlerin en güzeli olduğu kadar en mükemmelidir de. O, Kuran Ayetlerine, hadisi şerifler, tarihi belgelere, ahlakça ve yaradılışça mükemmel oluşuna, adet ibadetler hususunda tafsilat, muamelattaki dürüstlüğe dayanır. O gerçekler en uygun olandır. O'nun mübarek ve temiz hayatından uzun bir zaman geçmiş olsa da ondan başka türlüsüde düşünülemez. Fakat Peygamber Aleyhisselatü Vesselamın siyretiyle diğer büyüklerin ve hatta başka Peygamberlerin arasındaki bu büyük fark bulunmakla beraber O'nun hayatı daima dikkatle incelenmiştir. İtiraf etmek gerekir ki, O'nun hayatı ve ahlakı siyretin ihtiva ettiği mucizeleri Islama daveti, ferdi ve içtimai hayatı, Allah'a olan bağlılığı, halka olan münasebeti, ahlakının ve yaratılışının güzelliği sevgi ve şefkati, dualar ve zikirleri, insanlığını düşünmesi, mantık ve hikmeti, olgunluğu.

 
Bütün bunları gereği gibi anlatmak elbette güç bir iştir. Siyer ve şemail kitaplarında olanlar güzelliği ve parlaklığına rağmen Cenabı Hakk’ın O'na bahşettiği diğer güzelliklerin ve ahlak yüceliğinin ancak bir kısmıdır. Şu kadar diyebiliriz ki bunlar, O'nu anlatmak için bir takım girişimleridir. bu da teşekküre değer; bu yazarlar ınunu mükafatını göreceklerdir. Bunlar edebi ve umumi bir servettir. İnsanlardan her nesil ve her sınıf onlarda hidayeti nur örnekleri bulup ona uyacaklardır. "And olsun ki, sizin için Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok ana kimseler için Allah'ın Resulü en güzel örnektir."


Çevirmen:           Osman Keskioğlu
Yayın Tarihi:         09.01.2012
ISBN:                     9789752907638
Dil:                         TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:          446
Cilt Tipi:                Karton Kapak
Kağıt Cinsi:           Kitap Kağıdı
Boyut:                   13.5 x 19.5 cm

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752907638
MarkaHikmet Neşriyat
Stok DurumuVar
9789752907638
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.